Справа № 308/3362/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 серпня 2021 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі:
головуючого судді - Лемак О.В.,
за участі секретаря судового засідання - Сухан Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Ужгороді подання приватного виконавця виконавчого округу Закарпатської області Хрипта О.О., про звернення стягнення на нерухоме майно, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку,-
В С Т А Н О В И В:
Приватний виконавець виконавчого округу Закарпатської області Хрипта О.О., звернувся до суду з поданням про звернення стягнення на нерухоме майно, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку, яке мотивоване тим, що в нього на виконанні перебуває виконавче провадження АСВП № 65599771, з примусового виконавчого листа № 308/3362/20 виданого 25.05.2021 року Ужгородським міськрайонним судом Закарпатської області про стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ФЕБА (код ЄДРПОУ 25436359, місцезнаходження: 88018, м.Ужгород, площа Кирила і Мефодія, За) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 ) суму боргу за договором № ФП23/08/2017 від 23 серпня 2017 року в розмірі 874 624,63 (вісімсот сімдесят чотири тисячі шістсот двадцять чотири гривні 63 коп.) з яких: 764 000, 00 грн. - основний борг; 74 719.20 грн. - інфляційні нарахування; 35 905.43 гпп. - нарахування 3 процентів річних від суми боргу, а також стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ФЕБА (код ЄДРПОУ 25436359, місцезнаходження: 88018, м.Ужгород, площа Кирила і Мефодія, За) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 ), судовий збір у розмірі 8746.24 грн.
Вказує, 28.05.2021 року винесено постанову про відкриття виконавчого провадження. Того ж дня відповідно до вимог ЗУ Про виконавче провадження винесено постанову про арешт майна боржника, які надіслані боржнику рекомендованим листом (896008960010646050), які ним були отриманні 06.07.2021 року.
Згідно відповідей з ДФС України у боржника наявні відкриті рахунки в банківських установах, 28.05.2021 року винесено постанову про арешт коштів боржника, яка для виконання надіслана до банківських установ. Відповідно до їх відповідей кошти на рахунках боржника відсутні.
Згідно відповіді МВС України та витягу з ДРРП у боржника відсутнє рухоме та нерухоме майно.
11.08.2021 року стягувачем подано заяву про звернення стягнення на нерухоме майно, а саме: незавершене будівництво свердловини на воду 4-Т, що знаходиться за адресою : АДРЕСА_2 та до заяви додано Повідомлення про початок виконання будівельних робіт № ЗК 061172300821 від 18.08.2017 року
На підставі наведеного просить надати дозвіл на звернення стягнення на нерухоме майно, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку, а саме: незавершене будівництво свердловини 4- Т, що знаходиться за адресою АДРЕСА_2 , що належить боржнику ТОВ ФЕБА , код за ЄДРПОУ 25436359.
Дослідивши матеріали подання та матеріали цивільної справи № 308/3362/20, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що рішенням Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 30 вересня 2020 року позовну заяву ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю ФЕБА про стягнення заборгованості за договором поворотної фінансової допомоги задоволено, ухвалено стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ФЕБА (код ЄДРПОУ 25436359, місцезнаходження: 88018, м.Ужгород, площа Кирила і Мефодія, 3а) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 ) суму боргу за договором № ФП23/08/2017 від 23 серпня 2017 року в розмірі 874 624,63 (вісімсот сімдесят чотири тисячі шістсот двадцять чотири гривні 63 коп.) з яких: 764 000, 00 грн. - основний борг; 74 719.20 грн. - інфляційні нарахування; 35 905.43 грн. - нарахування 3 процентів річних від суми боргу
28.05.2021 року приватним виконавцем виконавчого округу Закарпатської області Хрипта О.О. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 655599771 з виконання виконавчого листа № 308/3362/20, виданого 25.05.2021 року.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно відповідей з ДФС України у боржника наявні відкриті рахунки в банківських установах.
28.05.2021 року приватним виконавцем виконавчого округу Закарпатської області Хрипта О.О. винесено постанову про арешт коштів боржника, яка для виконання надіслана до банківських установ.
Однак, згідно відповідей кошти на рахунках боржника відсутні.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єктів №269975494 від 11.08.2021 у боржника ТОВ ФЕБА нерухоме майно відсутнє.
Також з матеріалів вбачається, що товариством з обмеженою відповідальністю Феба у 2017 році зареєстровано у відділі державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородської міської ради повідомлення про початок виконання будівельних робіт, найменування об`єкта будівництва - Буріння розвідувально-експлуатаційної свердловини №4-Т на мінеральні термальні води на ділянці ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою : АДРЕСА_2 .
Відповідно до статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Пунктом 9 частини другої статті 129 Конституції України передбачено, що однією з основних засад судочинства є обов`язковість судового рішення.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України , цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону , а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно частини першої статті 5 Закону примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" .
Статтею 10 Закону встановлено, що заходами примусового виконання рішень є звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об`єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб, або боржник володіє ними спільно з іншими особами;звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника; вилучення в боржника і передача стягувачу предметів, зазначених у рішенні; заборона боржнику розпоряджатися та/або користуватися майном, яке належить йому на праві власності, у тому числі коштами, або встановлення боржнику обов`язку користуватися таким майном на умовах, визначених виконавцем; інші заходи примусового характеру, передбачені цим Законом.
Відповідно до частини першої, другої статті 18 Закону виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Виконавець зобов`язаний: здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом; надавати сторонам виконавчого провадження, їхнім представникам та прокурору як учаснику виконавчого провадження можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження;розглядати в установлені законом строки заяви сторін, інших учасників виконавчого провадження та їхні клопотання; заявляти в установленому порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Законом; роз`яснювати сторонам та іншим учасникам виконавчого провадження їхні права та обов`язки.
Пунктом 1 частини першої статті 26 Закону встановлено, що виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону , за заявою стягувача про примусове виконання рішення.
Частиною першою статті 48 Закону встановлено, що звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації.
Згідно частини третьої, четвертої статті 50 Закону у разі звернення стягнення на об`єкт нерухомого майна виконавець здійснює в установленому законом порядку заходи щодо з`ясування належності майна боржнику на праві власності, а також перевірки, чи перебуває це майно під арештом.
Після документального підтвердження належності боржнику на праві власності об`єкта нерухомого майна виконавець накладає на нього арешт та вносить відомості про такий арешт до відповідного реєстру у встановленому законодавством порядку. Про накладення арешту на об`єкт нерухомого майна, заставлене третім особам, виконавець невідкладно повідомляє таким особам.
У разі якщо право власності на нерухоме майно боржника не зареєстровано в установленому законом порядку, виконавець звертається до суду із заявою про вирішення питання про звернення стягнення на таке майно.
Таким чином, враховуючи невиконання боржником рішення суду в добровільному порядку та наявність у власності ТОВ Феба нерухомого майна право власності, на яке не зареєстровано в установленому законом порядку , суд вважає подання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та ст.ст. 259-261 , 353-355 , 440 ЦПК України , суд, -
У Х В А Л И В :
Подання приватного виконавця виконавчого округу Закарпатської області Хрипта О.О., про звернення стягнення на нерухоме майно, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку - задовольнити.
Звернути стягнення на нерухоме майно боржника товариства з обмеженою відповідальності ФЕБА (код ЄДРПОУ 25436359, місцезнаходження : 88018, м. Ужгород, пл. Кирила і Мефодія, 3а), яке не зареєстроване в установленому законом порядку, а саме: незавершене будівництво свердловини 4-Т, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду О.В. Лемак
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2021 |
Оприлюднено | 14.08.2021 |
Номер документу | 98979565 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Лемак О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні