ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/16037/21
провадження № 1-кс/753/3209/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" серпня 2021 р. Дарницький районний суд м. Києва в складі
слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2
представника скаржника ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Київ, вул. О. Кошиця, 5а, скаргу громадської організації «КОАДАПТАЦІЯ», подану адвокатом ОСОБА_4 , в порядку статті 303 КПК України, на бездіяльність уповноважених осіб Дарницького УП ГУ НП в м. Києві, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,
В С Т А Н О В И В :
9 серпня 2021 року адвокат ОСОБА_4 , в інтересах ГО «КОАДАПТАЦІЯ» звернувся до дарницького районного суду м. Києва із скаргою на бездіяльність уповноважених осіб Дарницького УП ГУ НП в м. Києві, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Відповідно до протоколу автоматизованого визначення слідчого судді від 9 серпня 2021 року матеріали скарги передано судді ОСОБА_1 .
У судове засідання 13 серпня 2021 року з`явився представник скаржника, підтримав доводи скарги та просив її задовольнити.
Уповноважена особа Дарницького УП ГУ НП в м. Києві у судове засідання не з`явилась, про день та час розгляду скарги повідомлялась належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до частини третьої статті 306 КПК України відсутність слідчого, дізнавача чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.
Вивчивши скаргу, та додані до неї документи, заслухавши пояснення представника скаржника, суд приходить до наступного висновку.
Частиною першоюстатті 110 КПК України, передбачено, що процесуальними рішеннями є всі рішення органів досудового розслідування, прокурора, слідчого судді, суду. Як вбачається з положень частини третьої вказаноїстатті цього Кодексу, рішення слідчого, прокурора приймається у формі постанови.
За правиломстатті 303 КПК України, передбачено право на оскарження під час досудового розслідування рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора.
Відповідно до частини першоїстатті 214 КПК України, слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування, а дізнавач - керівником органу дізнання, а в разі відсутності підрозділу дізнання - керівником органу досудового розслідування.
Згідно із частиною першоюстатті 304 КПК Українискарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 КПК Україниможуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності.
До матеріалів скарги адвокатом подано копію заяви про вчинення кримінального правопорушення, яку, за його словами, було подано працівникам патрульної поліції. В той же час вказана заява не містить будь-яких відміток, про те, що вона прийнята працівниками поліції.
Долучення до скарги чистий аркуш паперу, на якому записані букви та цифри у форматі «ЄО50682», не можуть бути належним доказом отримання уповноваженими особами Дарницького УП ГУ НП в м. Києві заяви скаржника про вчинення кримінального правопорушення та реєстрації її у системі управління поліції.
Як зазначив представник скаржника у судовому засіданні, коли у членів ГО виник конфлікт із головою ОСББ «Дев`ятий вал», вони викликали працівників поліції та на місці виклику склали заяву про кримінальне правопорушення, яку забрали працівники патрульної поліції. Окремо (повторно) із заявою про вчинення кримінального правопорушення до управління поліції вони не звертались та не дізнавались у працівників поліції чи була зареєстрована їх заява від 2 серпня 2021 року, яка була ними передана працівникам патрульної поліції, що приїжджали на їх виклик.
Таким чином, зважаючи на те, що до скарги скаржником не долучено доказів подання та отримання уповноваженими працівниками поліції його заяви від 2 серпня 2021 року, відсутні підстави стверджувати про допущення уповноваженими особами Дарницького УП ГУ НП в м. Києві бездіяльності, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а отже скарга не підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 214,303,304,306,307 КПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
у задоволенніскарги громадської організації«КОАДАПТАЦІЯ»,поданої адвокатом ОСОБА_4 ,в порядкустатті 303КПК України,на бездіяльністьуповноважених осібДарницького УПГУ НПв м.Києві,яка полягаєу невнесеннівідомостей прокримінальне правопорушеннядо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань- відмовити.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 98989911 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Дарницький районний суд міста Києва
Шаповалова К. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні