Ухвала
від 16.08.2021 по справі 910/12888/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

16.08.2021Справа № 910/12888/21

Господарський суд міста Києва у складі судді Андреїшиної І.О., розглянувши матеріали позовної заяви Приватного акціонерного товариства Страхова компанія Універсальна (01133, місто Київ, вулиця Лесі Українки, будинок 9, код ЄДРПОУ 20113829)

до Приватного акціонерного товариства Акціонерна компанія Київводоканал (01015, місто Київ, вулиця Лейпцизька, будинок 1-А, код ЄДРПОУ 03327664)

про стягнення 150 070,00 грн

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство Страхова компанія Універсальна звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Приватного акціонерного товариства Акціонерна компанія Київводоканал про стягнення 150 070,00 грн.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач вказує на те, що ним на підставі договору добровільного страхування майна № 2011/294/000181 від 07.06.2018, та у зв`язку з настанням страхового випадку - залиття приміщення, було здійснено виплату страхового відшкодування страхувальнику за Договором, а тому позивачем отримано право вимоги до особи, відповідальної за завдану шкоду. Оскільки, залиття приміщення трапилось унаслідок неналежного утримання відповідачем елементу водопровідно-каналізаційного господарства, позивач вказує, що обов`язок з відшкодування 150 070,00 грн покладається на відповідача.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд зазначає, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Гарантією реалізації права на судовий захист в аспекті доступу до правосуддя є встановлення законом помірного судового збору для осіб, які звертаються до суду. Це відповідає Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо заходів, які полегшують доступ до правосуддя, від 14.05.1981 N R (81) 7: "В тій мірі, в якій судові витрати становлять явну перешкоду доступові до правосуддя, їх треба, якщо це можливо, скоротити або скасувати" (підпункт 12 пункту D).

Отже, сплата судового збору за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів є складовою доступу до правосуддя, який є елементом права особи на судовий захист, гарантованого статтею 55 Конституції України, що має беззаперечно виконуватись сторонами в разі необхідності реалізації цього права.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Однак, позивачем не додано жодних доказів на підтвердження сплати судового збору за подання даної позовної заяви.

Відповідно до ч. 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника (ч. 3 ст. 56 ГПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтвердженні, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи (п. 1 ч. 1 ст. 60 ГПК України).

Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами (ч. 3 ст. 60 ГПК України).

Як встановлено судом, позовна заява №УН694Р/717 від 02.08.2021 від імені позивача - Приватного акціонерного товариства Страхова компанія Універсальна підписана Ситником О.А. із зазначенням, що вказана особа є представником позивача.

Доказів які б підтверджували повноваження представника Ситника О.А. здійснювати представництво інтересів Приватного акціонерного товариства Страхова компанія Універсальна від його імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) не подано.

Згідно з приписами п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Положеннями ч. 1 ст. 172 ГПК України унормовано, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" від 05.03.2009 № 270 розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Таким чином, належним доказом відправлення учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень у поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.

Разом з тим, як вбачається з матеріалів позову, на підтвердження надсилання відповідачу копій позовної заяви та доданих до неї документів позивачем не подано жодних доказів.

Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ч. 4 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до пункту 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003" відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії проставляють нижче реквізиту "підпис". Така відмітка проставляється на кожному аркуші засвідченої копії документа.

Натомість, позивачем в якості додатків до позовної заяви додано копії письмових доказів, які не засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

При цьому суд відзначає, не є доказом засвідчення копій документів належним чином, якщо копії не містять дати такого засвідчення.

Господарський суд міста Києва Актом про відсутність вкладень від 09.08.2021 встановив, що в дані й позовній заяві не виявилося вказаних у додатках документів, а саме:

1. Копія довіреності представника;

9. Копія заяви на безготівковий перерахунок;

12. Копія платіжного доручення;

13. Копія досудової вимоги (претензія);

14. Доказ відправлення копії позовної заяви з додатками відповідачеві.

Відповідно до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, встановлених цим Кодексом, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

Враховуючи викладене, позовна заява Приватного акціонерного товариства Страхова компанія Універсальна підлягає залишенню без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст. 162, 164, 174, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Приватного акціонерного товариства Страхова компанія Універсальна залишити без руху.

2. Встановити Приватному акціонерному товариству Страхова компанія Універсальна спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- подання заяви про усунення недоліків позовної заяви, до якої додати оригінали доказів оплати у встановленому законом порядку судового збору;

- подання до суду довіреності, витягу з наказу про призначення та/або ін. документи, які б підтверджували наявність у Ситник О.А. повноважень на засвідчення копій документів та підписання позовної заяви від імені позивача;

- подання до суду доказів відправлення копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачам (опис вкладення та розрахунковий документ);

- подання копій письмових доказів, засвідчених в порядку, встановленому чинним законодавством;

- подання до суду копії заяви на безготівковий перерахунок та копії досудової вимоги (претензії);

- докази направлення заяви про усунення недоліків позовної заяви з доданими документами відповідачам.

3. Встановити Приватному акціонерному товариству Страхова компанія Універсальна строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Дата підписання ухвали 16.08.2021

Суддя І.О. Андреїшина

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.08.2021
Оприлюднено19.08.2021
Номер документу99036224
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/12888/21

Рішення від 24.04.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Андреїшина І.О.

Ухвала від 31.01.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Андреїшина І.О.

Ухвала від 26.10.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Андреїшина І.О.

Ухвала від 16.08.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Андреїшина І.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні