Справа № 686/8660/19
Провадження № 1-кс/686/8488/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 серпня 2021 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Хмельницькій області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором, про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №32019240000000011, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.02.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України,
встановив:
16.08.2021 старший слідчий з ОВС другого відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Хмельницькій області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з клопотанням, погодженим з прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Хмельницької області ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №32019240000000011, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.02.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України на 6 місяців.
Слідчим управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019240000000011, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.02.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.
Клопотання обґрунтовано тим, що «відповідно до матеріалів кримінального провадження, службові особи ПП «Аслан-Текстиль», за попередньою змовою із невстановленими особами, у період 2016-2019 років, шляхом відображення неправдивих даних в документах, що подавались до Хмельницької митниці ДФС для проведення митного оформлення імпортованих товарів, умисно ухились від сплати мита та податку на додану вартість у загальній сумі 4 797 671 грн., чим завдали державі збитки в особливо великих розмірах.
Досудовим слідством встановлено, що у період 2016-2019 років, ПП «Аслан-Текстиль» ввезено на митну територію України товар «пряжа, обладнання для виробництва тканини (полотна)» на суму 248 млн. грн., яка в подальшому використовувалась, як сировина на власному виробництві по виготовленню тканин. Придбання пряжі проводилось від єдиного постачальника - нерезидента Туреччини «ASLAN GIYIM SANAYI VE TICARET LTD. STI», митне оформлення відбувалось на митному посту «Хмельницький-центральний» Хмельницької митниці ДФС. Послуги по декларуванню (послуги митного брокера) надавались ТОВ «Агрос КнК».
Так, у вказаний період часу від імені ПП «Аслан-Текстиль» до митного посту «Хмельницький-центральний» Хмельницької митниці ДФС подавались вантажно-митні декларації, які містили недостовірні відомості, в частині визначення неправильного коду УКТЗЕД, що дозволило підприємству неправомірно застосувати нульову ставку мита та призвело до заниження податкового зобов`язання з податку на додану вартість та мита. Зокрема, в експортних деклараціях, інвойсах (рахунках-фактурах), СМR, сертифікатах походження, тощо продавцем товарів визначено код товару як 5205130090 (пряжа бавовняна з вмістом бавовни 85 мас.% або більше) та 5509530000 (пряжа із синтетичних штапельних волокон), по яких згідно митного законодавства України при імпорті застосовується ставка мита 4%, однак з метою ухилення від сплати мита та заниження податкового зобов`язання з податку на додану вартість декларантом у вантажно-митних деклараціях зазначено код товару 5206110000 (пряжа бавовняна, з вмістом бавовни менш ніж 85%), 5402470000 (нитки комплексні синтетичні) та 5205130010 (пряжа бавовняна (крім швейних ниток) з вмістом бавовни 85мас.% або більше), по яких згідно митного законодавства України при імпорті застосовується 0% ставка мита.
Використання зазначеної схеми дозволило підприємству не сплатити державного мита у сумі 3998059,31 грн. та податку на додану вартість у сумі 799612грн., що в загальному складає 4797671 грн. податків та митних платежів, що підтверджується висновками аналітичного дослідження №12/7/22-01-16-09 від 25.02.2019 фінансово-господарської діяльності ПП «Аслан-Текстиль» з питань дотримання вимог податкового та митного законодавства України за період 2016-2019 років.
Підприємством, в березні 2019 року визнано допущені помилки при визначенні коду УКТ ЗЕД товару та самостійно здійснено коригування по 18 вантажно-митних деклараціях, а саме виправлено код імпортованих товарів з 5402 та 5206 на 5509. Відповідно до вказаних коригувань службовими особами ПП «Аслан-Текстиль» доплачено митних платежів до Держбюджету України в сумі 903 417,33 грн., проте по решті аналогічних імпортних операцій коригування не здійснювалось.
Під час досудового розслідування кримінального провадження, з метою перевірки фактів, що викладенні в повідомленні про вчинення кримінального правопорушення та прийняття обґрунтованого та законного рішення за результатами досудового розслідування проведено наступні слідчі (розшукові) дії:
проведено тимчасовий доступ та вилучено документи справи по юридичному обслуговуванню банківських рахунків ПП «Аслан-Текстиль», відкритих в АТ «Райффайзен Банк Аваль» та інформацію про рух коштів по вказаних рахунках.
проведено тимчасовий доступ та вилучено оригінали висновків досліджень Департаменту податкових та митних експертиз ДФС України, проведених по зразках продукції, імпортованої ПП «Аслан-Текстиль» у період 2016-2019 років.
проведено тимчасовий доступ та вилучено оригінали документів, які подавались службовими особами ПП «Аслан-Текстиль» митному брокеру ТОВ «Аслан-Текстиль» для проведення митних процедур по розмитненню імпортованих товарів у період 2016-2019 років.
проведено тимчасовий доступ та вилучено оригінали і копії документів ПП «Аслан-Текстиль», що свідчать про проведення митних процедур по розмитненню імпортованих товарів зазначеним підприємством на Хмельницькій митниці ДФС.
допитано як свідка працівників митного посту «Хмельницький-Центральний» Хмельницької митниці ДФС ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та митного брокера ПП «Аслан-Текстиль» ОСОБА_8 , які повідомили про обставини здійснення митних формальності щодо розмитнення товарно-матеріальних цінностей, ввезених в адресу ПП «Аслан-Текстиль».
допитано як свідків директора ПП «Аслан-Текстиль» ОСОБА_9 та менеджера ОСОБА_10 , з приводу фактів внесення ними готівкових коштів на банківські рахунки підприємства.
допитано директора ПП «Сіад-Сервіс» ОСОБА_11 , який підтвердив придбання тканини у ПП «Аслан-Текстиль», яку використовував для обмотки сантехнічних труб та перепродавав, а також зазначив, що залишки придбаної тканини зберігаються на складських приміщеннях за адресою: м. Хмельницький, вул. Заводська, 46.
на підставі ухвали Хмельницького міськрайонного суду проведено огляд складських приміщень ПП «Сіад-Сервіс», за результатами якого не встановлено наявності залишків тканини, яка відповідно до видаткових та податкових накладних була придбана у ПП «Аслан-Текстиль».
на підставі ухвал Хмельницького міськрайонного суду проведено санкціоновані обшуки адміністративного приміщення ПП «Аслан-Текстиль» розташованого за адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, с. Шаровечка, вул. Центральна, 2А, складського приміщення за адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, с. Шаровечка, вул. Сапунова та виробничого приміщення за адресою: Хмельницька область, Теофіполький район, смт. Базалія, вул. Свободи, 43, за результатами яких вилучено документи, комп`ютерну техніку, а також відібрано зразки тканини та ниток, які оглянуто, визнано речовими доказами та долучено до матеріалів кримінального провадження.
у кримінальному провадженні проведено судову комп`ютерно-технічну експертизу системного блоку, який був вилучений під час обшуку в офісному приміщенні ПП «Аслан-Текстиль» за адресою: Хмельницька область, с.Шаровечка, вул.Центральна, 2А.
допитано головного бухгалтера ПП «Аслан-Текстиль» ОСОБА_12 , яка відмовилась від дачі показів на підставі ст.63 Конституції України.
у кримінальному провадженні призначено судову експертизу матеріалів, речовин та виробів зразків тканини та ниток, які були вилучені під час обшуків за адресами місцезнаходження виробничих, складських та офісних приміщень ПП «Аслан-Текстиль», яка на даний час виконується.
отримано відповідь Міністерства юстиції Турецької Республіки щодо повернення запиту про надання міжнародної правової допомоги через відсутність детальної інформації про дієздатність та статусу осіб, яких необхідно допитати, а також іншої детальної інформації про них.
а також, проведено інші слідчі (розшукові) дії з метою встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення.
Незважаючи на те, що на даний час у кримінальному провадженні виконано певний обсяг слідчих дій, однак вони не є достатніми для прийняття кінцевого рішення.
Водночас, для закінчення досудового розслідування необхідно провести наступні слідчі дії: отримати висновки судової експертизи матеріалів, речовин і виробів; до компетентних органів Турецької Республіки повторно направити запит про надання міжнародної правової допомоги, щодо допиту службових осіб «Aslan Giyim Sanayi Ve Ticaret Ltd. sti», отримання документів по проведених операціях з ПП «Аслан Текстиль» та документів, які подавалися до митних органів Республіки Туреччини при експорті тканини (ниток), зразків ниток та пряжі, які експортувалась даним підприємством в адресу ПП «Аслан-Тестиль»; ініціювати проведення документальної перевірки ПП «Аслан-Текстиль» з питань дотримання вимог податкового, митного та іншого законодавства при здійсненні імпортних операцій у період 2016-2019 років; призначити судово-економічну експертизу за висновками аналітичного дослідження фінансово-господарської діяльності ПП «Аслан-Текстиль» та документальної перевірки ПП «Аслан-Текстиль» з питань дотримання вимог податкового, митного та іншого законодавства при здійсненні імпортних операцій у період 2016-2019 років, з урахуванням висновків судових експертиз та отриманих матеріалів міжнародної правової допомоги; повторно, після проведення судових експертиз, допитати службових осіб ПП «Аслан-Текстиль» та брокерів, які здійснювали митне оформлення пряжі й ниток та в митних деклараціях зазначали не вірний код УКТ ЗЕД, а також інші слідчі дії необхідні для встановлення істини у кримінальному провадженні.
Вищевказані процесуальні дії не могли бути виконані та завершенні раніше з незалежних від слідчого об`єктивних причин.
З метою підтвердження чи спростування порушень вимог податкового законодавства ПП «Аслан-Текстиль» в період з 2016 по 2019 та встановлення фактичних сум несплачених до бюджету податків та митних платежів, 03.08.2021 на адреси Хмельницької митниці Держмитслужби та Державної митної служби України повторно спрямовано листи щодо ініціювання проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності ПП «Аслан-Текстиль», відповіді на які на даний час не отримано».
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву про проведення розгляду клопотання даного клопотання без його участі.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 18.08.2020 строк досудового розслідування кримінального провадження було продовжено на 12 міс.
Постановою ст. слідчого з ОВС другого відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Хмельницькій області ОСОБА_3 від 07.04.2021 кримінальне правопорушення було перекваліфіковано з 3 ст. 212 КК України на ч. 1 ст. 212 КК України.
П. 1 ч. 2 ст. 219 КПК передбачає, що строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину.
Санкція ч.1 ст. 212 КК України передбачає покарання у виді штрафу від трьох тисяч до п`яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, тобто даний злочин є нетяжким.
Згідно із ч. 1 ст. 294 КПК України якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу, зокрема п. 2 ч.4 ст. 219 передбачає продовження строку досудового розслідування на шість місяців щодо нетяжкого злочину.
Відповідно до ч. 3 ст. 295-1 КПК України слідчий суддя зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування протягом трьох днів з дня його одержання, але в будь-якому разі до спливу строку досудового розслідування, за участю слідчого або прокурора, а також підозрюваного та його захисника, у разі розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру.
Слідчим в клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні становить складність та що додатковий строк досудового розслідування необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, які не могли бути отримані раніше та про які зазначено у клопотанні, слідчі дії, які необхідно виконати мають суттєве значення для кримінального правопорушення
Беручи до уваги, що зазначені слідчим слідчі та процесуальні дії є значимими у даному кримінальному провадженні, а також враховуючи, що вказані дії слідчий не міг вчинити раніше з об`єктивних причин, строк досудового розслідування підлягає продовженню на шість місяців, що є достатнім та обґрунтованим задля вчинення всіх належних процесуальних та слідчих дій.
Клопотання слідчого, яке є обґрунтованим, підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.110, 219, 294, 295-1 КПК України,
постановив:
Клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Хмельницькій області ОСОБА_3 задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №32019240000000011, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.02.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України на шість місяців.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Хмельницького
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 99100122 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Кирик О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні