Справа № 509/5005/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 серпня 2021 року Овідіопольський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді - Кочко В.К.,
при секретарі - Савченко М.В.,
за участю представника позивача - ОСОБА_1 ,
представника відповідача - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про поділ спільного майна подружжя та за зустрічним позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про поділ спільного майна подружжя
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Овідіопольського районного суду Одеської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про поділ спільного майна подружжя та за зустрічним позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про поділ спільного майна подружжя.
26.08.2021 р. надійшло клопотання представника відповідача - адвоката Савенкова О.С. про призначення судово-будівельної експертизи, проведення якої доручити судовому експерту Проскуровському В.П.
Представник позивача - адвокат Чумаченко С.О. заперечував проти задоволення клопотання про проведення експертизи.
Представник відповідача - адвокат Савенков О.С. у судовому засіданні клопотання підтримав та просив задовольнити.
Суд, заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів дізнання, досудового та судового слідства. ( ст.1 Закону України Про судову експертизу )
Відповідно до положень частини першої статті 103 Цивільного процесуального кодексу України суд призначає експертизу за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, не6обхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами(стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 Цивільного процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим кодексом. Статтею ст. 76 ЦПК України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами, як серед іншого, висновками експертів.
Згідно з п. 4 ст. 129 Конституції України однією з основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод таке конституційне право повинно бути забезпечене судовими процедурами, які повинні бути справедливими.
Як роз`яснено у п. п. п. 1, 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.1997 року № 8 Про судову експертизу в кримінальних і цивільних справах , звернути увагу судів на необхідність суворого додержання вимог закону при призначенні судових експертиз та використанні їх висновків. Вказано на неприпустимість призначення експертизи у випадках, коли з`ясування певних обставин не потребує спеціальних знань, а також порушення перед експертом правових питань, вирішення яких віднесено законом до компетенції суду. Судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що клопотання представника відповідача про призначення судово-будівельної експертизи підлягає задоволенню.
Відповідно до частини третьої статі 103 Цивільного процесуального кодексу України при призначенні експертизи судом експерт або експерта установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експерту установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Вирішуючи питання про призначення судово-будівельної експертизи, з урахуванням положень ст. 9 Закону України Про судову експертизу , доручає проведення даного виду експертизи експерту Проскуровському В.П.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 1-12, 76, 103-108, 251, 260-261, 353-355 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Призначити по справі судово-будівельну експертизу, проведення якої доручити експерту Проскуровському Володимиру Петровичу та попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Поставити перед експертом наступне питання:
Яка вартість фундаменту побудованого на земельній ділянці ОСОБА_3 , яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 5123755800:01:003:4509.
Витрати за проведення експертизи покласти на відповідачку ОСОБА_4 .
Провадження по справі на час проведення експертизи - зупинити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через з суд першої інстанції шляхом подачі в 15-денний строк з дня оголошення ухвали апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Суддя: В.К.Кочко
Суд | Овідіопольський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2021 |
Оприлюднено | 26.08.2021 |
Номер документу | 99167329 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні