Шаргородський районний суд
Вінницької області
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 серпня 2021 року
м. Шаргород
справа №152/49/20
провадження № 1-в/152/22/21
Шаргородський районнийсуд Вінницької області у складі:
головуючої - судді ОСОБА_1 ,
з участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3
представника Жмеринського РС №2
філії ДУ "Центр пробації" ОСОБА_4 ,
засудженого ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання Жмеринського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області про звільненнявід покарання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України,
встановив:
ОСОБА_5 засуджений Шаргородським районним судом Вінницької області 07.02.2020 за ч. 3 ст. 15, ч.3 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк три роки. Відповідно до ст.ст. 75, 76 КК України ОСОБА_5 звільнено від відбування покарання з іспитовим строком один рік і шість місяців.
У поданні начальника Жмеринського РС №2 філії Державної установи Центр пробації у Вінницькій області ставиться питання про звільнення ОСОБА_5 від призначеного судом покарання.
Зазначено, що за час перебування на обліку засуджений зарекомендував себе з позитивної сторони, іспитовий строк закінчився, за час перебування на обліку нових кримінальних правопорушень не скоїв.
Представник Жмеринського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області ОСОБА_4 у судовому засіданні подання підтримала, просила його задовольнити.
Прокурор Шаргородського відділу Жмеринської окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 у судовому засіданні щодо задоволення подання Жмеринського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області про звільнення від покарання ОСОБА_5 не заперечував.
Засуджений ОСОБА_5 у судовому засіданні підтримав клопотання Жмеринського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області про звільнення його від призначеного судом покарання.
Вислухавши учасників судового засідання, дослідивши матеріалисправи,суд приходитьдо висновку,що поданняпро звільнення ОСОБА_5 від покарання підлягаєзадоволенню знаступних підстав.
ОСОБА_5 засуджений Шаргородським районним судом Вінницької області 07.02.2020 за ч. 3 ст. 15, ч.3 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк три роки. Відповідно до ст.ст. 75, 76 КК України ОСОБА_5 звільнено від відбування покарання з іспитовим строком один рік шість місяців.
Встановлений вироком суду іспитовий строк закінчився, за даними Жмеринського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області протягом цього строку ОСОБА_5 до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувався, виконав покладені на нього обов`язки і належною поведінкою довів своє виправлення, за місцем проживання характеризується позитивно.
Відповідно до вимог частини 3статті 75 КК України, умовою ухвалення рішення суду про звільнення засудженого від відбування покарання з випробуванням є те, що він протягом визначеного іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов`язки. Тривалість іспитового строку та обов`язки, які покладаються на особу, звільнену від відбування покарання з випробуванням, визначаються судом.
Іспитовий строк це певний проміжок часу, протягом якого здійснюється контроль за засудженим і останній під загрозою реального відбування призначеного покарання зобов`язаний виконувати покладені на нього обов`язки та інші умови випробування. Однією з найголовніших умов звільнення засудженого від відбування покарання з випробуванням є те, що він протягом іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення.
Відповідно доч.1ст.78КК Українипісля закінченняіспитового строкузасуджений,який виконавпокладені нанього обов`язкита невчинив новогокримінального правопорушення,звільняється судомвід призначеногойому покарання.
Згідно з п.9 ч.1 ст.537 КПК України, під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про звільнення від призначеного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку.
Частиною першою статті 539 КПК України встановлено, що питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Пунктом третім частини другої статті 539 КПК України встановлено, що клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного з виконанням вироку, подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого проживає засуджений, у разі необхідності вирішення питань, передбачених пунктами 5, 8, 9, 13-3 частини першої статті 537 цього Кодексу.
Таким чином,згідно зіст.78КК України, п.9ч.1ст.537КПК України,після закінченняіспитового строкузасуджений,який виконавпокладені нанього обов`язкиі невчинив новогокримінального правопорушення,звільняється відпризначеного йомупокарання судом, нагляд за ним припиняється і засуджений знімається з обліку в уповноваженому органі з питань пробації.
Керуючись ч. 3 ст. 75, ч. 1 ст. 78 КК України, ст.ст. 318 - 380, п. 9 ч.1 ст. 537, ст. 539 КПК України, суд
постановив:
Подання Жмеринського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області про звільнення від покарання ОСОБА_5 задовольнити.
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від покарання,призначеного вирокомШаргородського районногосуду Вінницькоїобласті від07лютого 2020року звільнити.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 395, частин 1-3 ст. 532 КПК України на ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного суду через Шаргородський районний суд Вінницької області протягом семи днів з дня її оголошення. Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Головуючий суддя ОСОБА_1
Суд | Шаргородський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2021 |
Оприлюднено | 26.01.2023 |
Номер документу | 99190731 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку |
Кримінальне
Шаргородський районний суд Вінницької області
Соколовська Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні