Справа № 686/20394/21
Провадження № 1-кс/686/8738/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 серпня 2021 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши в судовому засіданні в залі суду у м. Хмельницькому клопотання старшого слідчого з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Хмельницькій області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні №32021240000000015 від 10.02.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199, ч.1 ст.204 КК України,
ВСТАНОВИВ:
26.08.2021 року старший слідчий з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Хмельницькій області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором відділу Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку у нежитловому приміщенні, в тому числі його підсобних та прилеглих до нього приміщень, а також на прилеглих до нього територіях, що знаходяться за адресою: м. Хмельницький, просп. Миру, 69, які використовуються ТОВ «Львівська пивна компанія» (код ЄДРПОУ 33285781), та належать на праві приватної власності ТОВ «Взутекс» (код ЄДРПОУ 00308347), з метою відшукання та вилучення незаконно виготовлених підакцизних товарів (алкогольних напоїв) з маркуванням: «Миронівська», «MIRONOFF vodka», «HOLODOFF», «Срібниця універсал», «Коктебель», «Наша марка класична» виробництва ТОВ «ЛГЗ «Прайм» (Харківська область, Чугуївський район, смт Малинівка, вул. Олімпійська, 1), сировини для їх виробництва (в т.ч. спирту, домішок тощо), знарядь, приладів, обладнання для їх виготовлення, тари (пляшок, тетрапакетів, каністр, бочок, коробок та інших ємностей) для незаконного виготовлення, зберігання підакцизних товарів та сировини для них, їх транспортування та подальшого збуту, незаконно виготовлених марок акцизного податку, чорнових записів щодо об`ємів виготовлення, придбання та реалізації незаконно виготовленої підакцизної продукції, записів з камер зовнішнього та внутрішнього відео спостереження, документів про походження, транспортування та якість незаконно виготовленої підакцизної продукції, а також інших речей та документів, що можуть мати значення доказів здійснення незаконного виготовлення, придбання, транспортування та зберігання з метою збуту, а також збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів та алкогольних напоїв.
В обґрунтування даного клопотання зазначено, що «невстановлені особи на території Хмельницької області здійснюють незаконне зберігання з метою збуту, збут та транспортування з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів (алкогольних напоїв), оклеєних підробленими марками акцизного податку, залучивши до цієї протиправної діяльності гр. ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , « ОСОБА_8 », « ОСОБА_9 », ОСОБА_10 , ОСОБА_11 .
Також, встановлено, що невстановлені особи здійснюють зберігання, придбання, перевезення підроблених марок акцизного податку, з метою використання при незаконному продажу підакцизних товарів (алкогольних напоїв), залучивши до цієї протиправної діяльності гр. ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , « ОСОБА_8 », « ОСОБА_9 », ОСОБА_10 , ОСОБА_11 .
Так, на адресу ГУ ДФС у Хмельницькій області надійшла заява ОСОБА_12 , відповідно до якої останній придбав алкогольні напої (горілку) торгової марки «Срібниця універсал» виробництва ТОВ «ЛГЗ «Прайм» за ціною 46 гривень за пляшку об`ємом 0.5 л. з складського приміщення за адресою: АДРЕСА_1 .
Із змісту заяви встановлено, що в ОСОБА_12 виникли сумніви щодо законності походження вказаних алкогольних напоїв через їх низьку ціну. В подальшому ОСОБА_12 звернувся до НДЕКЦ МВС у м. Хмельницькому, з метою проведення експертного дослідження, за наслідками якого встановлено, що марка акцизного податку з серійним номером АААV589150 не відповідає встановленому зразку, що перебуває на території України та має ознаки повної технічної підробки.
Допитаний як свідок ОСОБА_12 повідомив, що вказані алкогольні напоїв він придбав із складського приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , однак жодних документів на придбані алкогольні напої йому не видавались.
Відповідно до інформації Єдиного державного реєстру місць зберігання встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 , наявне місце зберігання алкогольних напоїв (складське приміщення), яке використовується ТОВ «Львівська пивна компанія» та на праві приватної власності належать ТОВ «Взутекс» (код ЄДРПОУ 00308347).
Таким чином, у слідства є достатні підстави вважати, що незаконно виготовлені підакцизні товари (алкогольні напої) з підробленими марками акцизного податку, торгових марок: «Миронівська», « ІНФОРМАЦІЯ_1 », «HOLODOFF», «Срібниця універсал», «Коктебель», «Наша марка класична» виробництва ТОВ «ЛГЗ «Прайм» (Харківська область, Чугуївський район, смт. Малинівка, вул. Олімпійська, 1), сировина для їх виробництва (в т.ч. спирт, домішки тощо), знаряддя, прилади, обладнання для їх виготовлення, тара (пляшки, тетрапакети, каністри, бочки, коробки, пачки та інші ємності) для незаконного виготовлення, зберігання підакцизних товарів та сировини для них, їх транспортування та подальшого збуту, незаконно виготовлені марки акцизного податку, чорнові записи щодо об`ємів виготовлення, придбання та реалізації незаконно виготовленої підакцизної продукції, записи з камер зовнішнього та внутрішнього відео спостереження, документи про походження, транспортування та якість незаконно виготовленої підакцизної продукції, а також інші речі та документи, що можуть мати значення доказів здійснення незаконного виготовлення, придбання та зберігання з метою збуту, а також збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, можуть зберігатись в нежитловому приміщенні, в тому числі його підсобних та прилеглих до нього приміщень, а також на прилеглих до нього територіях, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , які належать на праві приватної власності ТОВ «Взутекс» (код ЄДРПОУ 00308347) та використовуються ТОВ «Львівська пивна компанія» (код ЄДРПОУ 33285781).
Зазначені вище речі мають важливе доказове значення у кримінальному провадженні, так як їх відшукання і вилучення необхідні для дослідження усіх обставин вчинення кримінального правопорушення, встановлення місць незаконного виготовлення підакцизних товарів, осіб, причетних до скоєння злочину, отримання даних про об`єми реалізації незаконно виготовленої підакцизної продукції, а також дослідження інших даних про злочинну діяльність щодо незаконного виготовлення, придбання, транспортування, зберігання з метою збуту та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів. Крім цього, незаконно виготовлені підакцизні товари необхідні для проведення судово-хімічних, судово-товарознавчих та судово-технічних експертиз».
У судовому засіданні слідчий підтримав подане клопотання, просив його задовольнити.
Заслухавши слідчого, дослідивши додані до клопотання матеріали, приходжу до наступних висновків.
Згідно із ч. 2 ст. 223 КПК України підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Відповідно до змісту статті 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого суддімісцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться (зареєстрований) орган досудового розслідування як юридична особа.
Слідчим суддею встановлено, що СУ ФР ГУ ДФС у Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32021240000000015 від 10.02.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199, ч.1 ст.204 КК України.
Про можливу причетність ТОВ «Львівська пивна компанія» до кримінального правопорушення свідчать: повідомлення про вчинення кримінального правопорушення від 09.02.2021; протокол допиту як свідка ОСОБА_13 від 12.08.2021; рапорт ст.о/у в ОВС ВПЗуСОТАГ УБзФЗ ГУ ДФС у Хмельницькій області від 10.08.2021; заява ОСОБА_12 від 25.08.2021; рапорт старшого слідчого з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Хмельницькій області ОСОБА_3 від 25.08.2021; протокол допиту як свідка ОСОБА_12 від 25.08.2021; рапорт старшого слідчого з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Хмельницькій області ОСОБА_3 від 12.03.2021; висновок експерта № СЕ-19/123-21/604-ДД від 17.02.2021; висновок експерта КСЕ-19/123-21/5827 від 11.08.2021; висновок експерта КСЕ-19/123-21/5829 від 11.08.2021; інші матеріали кримінального провадження у їх сукупності.
З огляду на обставини, зазначені у клопотанні та озвучені в судовому засіданні слідчим слідчий суддя приходить до висновку, що органом досудового розслідування зібрано достатньоданих,які бдавали підставивважати,що вказаніу клопотанніречі,а саменезаконно виготовленіалкогольні напоїз маркуванням:«Миронівська»,«MIRONOFFvodka»,«HOLODOFF»,«Срібниця універсал»,«Коктебель»,«Наша маркакласична» виробництваТОВ «ЛГЗ«Прайм» (Харківськаобласть,Чугуївський район,смт.Малинівка,вул.Олімпійська,1),сировина дляїх виробництва(вт.ч.спирт,тютюн,домішки),знаряддя,прилади,обладнання дляїх виготовлення,тара (пляшки,тетрапакети,каністри,бочки,коробки таінші ємності)для незаконноговиготовлення,зберігання підакцизнихтоварів тасировини дляних,їх транспортуваннята подальшогозбуту,незаконно виготовленімарки акцизногоподатку,чорнові записищодо об`єміввиготовлення,придбання тареалізації незаконновиготовленої підакцизноїпродукції,записи зкамер зовнішньогота внутрішньоговідео спостереження,документи пропоходження,транспортування таякість незаконновиготовленої підакцизноїпродукції можутьзнаходитися унежитловому приміщенні,його підсобнихприміщеннях,що знаходитьсяза адресою:м.Хмельницький,проспект Миру,33,які використовуютьсяТОВ «Львівськапивна компанія» (код ЄДРПОУ 33285781) та належать на праві приватної власності ТОВ «Взутекс», їх вилучення має важливе значення для встановлення обставин кримінального провадження.
Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 270237101 від 12.08.2021 власником адміністративних корпусів приміщення за адресою: м.Хмельницький, проспект Миру, 69 є ТОВ «Взутекс».
З метоювідшукання тавилучення незаконновиготовлених алкогольнихнапоїв торговоїмарки:«Миронівська»,«MIRONOFFvodka»,«HOLODOFF»,«Срібниця універсал»,«Коктебель»,«Наша маркакласична» виробництваТОВ «ЛГЗ«Прайм» (Харківськаобласть,Чугуївський район,смт.Малинівка,вул.Олімпійська,1)сировини дляїх виробництва(вт.ч.спирту,тютюну,домішок тощо),знарядь,приладів,обладнань дляїх виготовлення,тари (пляшок,тетрапакетів,каністр,бочок,коробок таінших ємностей)для незаконноговиготовлення,зберігання підакцизнихтоварів тасировини дляних,їх транспортуваннята подальшогозбуту, незаконно виготовленихмарок акцизногоподатку,чорнових записівщодо об`єміввиготовлення,придбання тареалізації незаконновиготовленої підакцизноїпродукції,записів зкамер зовнішньогота внутрішньоговідео спостереження, документів про походження, транспортування та якість незаконно виготовленої підакцизної продукції слід надати дозвіл на проведення обшуку, який за встановлених обставин є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей, які містять інформацію, що має значення для досудового розслідування кримінального провадження, тому клопотання слідчого підлягає частковому задоволенню.
Оцінюючи прохальну частину клопотання, у якій слідчий просить надати дозвіл на відшукання інших речей та документів, що можуть мати значення доказів здійснення незаконного виготовлення, придбання, транспортування та зберігання з метою збуту, а також збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів (тютюнових виробів), слідчий суддя звертає увагу, що в цій частині воно сформульовано невизначено та широко. При цьому, Європейський суд з прав людини у своєму рішенні від 7 липня 2007 року у справі «Смирнов проти Росії» вказав, що невизначене формулювання обсягу обшуку дало органу влади на власний розсуд вирішувати, які матеріали підлягають вилученню, що призвело до вилучення, крім документів, які стосуються справи, деяких особистих речей. ЄСПЛ зазначив, що відсутність вказівки на конкретну мету обшуку є порушенням ст. 6 Конвенції. Аналогічна позиція ЄСПЛ міститься в рішенні від 15 липня 2003 року у справі «Ернст та інші проти Бельгії», де вказано, що ордер на проведення обшуку не містив інформації щодо мети проведення обшуку та про предмети, що підлягають вилученню. Таким чином, слідчих було наділено широкими повноваженнями, обшуки не були пропорційними. Отже у задоволенні клопотання в частині відшукання інших речей та документів, що можуть мати значення доказів здійснення незаконного виготовлення, придбання, транспортування та зберігання з метою збуту, а також збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів (тютюнових виробів), слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 233-235 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Надати слідчимслідчої групиу кримінальномупровадженні№ 32021240000000015від 10.02.2021за ознакамикримінальних правопорушень,передбачених ч.1ст.199,ч.1ст.204КК Українидозвіл напроведення обшукуу нежитловомуприміщенні,його підсобнихприміщеннях,що знаходитьсяза адресою:м.Хмельницький,проспект Миру,69,які використовуютьсяТОВ «Львівськапивна компанія» (кодЄДРПОУ 33285781)та належатьна правіприватної власностіТОВ «Взутекс»(кодЄДРПОУ 00308347)з метоювідшукання тавилучення незаконновиготовлених алкогольнихнапоїв торговоїмарки:«Миронівська»,«MIRONOFFvodka»,«HOLODOFF»,«Срібниця універсал»,«Коктебель»,«Наша маркакласична» виробництваТОВ «ЛГЗ«Прайм» (Харківськаобласть,Чугуївський район,смт.Малинівка,вул.Олімпійська,1)сировини дляїх виробництва(вт.ч.спирту,тютюну,домішок тощо),знарядь,приладів,обладнань дляїх виготовлення,тари (пляшок,тетрапакетів,каністр,бочок,коробок таінших ємностей)для незаконноговиготовлення,зберігання підакцизнихтоварів тасировини дляних,їх транспортуваннята подальшогозбуту, незаконно виготовленихмарок акцизногоподатку,чорнових записівщодо об`єміввиготовлення,придбання тареалізації незаконновиготовленої підакцизноїпродукції,записів зкамер зовнішньогота внутрішньоговідео спостереження, документів про походження, транспортування та якість незаконно виготовленої підакцизної продукції.
В задоволенні решти клопотання, відмовити.
Строк дії ухвали до 25 вересня 2021 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали оголошено 27.08.2021.
Слідчий суддя Хмельницького
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 99217351 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Кирик О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні