Ухвала
від 31.08.2021 по справі 494/1098/21
БЕРЕЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Березівський районний суд Одеської області

31.08.2021

Справа № 494/1098/21

Провадження № 2/494/545/21

У Х В А Л А

про направлення за підсудністю

31 серпня 2021 р. м. Березівка

Суддя Березівського районного суду Одеської області Лебединський С.Й., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом адвоката Македонської Ірини Олександрівни, поданого в інтересах ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Сільськогосподарського фермерського господарства НІМИЧ , Коноплянської сільської ради Березівського району Одеської області, Про повернення самовільно зайнятих земельних ділянок, відшкодування матеріальної та моральної шкоди , 3-ті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору Головне управління Держгеокадастру в Одеській області, Березівський РВП ГУ НП в Одеській області, Березівська окружна прокуратура, -

в с т а н о в и в:

Представник позивачів 31 серпня 2021 р. звернулась із даним позовом до Березівського районного суду Одеської області.

Проте, поданий позов не може бути предметом розгляду суду на розгляд якого він надійшов, виходячи з наступного.

Правила підсудності ґрунтуються на основних засадах судочинства, передбачених ст.129 Конституції України, засадах цивільного судочинства, визначених у ст.2 ЦПК України, а також принципах побудови системи судів загальної юрисдикції.

Підсудність виступає процесуальним інститутом, що має велике значення для належного відправлення правосуддя. По кожній справі, незалежно від її категорії, перше питання, яке вирішує суддя це підсудність. Відповідно до п.4 ч.1, п. ч.3 ст.376 ЦПК України, судове рішення у будь-якому випадку підлягає скасуванню, якщо порушені правила підсудності.

Встановлення правил підсудності має важливе значення для правильного функціонування судової системи, а також для виконання судами покладених на них завдань і визначення суду, компетентного здійснювати цивільне провадження щодо конкретної правової ситуації.

Підсудність є ефективним засобом, який сприяє тому, щоб конкретна цивільна справа розглядалася і вирішувалася судом законним, компетентним, незалежним і неупередженим, як того вимагають ст.7 Загальної декларації прав людини та ч.1 ст.14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.

Згідно з п.1ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (надалі - Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру , а відповідно до ч.1ст.8 Закону України Про судоустрій та статус суддів ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.

За допомогою правил про підсудність забезпечується також рівність всіх громадян перед законом і судом (ст.24 Конституції України та ст.6 ЦПК України).

Будучи одним з проявів цієї конституційної засади, чітко встановлена законом підсудність набуває ознак суб`єктивного права людини на законного суддю, тобто права будь-якої людини знати наперед, який саме суд і в якому складі відповідно до закону правомочний здійснювати стосовно нього судове провадження, якщо така необхідність виникне.

Частиною 1 статті 17 Закону України Про судоустрій та статус суддів визначено, що судоустрій будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності.

Відповідно до положень ч.1 ст.30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.

Як свідчить з поданого позову предметом виникнення спірних правовідносин є земельні ділянки, які розташовані на території Коноплянської сільської ради Березівського району Одеської області, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до положень ч.3-1 розділу ХІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про судоустрій та статус суддів до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 р. № 807-IX , але не пізніше 1 січня 2022 р..

З огляду на вищенаведене поданий позов є підсудним суду, на території якого знадяться спірні земельні ділянки, і який продовжує здійснювати свої повноваження в межах визначеної раніше територіальної юрисдикції, а саме Іванівському районному суду Березівського (раніше Іванівського) району Одеської області.

Як передбачено п.1 ч.1, ч.3 ст.31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Згідно ст.32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Керуючись ст.ст. 30-32, 259-261 ЦПК України, суддя

у х в а л и в:

Цивільну справу за позовом адвоката Македонської Ірини Олександрівни, поданого в інтересах ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Сільськогосподарського фермерського господарства НІМИЧ , Коноплянської сільської ради Березівського району Одеської області Про повернення самовільно зайнятих земельних ділянок, відшкодування матеріальної та моральної шкоди , 3-ті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору Головне управління Держгеокадастру в Одеській області, Березівський РВП ГУ НП в Одеській області, Березівська окружна прокуратура, передати до Іванівського районного суду Одеської області (67200, смт Іванівка, Березівського району Одеської області, вул. Центральна, 81-А) за підсудністю.

Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги через Березівський районний суд Одеської області до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення, а особами які не були під час оголошення у той же строк з дня отримання копії ухвали суду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя:


СудБерезівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення31.08.2021
Оприлюднено02.09.2021
Номер документу99300743
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —494/1098/21

Ухвала від 16.11.2023

Цивільне

Ширяївський районний суд Одеської області

Тарасенко М. С.

Ухвала від 21.06.2023

Цивільне

Ширяївський районний суд Одеської області

Тарасенко М. С.

Ухвала від 28.02.2022

Цивільне

Ширяївський районний суд Одеської області

Алексєєва О. В.

Ухвала від 08.02.2022

Цивільне

Ширяївський районний суд Одеської області

Алексєєва О. В.

Ухвала від 01.02.2022

Цивільне

Ширяївський районний суд Одеської області

Алексєєва О. В.

Ухвала від 25.01.2022

Цивільне

Ширяївський районний суд Одеської області

Алексєєва О. В.

Ухвала від 18.11.2021

Цивільне

Ширяївський районний суд Одеської області

Алексєєва О. В.

Ухвала від 17.11.2021

Цивільне

Ширяївський районний суд Одеської області

Алексєєва О. В.

Ухвала від 11.10.2021

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Тимчук Р. М.

Ухвала від 31.08.2021

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Лебединський С. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні