ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 695/3401/19
номер провадження 2/695/163/21
УХВАЛА
26 серпня 2021 рокум. Золотоноша
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області у складі:
головуючого - судді Середи Л.В.,
за участю:
секретаря - Біліченко С.В.
представників позивача - Мельник А.С., ОСОБА_1
представника відповідача - Сизька Д.Б.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Золотоноші клопотання представника позивача про передачу справи за підсудністю у справі за позовом Публічного акціонерного товариства Черкасиобленерго до ОСОБА_2 , Підприємства споживчої кооперації Супутник про визнання недійсним договору, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Приватний нотаріус Золотоніського міського нотаріального округу Сахно В.І., -
В С Т А Н О В И В :
У провадженні Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області перебуває справа за позовом Публічного акціонерного товариства Черкасиобленерго до ОСОБА_2 , Підприємства споживчої кооперації Супутник про визнання недійсним договору, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Приватний нотаріус Золотоніського міського нотаріального округу Сахно В.І..
Від представника позивача надійшло клопотання про передачу справи за підсудністю до Господарського суду Черкаської області для розгляду тим самим складом суду, що розглядає справу про банкрутство ПАТ Черкасиобленерго (справа №17-14-01/1494).
Клопотання обгрунтоване тим, що ухвалою від 14 травня 2004 року Господарський суд Черкаської області порушив провадження у справі № 17-14-01/1494 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Агентство регіонального розвитку паливно-енергетичного комплексу А/РТЕК до Публічного акціонерного товариства Черкасиобленерго про визнання банкрутом. На даний час триває процедура розпорядження майном.
З 21 жовтня 2019 року в Україні почав діяти Кодекс України з процедур банкрутства, який прийнятий Верховною Радою України 18 жовтню 2018 року та набрав чинності 21 жовтня 2019 року.
Пунктом 4 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом . Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Отже, позовні заяви, стороною у яких є боржник, повинні розглядатись в межах справи про банкрутство тим самим складом, що і справа про банкрутство боржника.
У судовому засіданні представники позивача на задоволенні вказаного клопотання наполягали у повному обсязі з підстав зазначених вище.
Представник відповідача ОСОБА_2 , адвокат Сизько Б.Б. проти задоволення клопотання заперечував вказуючи на його необґрунтованість, крім того зазначав, що позивачем у даній справі є саме ПАТ Черкасиобленерго , позовні вимоги якого мають розглядатися саме за правилами цивільного судочинства.
Дослідивши вказане клопотання та заслухавши пояснення сторін, суд приходить до наступного висновку.
Згідно із частиною першою статті 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права або інтересу.
Критеріями відмежування справ цивільної юрисдикції від інших є, по-перше, наявність спору щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів у будь-яких правовідносинах, крім випадків, коли такий спір вирішується за правилами іншого судочинства, по друге, спеціальний суб`єктний склад цього спору, в якому однією зі сторін є, як правило, фізична особа - учасник приватноправових відносин.
Отже, у порядку цивільного судочинства за загальним правилом можна розглядати будь-які справи, в яких хоча б одна зі сторін, як правило, є фізичною особою, якщо їх вирішення не віднесено до інших видів судочинства.
21 жовтня 2019 року набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства від 18 жовтня 2018року №2597-VIII, у пункті 4 Прикінцевих та перехідних положень якого передбачено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону про банкрутство.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Частиною 3 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що матеріали справи, в якій стороною є боржник, щодо майнових спорів з вимогами до боржника та його майна, провадження в якій відкрито до відкриття провадження у справі про банкрутство, надсилаються до господарського суду, в провадженні якого перебуває справа про банкрутство, який розглядає спір по суті в межах цієї справи.
Як встановлено судом, ухвалою Господарського суду Черкаської області від 14 травня 2004 року порушено провадження у справі № 17-14-01/1494 за заявою ТОВ Агентство регіонального розвитку паливно-енергетичного комплексу А/РТЕК до ПАТ Черкасиобленерго про визнання банкрутом.
Разом із тим із матеріалів даної справи вбачається, що ініціатором спору у даній справі є саме ПАТ Черкасиобленерго , який 17.10.2019 року звернувся до суду із даною позовною заявою, а сам спір є цивільно-правовим.
Відповідно до ч. 2 ст. 31 ЦПК справа, прийнята судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому суду, за винятком випадків, коли внаслідок змін у складі відповідачів справа належить до виключної підсудності іншого суду.
За таких обставин судом вбачається, що ініціатором спору є саме ПАТ Черкасиобленерго , який з дотриманням правил підсудності 17.10.2019 року звернувся до суду із позовом про визнання недійсним договору купівлі-продажу нежитлового приміщення від 21.08.2018 року.
Отже, позов ПАТ Черкасиобленерго був поданий після порушення провадження у справу про банкрутство останнього.
При розгляді даної справи суд зауважує, що із змісту позовних вимог вбачається, що ПАТ Черкасиобленерго не був стороною оспорюваного договору, а належність майна переданого за вказаним оспорюваним договором ПАТ Черкасиобленерго ще необхідно встановити та вказана обставина є предметом доказування в даному спорі зважаючи на доводи сторін по справі.
Аналізуючи вказане, суд приходить до висновку про безпідставність вимог позивача про передачу справи на розгляд Господарського суду Черкаської області.
Керуючись ст. ст.31, 32, 187, 353,354 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання ПАТ Черкасиобленерго про передачу справи за підсудністю до Господарського суду Черкаської області - відмовити повністю.
Ухвала оскарженню не підлягає
Суддя : Середа Л.В.
Повний текст ухвали виготовлений та підписаний головуючим 31 серпня 2021 року.
Суд | Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2021 |
Оприлюднено | 03.09.2021 |
Номер документу | 99335021 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Середа Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні