У Х В А Л А
Справа № 932/3081/21
Провадження № 2/932/1301/21
02 серпня 2021 року м. Дніпро
Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді - Куцевола В.В.,
за участі секретаря судового засідання - Громовика Д.О.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні у залі суду у м. Дніпрі заяву представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Іванчика Павла Володимировича про зупинення провадження у цивільній справі за позовом Дніпровської міської ради до ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , треті особи - Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, комунальне підприємство Бюро обліку майнових прав та діяльності з нерухомістю Дніпровської міської ради, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , товариство з обмеженою Кангаро Груп , Головне архітектурно-планувальне управління Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради про витребування нерухомого майна з чужого незаконного володіння,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська перебуває цивільна справа за позовом Дніпровської міської ради до ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , треті особи - Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, комунальне підприємство Бюро обліку майнових прав та діяльності з нерухомістю Дніпровської міської ради, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , товариство з обмеженою Кангаро Груп , Головне архітектурно-планувальне управління Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради про витребування нерухомого майна з чужого незаконного володіння.
02.08.2021 року до суду надійшло клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Іванчика Павла Володимировича про зупинення провадження у справі, яке обгрунтовано тим, що відповідачка ОСОБА_2 померла.
Сторони та треті особи у підготовче судове засідання не з`явились, про день, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином. Письмових заяв чи клопотань не надали.
У зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників процесу, суд розглядає справу відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про зупинення провадження у справі з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 48 ЦПК України, сторонами у цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Зі змісту ст. 25 ЦК України вбачається, що цивільна правоздатність фізичної особи (здатність мати права і обов`язки) припиняється у момент її смерті. Процесуальне правонаступництво - це заміна сторони або третьої особи (правопопередника) іншою особою (правонаступником) у зв`язку з вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки правопопередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.
Згідно із вимогами ст. 55 ЦПК України, у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Отже, процесуальне правонаступництво у разі смерті фізичної особи можливе в порядку ст. 55 ЦПК України шляхом залучення правонаступника за умови, що фізична особа померла після відкриття провадження у справі.
В позовному провадженні процесуальне правонаступництво відбувається в тих випадках, коли права або обов`язки одного із суб`єктів спірного матеріального правовідношення в силу тих або інших причин переходять до іншої особи, яка не брала участі у цьому процесі. Отже, матеріальне правонаступництво тісно пов`язане з процесуальним, оскільки процесуальне правонаступництво передбачає перехід суб`єктивного права або обов`язку від однієї особи до іншої в матеріальному праві. При цьому, незалежно від підстав матеріального правонаступництва процесуальне правонаступництво допускається лише після того, як відбудеться заміна в матеріальному правовідношенні.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 251 ЦПК України, суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво.
Згідно із вимогами п. 1 ч. 1 ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадку, встановленому п. 1 ч. 1 ст. 251 ЦПК України до залучення до участі у справі правонаступника чи законного представника.
Відповідно до копії свідоцтва серії НОМЕР_1 , відповідачка ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Спірні правовідносини виникли з приводу витребування від відповідачів нерухомого майна, як такого, що належить на праві комунальної власності територіальній громаді м. Дніпра. Отже, спірні правовідносини, які виникли з суперечки матеріального характеру, допускають правонаступництво, що є підставою для зупинення провадження у справі до залучення правонаступників покійної відповідачки ОСОБА_2 ..
Положенням про Спадковий реєстр, що затверджено Наказом Міністерства юстиції України від 07.07.2011 року за № 1810/5, установлено порядок ведення й користування Спадковим реєстром, внесення до нього відомостей про заповіти та спадкові договори, посвідчені в Україні, а за бажанням заповідача - посвідчені (складені та/або прийняті на зберігання) і зареєстровані в іноземних державах згідно з Конвенцією про запровадження системи реєстрації заповітів, про заведені спадкові справи та видані свідоцтва про право на спадщину, а також надання інформації з нього. Державні нотаріальні контори, державні нотаріальні архіви, приватні нотаріуси, що мають доступ до Спадкового реєстру через інформаційну мережу Мін`юсту щодо посвідчених заповітів, спадкових договорів, а також змін до них, скасування заповітів та розірвання спадкових договорів, заведених спадкових справ та виданих свідоцтв про право на спадщину. На підставі відомостей Спадкового реєстру виготовляються, зокрема, витяг зі Спадкового реєстру про наявність (відсутність) посвідченого заповіту і спадкового договору, заведеної спадкової справи та виданого свідоцтва про право на спадщину.
Для встановлення кола спадкоємців майна померлої ОСОБА_2 є доцільним витребувати з Сьомої Дніпровської державної нотаріальної контори витяг зі Спадкового реєстру про заведену після смерті заявника спадкову справу, а також про видані свідоцтва про право на спадщину покійної відповідачки.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 251, 258, 259, 260, 261, 352-355 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Витребувати з Сьомої Дніпровської державної нотаріальної контори витяг зі Спадкового реєстру про заведену після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , спадкову справу, а також про видані свідоцтва про право на спадщину покійної ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Витребувані докази надіслати на адресу суду у п`ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали.
Відповідно до вимог ч.ч. 7, 8 ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі і з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність встановлену законом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Згідно із вимогами ст. 18 ЦПК України, судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.
Заяву представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Іванчика Павла Володимировича про зупинення провадження - задовольнити.
Провадження у справі за позовом Дніпровської міської ради до ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , треті особи - Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, комунальне підприємство Бюро обліку майнових прав та діяльності з нерухомістю Дніпровської міської ради, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , товариство з обмеженою Кангаро Груп , Головне архітектурно-планувальне управління Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради про витребування нерухомого майна з чужого незаконного володіння - зупинити до залучення у справі правонаступника відповідачки ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська, протягом 15 днів з дня її складення.
Суддя В.В. Куцевол
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2021 |
Оприлюднено | 03.09.2021 |
Номер документу | 99350741 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Куцевол В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні