Справа № 203/3329/19
(1-в/199/210/21)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.09.2021 місто Дніпро
Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпропетровська у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання заступника начальника Амур-Нижньодніпровського РВ філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області майора внутрішньої служби ОСОБА_3 про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого ОСОБА_4 для відбуття призначеного судом покарання,
за участю: прокурора ОСОБА_5 , представника органу пробації ОСОБА_6 , засудженого ОСОБА_4 ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засуджений 19.09.2019 вироком Кіровського районного суду міста Дніпропетровська за ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 205, ч. 1 ст.70 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років, на підставі ст. 75 КК України з іспитовим строком 3 роки з покладенням обов`язків, передбачених ст. 76 КК України.
Ухвалою Амур-Нижньодніпровськогорайонного судуміста Дніпропетровськавід 07.12.2020на підставіЗУ «Провнесення зміндо Кримінальногокодексу Українита Кримінально-процесуальногокодексу Українищодо зменшеннятиску набізнес» звільненовід покаранняза ч.2ст.28ч.2ст.205КК Україниу видіштрафу врозмірі трьохтисяч неоподатковуванихмінімумів доходівгромадян,призначеного вирокомКіровського районногосуду м.Дніпропетровська від19.09.2019,у зв`язкуіз набраннямчинності закону,яким скасованакримінальна відповідальністьза діяння,вчинене особою. Вважати ОСОБА_4 засудженим на підставі вироку Кіровського районного суду міста Дніпропетровська від 19.09.2019 за ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст.70 КК України, до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років, на підставі ст. 75 КК України з іспитовим строком на 3 роки з покладенням обов`язків, передбачених ст. 76 КК України.
Відповідно до подання засуджений два рази не з`явився на реєстрацію до органу пробації та 4 рази притягувався до адміністративної відповідальності, а тому заступником начальника органу з питань пробації ставиться питання про скасування засудженому випробувального терміну та направлення ОСОБА_4 до місць позбавлення волі для відбування покарання за вироком суду.
В судовому засіданні прокурор ОСОБА_5 заперечував проти задоволення подання; представник органу пробації ОСОБА_6 підтримав вказане подання; засуджений ОСОБА_4 просив суд надати йому шанс виправитися без реального відбуття покарання, пояснивши, що він дійсно чотири рази не з`явився на реєстрацію у встановлені йому дні, проте на наступний день після неявки він з`являвся до органу з питань пробації з поясненням причин.
Суд, вислухавши думки учасників судового провадження, дослідивши матеріали подання та особову справу засудженого ОСОБА_4 , вважає, що подання задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Метою кримінально-виконавчого законодавства України, визначеної в ст. 1 КВК України, є захист інтересів особи, суспільства і держави шляхом створення умов для виправлення і ресоціалізації засуджених, запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами, а також запобігання тортурам та нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню із засудженими.
Завданнями кримінально-виконавчого законодавства України, окрім іншого, є визначення порядку застосування до засуджених заходів впливу з метою виправлення і профілактики асоціальної поведінки; участі громадськості в цьому процесі.
З матеріалів подання та особової справи засудженого дійсно слідує, що ОСОБА_4 протягом іспитового строку чотири рази своєчасно не з`явився для реєстрації до органу пробації.
В той же час засуджений ОСОБА_4 після такої неявки з`являвся до інспектора органу з питань пробації та пояснював причини неявки, тобто він не переховувався від органу з питань пробації та добровільно, без примусу, приходив на відмітку.
Відповідно до матеріалів особової справи ОСОБА_4 має постійне місце проживання, працює, характеризується задовільно, до кримінальної відповідальності в період іспитового строку не притягувався.
Таким чином, на думку суду, скасування випробування засудженому ОСОБА_4 не буде відповідати меті кримінально-виконавчого законодавства України і ресоціалізації засудженого.
Керуючись ст.ст. 537, 539 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні подання заступника начальника Амур-Нижньодніпровського РВ філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області майора внутрішньої служби ОСОБА_3 про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого ОСОБА_4 для відбуття призначеного судом покарання відмовити.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпропетровська протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала набираєзаконної силипісля закінченнязазначеного строкуподання апеляційної скарги.У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 99418610 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком |
Кримінальне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
ЩЕРБИНА-ПОЧТОВИК І. В.
Кримінальне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
СЕНЧИШИН Ф. М.
Кримінальне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
Лисенко В. О.
Кримінальне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
Лисенко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні