Ухвала
від 02.09.2021 по справі 920/510/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про завершення процедури погашення боргів боржника та

закриття провадження у справі про неплатоспроможність

02.09.2021 Справа № 920/510/20

Господарський суд Сумської області у складі судді Соп`яненко О.Ю., при секретарі судового засідання Молодецькій В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи №920/510/20 про неплатоспроможність ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )

За участю представників:

Арбітражний керуючий - Сиволобов М.М. (в режимі відеоконференції)

Боржник - ОСОБА_1 .

Кредитор ТОВ Зеніт - Брук - Сисоєв О.В.

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду від 22.06.2020 відкрито провадження у даній справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ), введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру реструктуризації боргів боржника, керуючим реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 призначено арбітражного керуючого Сиволобова Максима Марковича (свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого № 451 від 12.03.2013, адреса: 01054, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 33/34, прим.13).

23.06.2020 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оприлюднено оголошення про відкриття провадження у справі № 920/510/20 про неплатоспроможність ОСОБА_1 . Строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника встановлено 23.07.2020.

Постановою господарського суду Сумської області від 22.10.2020 боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) визнано банкрутом та введено процедуру погашення боргів, керуючим реалізацією майна боржника призначено арбітражного керуючого Сиволобова Максима Марковича.

Згідно ухвали суду від 13.08.2021 до розгляду в судовому засіданні 02.09.2021 призначено клопотання керуючого реалізацією майна боржника арбітражного керуючого Сиволобова М.М. № 01-16/895 від 09.08.2021 про затвердження звіту керуючого реалізацією майна у справі № 920/510/20.

Заперечень щодо клопотання арбітражного керуючого до суду не надходило.

В судовому засіданні арбітражний керуючий надав пояснення і просив суд завершити процедуру погашення боргів і закрити провадження у справі про банкрутство фізичної особи ОСОБА_1 .

Представник кредитора в судовому засіданні проти клопотання керуючого реалізацією про затвердження Звіту про нарахування та виплату грошової винагороди та витрат, Звіту керуючого реалізацією про здійснення процедури реалізації майна та погашення боргів не заперечував.

З огляду на відсутність перешкод для розгляду справи, достатність матеріалів справи для розгляду та прийняття відповідного рішення, суд вважає за можливе розглянути звіт та клопотання керуючого реалізацією в даному судовому засіданні.

Щодо звіту керуючого реалізацією про нарахування грошової винагороди та понесених витрат.

Керуючий реалізацією майна боржника звернувся до суду з клопотанням про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди та відшкодування витрат.

Статтею 12 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено право арбітражного керуючого користуватися усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до вимог ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.

У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

Арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітету кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.

Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.

З наданих матеріалів вбачається, що керуючим реалізацією майна боржника нарахована грошова винагорода за виконання повноважень керуючого реалізацією майна боржника за період з 22.10.2020 по 31.07.2021 у розмірі 63524,13 грн, виходячи з розрахунку трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого реалізацією. Розмір понесених витрат становить 4287,00 грн.

Згідно з вимогами ч. 6 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Кодексу.

На зборах кредиторів 12.08.2021 було розглянуто та схвалено звіт керуючого реалізацією майна про нараховану грошову винагороду в сумі 63524,13 та 4745,60 грн витрат.

Враховуючи вищевикладене, дослідивши подані документи, господарський суд дійшов висновку, що клопотання керуючого реалізацією про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, про здійснення та відшкодування витрат підлягає задоволенню в повному обсязі, оскільки грошова винагорода нарахована та схвалена кредиторами у встановленому законом порядку, понесені витрати підтверджуються наданими суду документами.

Розглянувши наданий суду звіт керуючого реалізацією майна, документи що свідчать про виконання процедури реалізації майна, заслухавши пояснення повноважних представників, суд встановив.

21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства від 18.10.2018 № 2597-VIII .

Постановою суду від 22.10.2020 боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) визнано банкрутом та введено процедуру погашення боргів, керуючим реалізацією майна боржника призначено арбітражного керуючого Сиволобова Максима Марковича.

Повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури було оприлюднено 23.10.2020 року на офіційному сайті Вищого господарського суду України.

Враховуючи те, що повідомлення про визнання боржника - ОСОБА_1 опубліковано в офіційному органі у відкритому доступі, вважається, що всі можливі кредитори були повідомлені належним чином.

Ухвалою господарського суду Сумської області від 22.09.2020 визнані вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Зеніт-Брук» (код ЄДРПОУ 38244928) до боржника - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ), які включені до Реєстру вимог кредиторів в порядку черговості, визначеної Кодексом України з процедур банкрутства, з яких: 4204,00 грн. судового збору - позачергово; 320 000,00 грн. - заборгованість за договором - 2 черга. Інші кредитори до суду із заявами не звертались.

Керуючим реалізацією надано до суду звіт про проведену роботу в процедурі погашення боргів ОСОБА_1 .

За результатами проведення інвентаризації керуючим реалізацією було виявлено корпоративні права: частка у статутному капіталі ТОВ БРУКСТРІТ (код 40813706) 5% номінальною вартістю 50,00 грн та автомобіль марки ВАЗ, модель 21101, реєстраційний номер НОМЕР_2 , 2007 рік випуску, номер шасі (кузова, рами) VIN- НОМЕР_3 , колір - сірий, тип КТЗ - загальний (легковий-седан-В), свідоцтво про реєстрацію КТЗ - серія НОМЕР_4 . З метою визначення вартості транспортного засобу та подальшого його продажу було проведено оцінку об`єкту ФОП Мартиновським С.М. відповідно до договору № 14/12 від 14.12.2020 і за результатами оцінки було встановлено, що ринкова вартість об`єкта оцінки становить 43483,00 грн.

На зборах кредиторів 16.12.2020 було погоджено порядок продажу транспортного засобу та частки у статутному капіталі ТОВ БРУКСТРІТ .

На аукціоні частку у статутному капіталі ТОВ БРУКСТРІТ було продано за 155,00 грн, власником став ОСОБА_2 . Автомобіль марки ВАЗ, модель 21101, реєстраційний номер НОМЕР_2 , 2007 рік випуску придбав ОСОБА_2 за 43483,00 грн.

Загальна сума, отримана від реалізації майна боржника становить 43638,00 грн і спрямована на оплату винагороди керуючого реалізацією майна боржника, арбітражного керуючого Сиволобова М.М.

Керуючий реалізацією банкрута пропонує завершити процедуру погашення боргів ОСОБА_1 , провадження у справі закрити, звільнити ОСОБА_1 від боргів.

На засіданні зборів кредиторів у справі №920/510/20 про неплатоспроможність ОСОБА_1 , які відбулися 16.12.2020 року прийнято наступні рішення: схвалено звіт керуючого реалізацією майна про нарахування та виплату грошової винагороди та витрат, визнано належним виконання повноважень керуючого реалізацією майна, погоджено продаж майна банкрута.

Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Книга третя Кодексу України з процедур банкрутства містить положення щодо банкрутства юридичних осіб; книга четверта - положення щодо відновлення платоспроможності фізичної особи.

Статтею 113 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

Згідно з ч. ч. 1, 2, 6 ст. 131 Кодексу України з процедур банкрутства майно боржника, що підлягає реалізації у процедурі погашення боргів боржника, складає ліквідаційну масу. До складу ліквідаційної маси включається все майно боржника, що перебуває у його власності, а також те, що буде отримано боржником у власність після визнання його банкрутом і до завершення процедури погашення боргів боржника, крім майна, визначеного частинами шостою і сьомою цієї статті та статтею 132 цього Кодексу. До складу ліквідаційної маси не включається житло, яке є єдиним місцем проживання сім`ї боржника (квартира загальною площею не більше 60 квадратних метрів або житловою площею не більше 13,65 квадратного метра на кожного члена сім`ї боржника чи житловий будинок загальною площею не більше 120 квадратних метрів) та не є предметом забезпечення, а також інше майно боржника, на яке згідно із законодавством не може бути звернено стягнення.

У межах процедури погашення боргів боржника керуючим реалізацією майна було виявлено та реалізовано майно на загальну суму 43638,00 грн, кошти спрямовано на оплату основної винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого реалізацією майна фізичної особи ОСОБА_1 , не встановлено належних боржнику активів, за рахунок яких можливо задовольнити вимоги кредитора; грошові вимоги кредитора не задовольнялися за відсутності ліквідаційної маси.

У відповідності до ч. ч. 6, 7 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не задоволені через недостатність майна боржника, вважаються погашеними, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Вимоги до боржника щодо сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, щодо сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, а також інші вимоги особистого характеру, які не були задоволені або погашені частково у процедурі задоволення вимог кредиторів, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи в порядку, встановленому цивільним законодавством.

Згідно ч.1 ст. 134 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд при постановленні ухвали про завершення процедури погашення боргів боржника та закриття провадження у справі про неплатоспроможність ухвалює рішення про звільнення боржника - фізичної особи від боргів.

Фізична особа не звільняється від подальшого виконання вимог кредиторів після завершення судових процедур у справі про неплатоспроможність та обов`язку повернення непогашених боргів, а саме:

1) відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи;

2) сплати аліментів;

3) виконання інших вимог, які нерозривно пов`язані з особистістю фізичної особи.

Такі вимоги, що не були повністю погашені у справі про неплатоспроможність, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про неплатоспроможність у непогашеній частині.

Згідно зі ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, зокрема, якщо відновлено платоспроможність боржника або погашені всі вимоги кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, затверджено звіт керуючого санацією або ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом. Про закриття провадження у справі про банкрутство постановляється ухвала.

Як вбачається з наданих документів, керуючим реалізацією здійснено всі передбачені законом заходи в межах процедури погашення боргів боржника, є підстави для затвердження звіту керуючого реалізацією майна Неселевського О.О. про результати процедури погашення боргів, завершення процедури погашення боргів боржника та закриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .

Згідно зі ст. 135 Кодексу України з процедур банкрутства протягом п`яти років після визнання фізичної особи банкрутом не може бути відкрито провадження у справі про неплатоспроможність за її заявою, крім випадку, якщо боржник погасив усі борги в повному обсязі у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Протягом п`яти років після визнання фізичної особи банкрутом така особа зобов`язана перед укладенням договорів позики, кредитних договорів, договорів поруки чи договорів застави письмово повідомляти про факт своєї неплатоспроможності інші сторони таких договорів. Фізична особа не може вважатися такою, яка має бездоганну ділову репутацію, протягом трьох років після визнання її банкрутом.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні докази, суд дійшов до висновку, що ОСОБА_1 підлягає звільненню від боргів, а вимоги, не задоволені через недостатність майна боржника, вважаються погашеними.

Керуючись ст.ст. 90, 133-135 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд-

УХВАЛИВ:

1. Клопотання арбітражного керуючого Сиволобова М.М. № 01-16/895 від 09.08.2021 (вх.№3068) про затвердження звіту керуючого реалізацією майна у справі № 920/510/20 - задовольнити.

2. Звіт керуючого реалізацією майна ОСОБА_1 арбітражного керуючого Сиволобова М.М. про нарахування та виплату грошової винагороди у розмірі 63524,13 грн. та 4287,00 грн витрат - затвердити.

3.Звіт керуючого реалізацією майна у справі № 920/510/20 про неплатоспроможність ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) № 01-16/894 від 09.08.2021 (вх.№7217/21) - затвердити.

4. Процедуру погашення боргів фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) - завершити.

5. Звільнити фізичну особу - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) від боргів.

6. Вимоги, не задоволені через недостатність майна боржника, вважаються погашеними, крім випадків, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.

7. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

8. ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) не звільняється від подальшого виконання вимог кредиторів після завершення судових процедур у справі про неплатоспроможність та обов`язку повернення непогашених боргів, а саме: відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи; сплати аліментів; виконання інших вимог, які нерозривно пов`язані з особистістю фізичної особи. Такі вимоги, що не були повністю погашені у справі про неплатоспроможність, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про неплатоспроможність у непогашеній частині.

9.Протягом п`яти років після визнання фізичної особи банкрутом не може бути відкрито провадження у справі про неплатоспроможність за її заявою, крім випадку, якщо боржник погасив усі борги в повному обсязі у порядку, передбаченому цим Кодексом. Протягом п`яти років після визнання фізичної особи банкрутом така особа зобов`язана перед укладенням договорів позики, кредитних договорів, договорів поруки чи договорів застави письмово повідомляти про факт своєї неплатоспроможності інші сторони таких договорів. Фізична особа не може вважатися такою, яка має бездоганну ділову репутацію, протягом трьох років після визнання її банкрутом.

10. Провадження у справі № 920/510/20 закрити.

11.Припинити повноваження керуючого реалізацією Сиволобова Максима Марковича (свідоцтво № 451 від 12.03.2013).

12.Ухвалу направити керуючому реалізацією майна боржника, боржнику, кредитору, державному органу з питань банкрутства, Головному управлінню ДПС у Сумській області, Відділу ДВС.

Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та підлягає оскарженню в порядку визначеному розділом IV ГПК України.

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://su.arbitr.gov.ua/sud5021/.

Повний текст ухвали складено та підписано 07.09.2021.

Суддя О.Ю. Соп`яненко

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення02.09.2021
Оприлюднено09.09.2021
Номер документу99425425
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —920/510/20

Ухвала від 02.09.2021

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 02.09.2021

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 25.08.2021

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 13.08.2021

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 20.05.2021

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 11.05.2021

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 28.04.2021

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 12.01.2021

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 31.12.2020

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 16.12.2020

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні