Справа № 766/8230/21
н/п 2-о/766/506/21
УХВАЛА
06 вересня 2021 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого-судді Прохоренко В.В.,
присяжних Сахно І.В., Христофорової Т.В.,
секретар Бакшина К.В.,
за участю представника заявника ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні справу за заявою ОСОБА_2 , від імені, якої діє адвокат Брушко Інна Ігорівна, заінтересована особа: Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у м.Херсоні ради про визнання громадянина недієздатним та встановлення над ним опіки, призначення опікуна,
встановив:
Заявник звернувся до суду з заявою, в якій просить визнати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною; встановити над нею опіку та призначити ОСОБА_2 опікуном ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
В судове засідання заявник не зявилась, надала повноваження представнику.
Представник заявника в судовому засіданні просила суд призначити у справі судово-психіатричну експертизу для встановлення психічного стану ОСОБА_3 .
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явилась, надала заяву про розгляд справи у її відсутність.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання представника заявника є обґрунтованим та у справі слід призначити судово-психіатричну експертизу, оскільки для з`ясування обставин, що мають значення для вирішення справи, зокрема, встановлення психічного стану особи, щодо якої вирішується питання про визнання недієздатною, потрібні спеціальні знання.
Відповідно до вимог ст.298 ЦПК України суд за наявності достатніх підстав про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Відповідно дост.21 Закону України Про психіатричну допомогу , судово-психіатрична експертиза з цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначено судом у судовому засіданні, як це передбачено ст.ст. 103-105 ЦПК України.
За ч. 1ст. 105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим у разі з`явлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Враховуючи викладене вище, суд вважає, що для вирішення питання про психічний стан ОСОБА_3 потрібні спеціальні знання в області медицини, тому по справі необхідно призначити судову психіатричну експертизу, яку доручити КНП Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги Херсонської обласної ради.
Оскільки для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст. 103 , 104 , 252 , 253 , 260 , 261 , 353 ЦПК України , суд,-
ухвалив:
Клопотання заявника задовольнити.
Призначити по справі за заявою ОСОБА_2 , від імені, якої діє адвокат Брушко Інна Ігорівна, заінтересована особа: Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у м.Херсоні ради про визнання громадянина недієздатним та встановлення над ним опіки, призначення опікуна, судово-психіатричну експертизу, на розгляд якої поставити питання:
- Чи страждає ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічні захворювання?
- Чи розуміє ОСОБА_3 , 16.05.1951 значення своїх дій та чи може керувати ними?
- Чи потребує ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлення над ним опіки?
Проведення дійсної експертизи доручити експертам Комунальному некомерційному підприємству Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги Херсонської обласної ради, попередивши експертів про відповідальність передбачену ст.ст. 384, 385 КК України.
Експертиза має бути проведена протягом одного місяця з дня отримання експертом всіх необхідних матеріалів для проведення експертизи.
Витрати по проведенню експертизи віднести на рахунок Держави.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Херсонського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Відповідно до Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через Херсонський міський суд Херсонської області.
Суддя: В.В.Прохоренко
Присяжні: І.В. Сахно
Т.В. Христофорова
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2021 |
Оприлюднено | 10.09.2021 |
Номер документу | 99475986 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Прохоренко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні