У Х В А Л А
Справа № 634/998/21
Провадження № 2/634/320/21
"09" вересня 2021 р. смт Сахновщина Харківської області
Суддя Сахновщинського районного суду Харківської області Зимовський О.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Сахновщинської селищної ради Харківської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача: Четверта Харківська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
встановив:
08.09.2021 року до Сахновщинського районного суду Харківської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Сахновщинської селищної ради Харківської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача: Четверта Харківська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Дана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено одну вимоги майнового характеру, а саме визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до п.п.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Таким чином, судовий збір повинен бути сплачений в сумі 908 грн., тому позивачу необхідно сплатити суму судового збору в розмірі 908 грн. та відповідно до ст.177 ЦПК України, додати документ, що підтверджує сплату судового збору, або звернутися з клопотанням про звільнення від сплати судового збору та надати документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Також відповідно до п. 2 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
В порушення зазначеної норми, позивачем вказно не повне найменування відповідача та третьої особи.
Також, при викладенні змісту позовних вимог позивач ОСОБА_1 зазначає: зміст позовних вимог ОСОБА_2 складають такі вимоги… . Разом з тим позивач просить визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини , тому в цій частині позовна заява підлягає уточненню.
Крім того, у позовній заяві позивач просить витребувати докази у Четвертій Харківській державній нотаріальній конторі.
Але відповідно до ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів, яке повинно відповідати вимогам, передбаченим ч. 2 ст. 84 ЦПК України, а саме:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Згідно ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 13, 177, 187 ЦПК України, суддя -
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Сахновщинської селищної ради Харківської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача: Четверта Харківська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позову протягом 10 днів з дня отримання позивачем ухвали про залишення позову без руху, в разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважитися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: /підпис/
Копія вірна. Суддя:
Суд | Сахновщинський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2021 |
Оприлюднено | 10.09.2021 |
Номер документу | 99495951 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сахновщинський районний суд Харківської області
Зимовський О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні