ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття апеляційного провадження
"06" вересня 2021 р. Справа№ 916/1075/18
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Куксова В.В.
суддів: Тищенко А.І.
Шаптали Є.Ю.
розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1
на ухвалу Господарського суду міста Києва
від 05.04.2021
у справі №916/1075/18 (суддя Джарти В.В.)
за позовом Публічного акціонерного товариства Акціонерного банку "Південний"
до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "МІЛК - МАРКЕТ"
2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "МІЛК ВОРД"
3) ОСОБА_1
про стягнення 1 856 853,22 грн. (з урахуванням заяви про зміну предмету позову від 11.09.2018),
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.04.2021 скаргу ОСОБА_1 на дії Приватного виконавця Виконавчого округу Одеської області Журида Сергія Миколайовича та Приватного виконавця Виконавчого округу Одеської області Шевченко Тетяни Сергіївни у справі № 916/1075/18 - залишено без розгляду.
Не погодившись з прийнятим рішенням, ОСОБА_1 звернулася до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалу Господарського суду міста Києва від 05.04.2021 у справі №916/1075/18 скасувати в повному обсязі та ухвалити нове рішення, яким задовольнити заяву про поновлення процесуального строку.
Також скаржник звернувся із клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Господарського суду міста Києва від 05.04.2021 у справі №916/1075/18, обґрунтовуючи клопотання тим, що повний текст ухвали отримано 22.04.2021.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.04.2021 апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 05.04.2021 у справі №916/1075/18 передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючого судді (судді-доповідача) Куксова В.В., суддів Коробенко Г.П., Тищенко О.В.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 05.05.2021 відкладено вирішення питання щодо апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 05.04.2021 у справі №916/1075/18 до надходження матеріалів справи до Північного апеляційного господарського суду. Витребувано з Господарського суду міста Києва матеріали справи №916/1075/18.
Від Господарського суду міста Києва надійшли матеріали справи №916/1075/18 за позовом Публічного акціонерного товариства Акціонерного банку "Південний" до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "МІЛК - МАРКЕТ"; 2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "МІЛК ВОРД"; 3. ОСОБА_1 про стягнення 1 856 853,22 грн.
Розпорядженням керівника апарату Північного апеляційного господарського суду від 10.06.2021 у зв`язку перебуванням судді Коробенка Г.П. у відпустці, який не є головуючим суддею (суддею-доповідачем), призначено повторний автоматизований розподіл судової справи №916/1075/18.
Відповідно до витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.06.2021 для розгляду справи №916/1075/18 сформовано судову колегію у складі головуючий суддя Куксов В.В., судді: Тищенко О.В., Яковлєв М.Л.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 22.06.2021 апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 05.04.2021 у справі №916/1075/18 - залишено без руху, надано скаржнику строк не більше десяти днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги, зазначених у її мотивувальній частині.
Від скаржника через відділ забезпечення документообігу суду та моніторингу виконання документів надійшла заява про усунення недоліків, до якої додано квитанцію про сплату № 38395 від 08.07.2021 про сплату судового збору в розмірі 2270,00 грн.
Головуючий суддя Куксов В.В. перебував у відпустці з 12.07.2021 по 20.08.2021.
Розпорядженням керівника апарату Північного апеляційного господарського суду від 30.08.2021 у зв`язку перебування суддів Тищенко О.В., Яковлєва М.Л. у відпустці, призначено повторний автоматизований розподіл судової справи №916/1075/18.
Відповідно до витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.08.2021 для розгляду справи №916/1075/18 сформовано судову колегію у складі головуючий суддя Куксов В.В., судді: Шаптала Є.Ю., Тищенко А.І.
Порядок визначення/зміни складу господарського суду врегульовано ст. 32 Господарського процесуального кодексу України.
За змістом абз. 2 ч. 10 ст. 32 ГПК України якщо зі складу колегії суддів не може продовжувати розгляд справи суддя, який не є суддею-доповідачем у такій справі, що може перешкодити розгляду справи у строки, встановлені цим Кодексом, заміна такого судді з ініціативи судді-доповідача за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду здійснюється Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою з числа резервних суддів.
У разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. У разі зміни складу суду на стадії розгляду справи по суті суд повторно розпочинає розгляд справи по суті, крім випадку, коли суд ухвалить рішення про повторне проведення підготовчого провадження (ч. 14 ст. 32 ГПК України).
Згідно із ч.2 ст.281 ГПК України процедурні питання, пов`язані з рухом справи, клопотання та заяви учасників справи, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення провадження у справі, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом апеляційної інстанції шляхом постановлення ухвал в порядку, визначеному цим Кодексом для постановлення ухвал суду першої інстанції.
Враховуючи вищевикладене, з метою здійснення подальшого розгляду апеляційної скарги визначеним складом суду, справа підлягає прийняттю до свого провадження.
Частинами 1 та 2 ст. 256 ГПК України (в редакції Закону України від 3 жовтня 2017 року №2147-VIII) передбачено, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу - протягом десяти днів з дня його (її проголошення). Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Суд визнав подані матеріали достатніми для відкриття апеляційного провадження, а клопотання про поновлення строку подання апеляційної скарги обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 234, 256, 262, 263, 270 , 271 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд,-
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 05.04.2021 у справі №916/1075/18 прийняти до провадження у визначеному складі суддів: головуючого судді Куксова В.В., судді: Тищенко А.І., Шаптали Є.Ю.
2. Задовольнити клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку для подання апеляційної скарги на ухвалу Господарського суду міста Києва від 05.04.2021 у справі №916/1075/18.
3. Відновити ОСОБА_1 строк для подання апеляційної скарги на ухвалу Господарського суду міста Києва від 05.04.2021 у справі №916/1075/18.
4. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду міста Києва від 05.04.2021 у справі №916/1075/18.
5. Призначити справу до розгляду на 29.09.2021 об 11 год. 00 хв. Засідання відбудеться в приміщенні Північного апеляційного господарського суду за адресою: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1, літера А, зал судових засідань №12, про що повідомити учасників справи.
Довести до відома учасників апеляційного провадження, що нез`явлення їх представників у судове засідання не є перешкодою для розгляду апеляційної скарги по суті.
6. Роз`яснити учасниками апеляційного провадження, про право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відповідно.
Звернути увагу учасників апеляційного провадження, що згідно вимог ст. 263 Господарського процесуального кодексу України, до відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
7. Копію ухвали Північного апеляційного господарського суду надіслати учасникам апеляційного провадження до відома.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя В.В. Куксов
Судді А.І. Тищенко
Є.Ю. Шаптала
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2021 |
Оприлюднено | 10.09.2021 |
Номер документу | 99508630 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Куксов В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні