Провадження №1-кс/447/477/21 Справа №447/2907/21
У Х В А Л А
щодо надання тимчасового доступу до речей та документів,
що містять охоронювану законом таємницю
13 вересня 2021 р. слідчий суддя Миколаївського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання заступника начальника СВ відділення поліції №2 Стрийського районного управління поліції ГУНП у Львівській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні №12020140360000352, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.10.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України,
в с т а н о в и в:
08.09.2021 до Миколаївського районного суду Львівської області надійшло клопотання заступника начальника СВ ВП №2 Стрийського РУП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю, з можливістю їх вилучення, у якому зазначено наступне.
07.10.2020 у Новороздільське ВП Пустомитівського ВП ГУНП у Львівській області із письмовою заявою звернувся ОСОБА_4 , житель АДРЕСА_1 , з приводу притягнення до кримінальної відповідальності працівників ІНФОРМАЦІЯ_1 , які 17.08.2020 неналежно виконали свої професійні обов`язки щодо надання медичної допомоги його дружині ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка звернулася у вищевказаний лікувальний заклад з приводу погіршення самопочуття. Внаслідок недбалих дій працівників ІНФОРМАЦІЯ_1 , його дружина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 померла в реанімаційному відділені.
08.10.2020 відомості про вказаний факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020140360000352 та визначено правову кваліфікацію за ч. 1 ст.140 КК України.
Відповідно до висновку судово-медичної експертизи, причиною смерті ОСОБА_5 є тупа поєднана травма тіла у вигляді двох синців на тулубі та одного синця на лівій нижній кінцівці, повних поперечних переломів ребер з ушкодженням пристінкової плеври справа: 2-5-го по пригрудинній лінії; зліва 2-5-го по середній аксілярній лінії, лівобічного гемотораксу з наявністю в лівій плевральній порожнині близько 40 мл «серозно-геморагічного мутного випоту», розриву капсули та тканини діагфрагмальної поверхні частки печінки, закритого перелому гілки та тіла лівої сідничної кістки, нижньої гілки лівої лобкової кістки зі зміщенням відламків по довжині та ширині, що призвело до утворення емпієми плеври (піотораксу) з наявністю у правій та лівій плевральних порожнинах близько 200 мл гнильної рідини, гнійно-фібрильного плевриту, серозного бронхіту, перитоніту з наявністю в черевній порожнині близько 300 мл гнильної рідини, гнійного запалення капсули печінки, некрозів в селезінці, запалення слизової оболонки тонкої та симоподібної кишок, спайок в малому тазу та ускладнилось поліорганною недостатністю.
Слідчий у клопотанні покликається на те, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування, виникла потреба у встановленні причино-наслідкового зв`язку між діями медичного персоналу ІНФОРМАЦІЯ_1 та смертю ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , внаслідок чого необхідно провести комісійну судово-медичну експертизу.
Для проведення вказаної експертизи потрібно отримати гістологічні препарати з трупа ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які після розтину зберігаються в Комунальному закладі Львівської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код за ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_2 .
08.09.2021 слідчий подав клопотання про проведення розгляду клопотання за його відсутності.
Учасники судового розгляду у судове засідання не з`явилися, що, згідно ч. 4 ст. 163 КПК України, не перешкоджає розгляду даного клопотання.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалося.
Слідчий суддя перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, прийшов наступних висновків.
Клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів відповідає вимогам ст. 160 КПК України. Такі не є речами, до яких заборонено доступ.
Речі та документи, щодо яких слідчий клопоче про доступ, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України, містять відомості, які можуть становити лікарську таємницю, та знаходяться у володінні КЗ ЛОР « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що за адресою: АДРЕСА_2 .
Згідно частини 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Частиною 6 цієї статті передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Оскільки слідчим повністю доведена необхідність тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, їх вилучення є необхідним для досягнення мети кримінального провадження, з метою забезпечення принципу змагальності сторін, свободи в поданні доказів і у доведенні в подальшому перед судом їх переконливості, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання.
Керуючись ст. 159, 160, 163, 164, 166 КПК України, слідчий суддя,
п о с т а н о в и в:
Клопотання задоволити.
Надати заступнику начальника СВ відділення поліції №2 Стрийського районного управління ГУНП у Львівській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до гістологічних препаратів отриманих під час розтину трупа ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що перебувають у володінні Комунального закладу Львівської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю їх вилучення.
Службовим особам КЗ ЛОР « ІНФОРМАЦІЯ_4 » надати (забезпечити) тимчасовий доступ до вказаних в ухвалі речей.
У разі невиконання ухвали може бути постановлена ухвала про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання і вилучення зазначених документів.
Визначити строк дії ухвали до 13.10.2021.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Миколаївський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2021 |
Оприлюднено | 23.05.2024 |
Номер документу | 99561440 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Миколаївський районний суд Львівської області
Головатий А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні