Справа № 740/106/20
Провадження № 1-кс/740/1153/21
УХВАЛА
про надання дозволу на тимчасовий доступ
до речей і документів
15 вересня 2021 року м. Ніжин
Слідчий суддя Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання дізнавача укримінальному провадженні начальникасектору дізнанняНіжинського РВПГУНП вЧернігівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Ніжинської окружної прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні, внесеному 04.01.2020 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020271180000005 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.272 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,
ВСТАНОВИВ:
Дізнавач у кримінальному провадженні начальник сектору дізнання Ніжинського РВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням, погодженим з прокурором Ніжинської окружної прокуратури ОСОБА_4 , заявленим у межах кримінального провадження, внесеного 04.01.2020 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020271180000005 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.272 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів.
В обгрунтування зазначає, що досудовим розслідуванням встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 розташована АЗС, що належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 . При проведенні обшуку встановлено, що на території АЗС знаходиться ємкість для зберігання скрапленого газу СУГ-10.Н, об`ємом 10 м3, заводський номер 323, колонка для відпуску скрапленого газу, заводський №7244. Дозвільних документів на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме у вибухопожежонебезпечних зонах та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки на момент огляду не надано.
У ході обшуку тимчасово вилучено: ємкість для зберігання скрапленого газу СУГ-10.Н, об`ємом 10 м3, заводський номер 323, колонка для відпуску скрапленого газу, заводський №7244, країна виробник-Україна, а також іншу документацію щодо діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », на яке в подальшому судом накладено арешт.
Також 08.01.2020 за адресою: АДРЕСА_2 , де розташована автозаправна станція ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), було виявлено та вилучено газово-заправний модуль з наявним в його ємкостях скрапленим газом, а саме: резервуар VPS 2006 року випуску, для скрапленого газу Пропан-Бутан, ємкістю 4,85 м куб, заводський номер 25614, колонка для відпуску скрапленого газу: вироблена: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 100-12006.
Дозвільних документів на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме у вибухопожежонебезпечних зонах та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки на момент огляду не надано.
У ході досудового розслідування ємкість для зберігання скрапленого газу СУГ-10.Н, об`ємом 10 м3, заводський номер 323, колонка для відпуску скрапленого газу, заводський №7244, резервуар VPS 2006 року випуску, для скрапленого газу Пропан-Бутан, ємкістю 4,85 м куб, заводський номер 25614, колонка для відпуску скрапленого газу: вироблена: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 100-12006 року, що були вилучені на АЗС за вищевказаними адресами, визнані речовими доказами, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі і як матеріальні об`єкти, що є об`єктом кримінально протиправних дій.
Враховуючи викладене, з метою всебічного і повного розслідування у межах вказаного кримінального провадження та використання як доказів у межах досудового розслідування, виникає необхідність у здійсненні тимчасового доступу до інформації та документів, що стосуються діяльності зазначених об`єктів.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що відомості про діяльність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » мають суттєве значення для встановлення обставин, котрі підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до відомостей про:
-юридичну особу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , станом на день винесення ухвали;
-перебування на обліку вищевказаної юридичної особи;
-систему оподаткування, на якій перебуває на цей час із зазначенням КВЕД діяльності;
-обсяг доходу за період часу з 01.01.2017 по час винесення ухвали згідно податкових декларацій;
-наявні дозволи (ліцензій) на право здійснення діяльності;
-кількість найманих працівників за період часу з 01.01.2017 по час винесення ухвали;
-документальні, планові та позапланові, фактичні перевірки, проведені у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за період часу з 01.01.2017 по час винесення ухвали.
У судове засідання дізнавач, представник ІНФОРМАЦІЯ_3 не з`явилися. Дізнавач ОСОБА_3 подала до суду заяву про розгляд справи без її участі.
Згідно ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття представника особи, у володінні якої знаходиться зазначена інформація, не є перешкодою для розгляду клопотання.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає в наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно доч.5,6ст.163КПКУкраїнислідчий суддя,судпостановляєухвалу пронаданнятимчасовогодоступу доречейідокументів,якщосторонакримінального провадженняусвоємуклопотанні доведенаявністьдостатніхпідстав вважати,щоціречі абодокументи перебуваютьабоможутьперебувати уволодіннівідповідноїфізичної абоюридичноїособи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Ухвала про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, постановляється якщо сторона кримінального провадження також доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 162 КПК України конфіденційна інформація містить охоронювану законом таємницю.
Інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація. Конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб`єктів владних повноважень (ч. 1, 2 ст. 21 Закону України "Про інформацію").
Відповідно до ч.1 ст.40-1 КПК України дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого. Згідно з п. 2, 4 ч.2 ст.40-1 КПК України дізнавач уповноважений звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій, проводити огляд місця події, обшук затриманої особи, опитувати осіб, вилучати знаряддя і засоби вчинення правопорушення, речі і документи, що є безпосереднім предметом кримінального проступку або виявлені під час затримання, а також проводити слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії у випадках, установлених цим Кодексом.
Перевіривши додані до клопотання матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про можливість часткового задоволення клопотання, оскільки дізнавачем доведено наявність підстав вважати, що зазначені у клопотанні документи можуть перебувати у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 за місцем знаходження ІНФОРМАЦІЯ_4 і мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, і відповідно до ст. 161 КПК України документи не становить собою тих, до яких заборонено доступ.
Водночас у клопотанні дізнавачем не обгрунтовано і доданими до клопотання матеріалами не доведено того, які обставини, що мають суттєве значення у даному кримінальному провадженні передбачається довести за допомогою документів про обсяг доходу ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " з 01.01.2017, та про проведені перевірки податкового законодавства, з урахуванням того, що дізнання ведеться за фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, тобто розслідуються обставини кримінального проступку проти безпеки виробництва, а кримінальні правопорушення у сфері господарської діяльності, зокрема, що стосуються порушень податкового законодавства, у даному кримінальному провадженні не розслідуються.
Керуючись ст.159, 163, 164 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання дізнавача у кримінальному провадженні начальника сектору дізнання Ніжинського РВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, подане у кримінальному провадження №42020271180000005 від 04.01.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.272 КК України, задовольнити частково.
Надати дізнавачу у кримінально провадженні - начальнику сектору дізнання Ніжинського РВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, а саме до:
-інформації станом на 15.09.2021 щодо юридичної особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ;
-відомостей про перебування на обліку вказаної юридичної особи;
-відомостей станом на 15.09.2021 про систему оподаткування із зазначенням КВЕД діяльності;
-інформації щодо наявних дозволів (ліцензій) на право здійснення діяльності;
-відомостей про кількість найманих працівників за період з 01.01.2017 по 15.09.2021;
з можливістю ознайомитися з ними, виготовити і вилучити на паперовому та електронному носії документи із вказаними відомостями у ІНФОРМАЦІЯ_5 за адресою: АДРЕСА_3 .
Встановити строк дії ухвали до 15.11.2021.
Особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію.
Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і оригіналів або копій документів, зобов`язана залишити володільцю речей і оригіналів або копій документів опис речей і оригіналів або копій документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду.
На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, а заперечення на неїможуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2021 |
Оприлюднено | 23.05.2024 |
Номер документу | 99615255 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області
Карпусь І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні