справа № 487/6687/20 провадження №2/489/1387/21
РІШЕННЯ
Іменем України
09 вересня 2021 року м. Миколаїв
Ленінський районний суд міста Миколаєва у складі:
головуючого судді Коваленка І.В.,
секретар судового засідання Плаксіна В.О.,
за участю:
представника позивача ОСОБА_1 ,
відповідача ОСОБА_2 ,
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Миколаєва в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про зміну розміру аліментів,
вирішив:
У листопаді 2020 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про зменшення розміру аліментів, що стягуються з нього на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 1/2 до 1/4 частки всіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що рішенням Заводського районного суду міста Миколаєва від 06.08.2020, залишеним без змін постановою Миколаївського апеляційного суду від 27.10.2020, з нього на користь відповідача на утримання сина стягнуто аліменти у розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму на місяць для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 20.05.2020, до досягнення повноліття. Також, рішенням того ж суду від 30.09.2020 у справі № 487/4447/20 з нього стягнуті аліменти на користь відповідачки, на її утримання в розмірі 1500,00 грн. до досягнення дитиною трирічного віку, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2 . Крім того його батьки є непрацездатними особами та частково знаходяться на його утриманні. Тому, враховуючи суттєву зміну його матеріального становища, а також те, що загальний розмір стягуваних з нього аліментів перевищує 50 відсотків його доходу, просив зменшити розмір аліментів, стягуваних з нього на утримання сина з 1/2 до 1/4 частини з усіх видів його заробітку щомісячно.
Відповідач 08.02.2021 подала відзив на позовну заяву, в якому посилаючись на коротко тривалість періоду стягнення аліментів на її утримання та можливість позивача сплачувати аліменти у визначених рішеннями суду розмірах, просить відмовити у задоволенні позову.
Згідно ухвали Заводського районного суду міста Миколаєва від 09.02.2021 справу за підсудністю передано до Ленінського районного суду міста Миколаєва.
Ухвалою Ленінського районного суду міста Миколаєва від 18.03.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Ухвалою суду від 14.04.2021 постановлено перейти до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 06.07.2021 закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті .
В судовому засіданні представник позивача наполягав на задоволенні позову. Відповідач та її представник в судовому засіданні позов не визнали. Заперечували проти зменшення розміру аліментів на утримання сина, з тих підстав, що позивач сам погодився на стягнення з нього аліментів розмірі Ѕ частини його заробітку.
Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши письмові докази, судом встановлено таке.
Сторони перебували у зареєстрованому шлюбі з 27.09.2017 по 21.08.2020, від якого мають сина ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.9,10).
Позивач працює хірургом-урологом КНП Миколаївський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни , і його дохід за півроку 2020 року складає 32332,24 грн. Також відповідач є інвалідом ІІІ групи та отримує 1712,00 грн. державної соціальної допомоги (а.с.19,20). Батьки позивача є пенсіонерами мати за віком, а батько за вислугою років. (а.с.21).
Відомостей про наявність інших доходів у ОСОБА_4 матеріали справи не містять.
Рішенням Заводського районного суду міста Миколаєва від 06.08.2020, залишеним без змін постановою Миколаївського апеляційного суду від 27.10.2020, з нього на користь відповідача на утримання сина стягнуто аліменти у розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму на місяць для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 20.05.2020, до досягнення повноліття.
Також, рішенням Заводського районного суду міста Миколаєва від 30.09.2020 у справі № 487/4447/20 з ОСОБА_4 стягнуті аліменти на користь відповідачки, на її утримання в розмірі 1500,00 грн. до досягнення дитиною трирічного віку, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.11-16).
Згідно зі статті 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до роз`яснень, викладених у постанові Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 № 3 Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів , згідно якого відповідно до статті 192 СК України розмір аліментів, визначений судовим рішенням або за домовленістю між батьками, суд може змінити за позовом платника або одержувача аліментів у зв`язку зі зміною матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них. У новому розмірі аліменти сплачуються з дня набрання рішенням законної сили.
Таким чином, вказана правова норма пов`язує підстави зміни розміру аліментів саме зі зміною матеріального та сімейного становища як платника так і стягувача аліментів.
Враховуючи зміст статей 181, 192 СК України, розмір аліментів, визначений рішенням суду, не вважається незмінним. Отже, погіршення матеріального становища батька може бути підставою для задоволення його вимоги про зменшення розміру аліментів.
Оскільки з часу стягнення на користь відповідача аліментів на утримання дитини змінилося матеріальне становище позивача, а саме з нього стягнуті аліменти на її утримання в розмірі 1500,00 грн. до досягнення дитиною трирічного віку, у зв`язку з чим загальний розмір стягуваних з нього аліментів перевищує 50 відсотків його доходу, суд вважає, що наявні підстави для зменшення розміру аліментів, стягуваних з відповідача на утримання дружини.
Доводи позивача про утримання ним батьків суд до уваги не приймає, оскільки вони не підтвердженні належними та допустимими доказами.
Враховуючи обставини справи та наявні у справі докази, виходячи із засад розумності та справедливості суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню шляхом зменшення стягнутих з позивача аліментів на утримання сина з 1/2 до 1/3 частки його доходів.
У зв`язку з частковим задоволенням позову відповідно до ст.141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 630,60 грн. пропорційно задоволеним вимогам.
Керуючись статтями 4, 19, 141, 263-265 ЦПК України, суд
вирішив:
Позовні вимоги ОСОБА_4 про зменшення розміру аліментів задовольнити частково.
Зменшити розмір аліментів, стягнутих з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_7 на утримання дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рішенням Заводського районного суду міста Миколаєва від 06.08.2020 у справі № 487/2796/20 (провадження № 2/487/1642/20).
Стягнути з ОСОБА_4 , на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання дитини - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1/3 частки від усіх видів його заробітку (доходу), але не менше ніж 50% розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з дати набрання рішенням суду законної сили і до досягнення дитиною повноліття.
Відкликати виконавчий лист, виданий Заводським районним судом міста Миколаєва відповідно до рішення цього суду від 06.08.2020 по справі № 487/2796/20 (провадження № 2/487/1642/20).
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_4 судовий збір в сумі 630,60 грн. (шістсот тридцять гривень 60 коп. ).
У іншій частині позовних вимог ОСОБА_4 відмовити.
Апеляційна скарга на судове рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення або з дня складання повного тексту рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відомості про учасників справи:
позивач: ОСОБА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ;
відповідач: ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 .
Повний текст судового рішення складено 16.09.2021.
Суддя І.В.Коваленко
Суд | Ленінський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2021 |
Оприлюднено | 17.09.2021 |
Номер документу | 99639417 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ленінський районний суд м. Миколаєва
Коваленко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні