Справа № 296/7044/21
2-з/296/163/21
УХВАЛА
"17" серпня 2021 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду м. Житомира Сингаївський О.П., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання та залишення на утриманні і вихованні неповнолітніх дітей, припинення стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
06 серпня 2021 року до Корольовського районного суду м. Житомира надійшли матеріали вказаного позову, в якому ОСОБА_1 просить визначити місце проживання та залишити на утримання і виховання синів ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з ним, а також, припинити у ВП №57269454 стягнення з нього на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання дітей, що стягуються на підставі наказу Житомирського районного суду Житомирської області №278/2394/18 від 03 вересня 2018 року.
13 серпня 2021 року позивач подав суду заяву про вжиття заходів забезпечення його позовної заяви, де просить до набрання у справі судовим рішенням законної сили зупинити примусове стягнення з нього аліментів.
Відповідно до ч.1 ст.153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом без повідомлення учасників справи.
Дослідивши матеріали позовної заяви та заяви про забезпечення позову, суддя приходить до такого висновку.
Відповідно до ст.149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених ст.150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно пунктів 3, 4, 7 ч.1 ст.151 ЦПК України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Пунктом 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 №9 "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" передбачено, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
З матеріалів заяви ОСОБА_1 вбачається, що заявник просить суд вжити заходів забезпечення позову шляхом зупинення дії судового наказу про стягнення з нього аліментів та виконавчих дій щодо його виконання.
Згідно п.6 ч.1 ст.150 ЦПК України, позов забезпечується, зокрема, зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку.
Таким чином, суд в порядку забезпечення позову може зупинити стягнення на підставі виконавчого документа, виключно у випадку коли відповідний виконавчий документ оскаржується боржником у судовому порядку.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, предметом позову є визначення місць проживання та залишення на утримання і виховання неповнолітніх дітей, а також, припинення стягнення аліментів. При цьому позивач у своєму позові не оскаржує судовий наказ Житомирського районного суду Житомирської області №278/2394/18 від 03 вересня 2018 року про стягнення з нього аліментів.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що заява про забезпечення позову задоволенню не підлягає.
Разом з тим, згідно ч.8 ст.170 ЦПК України, у разі видачі судового наказу відповідно до п.4 і 5 ч.1 ст.161 цього Кодексу, судовий наказ може бути переглянуто за нововиявленими обставинами у порядку, встановленому главою 3 розділу V цього Кодексу.
Враховуючи, що судовий наказ Житомирського районного суду Житомирської області №278/2394/18 від 03 вересня 2018 року було видано відповідно до п.4 ч.1 ст.161 ЦПК України, суд роз`яснює заявнику право на звернення до суду з заявою про перегляд судового наказу за ново виявленими обставинами.
Керуючись ст.149 -153, 260 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову - відмовити.
Ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається Житомирському апеляційному суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя О. П. Сингаївський
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 17.08.2021 |
Оприлюднено | 17.09.2021 |
Номер документу | 99656379 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Сингаївський О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні