Ухвала
від 17.09.2021 по справі 433/1348/21
ТРОЇЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Троїцький районний суд Луганської області

Справа № 433/1348/21

Провадження №2/433/486/21

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"17" вересня 2021 р.

Суддя Троїцького районного суду Луганської області Гавалешко П.С., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 , яку представляє ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про встановлення порядку та способу користування майном

ВСТАНОВИВ:

До Троїцького районного суду Луганської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , яку представляє ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про встановлення порядку та способу користування майном.

Вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, суддя зазначає, що поданий позов підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 175, 176, 177 ЦПК України .

Суд зазначає, що позовна заява не відповідає вимогам п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України , відповідно до якої позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

При цьому суд не повинен визначати вартість майна, оскільки за змістом статті 176, пункту 3 частини другої статті 175 ЦПК такий обов`язок покладається на позивача (у тому числі і в тих випадках, коли правові наслідки у виді повернення майна застосовуються за ініціативою суду, наприклад, при визнанні договору недійсним згідно з частиною п`ятою статті 216 ЦК).

Як вбачається з позовної заяви, предметом позову є встановлення порядку та способу користування майном, отже вимоги майнового характеру.

Окремо суд зауважує, що згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 358 від 21.08.2014 року "Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства" оціночною вартістю для нерухомості є її ринкова вартість, розрахована відповідно до національних стандартів та інших нормативно-правових актів з питань оцінки майна і майнових прав. Підтвердженням такої вартості слугує звіт про оцінку, строк дії якого становить не більше шести місяців з дати оцінки.

Крім того, згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України №20 від 22.12.1995 року Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості.

Також, відповідно до п. 3 Національного стандарту № 1 Загальні засади оцінки майна і майнових прав , затверджених постановою Кабінетів Міністрів України № 1440 від 10.09.2003 року, ринкова вартість це вартість, за яку можливе відчуження об`єкта оцінки на ринку подібного майна на дату оцінки за угодою, укладеною між покупцем та продавцем, після проведення відповідного маркетингу за умови, що кожна із сторін діяла із знанням справи, розсудливо і без примусу.

За статтею 3 Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні № 2658-III від 12.07.2001 року незалежною оцінкою майна вважається оцінка майна, що проведена суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання.

З вказаних положень слідує, що необхідно відповідними документами підтверджувати право оцінювача та суб`єкта оціночної діяльності, який здійснював оцінку нерухомого майна.

Отже, заявлені позовні вимоги є майновими, отже ціна позову зазначається виходячи з його вартості на момент звернення до суду та має бути підтверджена відповідними документами, що не було зроблено позивачем.

Щодо заявленого клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору до винесення рішення по суті справи, або уточнення позовних вимог після проведення оцінки майна, необхідне зазначити таке.

Відповідно до ч. 1ст.136ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Згідно ч.2 ст.8 Закону України Про судовий збір , суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

З наведених вище норм вбачається, що суд може відстрочити сплату судового збору або звільнити від його сплати лише враховуючи майновий стан сторони.

Достатніх підстав вважати, що майновий стан позивача може бути підставою для відстрочення його сплати до винесення рішення по суті справи, суд не вбачає, у зв`язку з чим вважає за необхідне у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору до винесення рішення по суті справи відмовити.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЗУ Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 9 ЗУ Про судовий збір , судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Згідно зі ст.4 Закону Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. З 01 січня 2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2270,00 гривні.

Відповідно до ставок, визначених Законом України Про судовий збір , судовий збір за подачу позовної заяви майнового характеру, сплачується фізичною особою у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Позивачем у позовній заяві зазначено, що орієнтована вартість майна складає 1402379,00 грн., ј частки в грошовому виразі складає 350594,00 грн., що майже рівноцінно вартості трактора колісного Беларус-892турбо, р/н НОМЕР_1 , 2010 року випуску заводський номер НОМЕР_2 , двигун № НОМЕР_3 , об`єм двигуна 4750см.куб. - 345591,00 грн.

Таким чином, враховуючи, що визначити точну ціну поданого позову суд не має можливості через відсутність підтвердження вартості майна на момент звернення із позовною заявою, то суд попередньо визначає ставку судового збору для позивача - 3505,94 грн.

При цьому позивачем при подачі позову до суду було сплачено судовий збір в сумі 908,00 грн.

Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимогу майнового характеру в розмірі 2597,94 грн. (3505,94-908=2597,94), до уточнення ціни позову, на наступні реквізити: Отримувач коштів УК у Троїцьк.р-ні/ТРОЇЦЬК.Р-Н/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37981102, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Номер рахунку (IBAN)UA538999980313181206000012354, Код класифікації доходів бюджету22030101, Найменування коду класифікації доходів бюджету Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), Призначення платежу*;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Троїцький районний суд Луганської області(назва суду, де розглядається справа) та надати Троїцькому районному суду Луганської області оригінал документу, що підтверджує сплату судового збору.

Відповідно ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175 , 177 ЦПК України , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч.2 ст.185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Таким чином, позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу час для усунення вищенаведених недоліків.

Керуючись ст.ст. 175 , 177 , 185 , 260 , 353 ЦПК України , суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 , яку представляє ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про встановлення порядку та способу користування майном - залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.

Ухвала набирає законної сили після підписання її суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя П.С. Гавалешко

СудТроїцький районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення17.09.2021
Оприлюднено17.09.2021
Номер документу99678173
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —433/1348/21

Ухвала від 15.02.2022

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Гавалешко П. С.

Ухвала від 15.02.2022

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Гавалешко П. С.

Ухвала від 24.11.2021

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Гавалешко П. С.

Ухвала від 27.09.2021

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Гавалешко П. С.

Ухвала від 27.09.2021

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Гавалешко П. С.

Ухвала від 17.09.2021

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Гавалешко П. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні