Дата документу 01.09.2021
Справа № 334/5668/18
Провадження № 1-кп/334/167/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 серпня 2021 року
Ленінський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
представника потерпілого ОСОБА_4 ,
представника цивільного позивача ОСОБА_5 ,
захисника ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду матеріали кримінального провадження за обвинуваченням:
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Запоріжжя, громадянина України, неодруженого, маючого середню освіту, пенсіонера, маючого на утриманні малолітню дитину, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Ленінського районного суду м. Запоріжжя перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_7 за ч.1ст. 286 КК України.
У судовому засіданні захисник заявив суду клопотання, в якому просив звільнити обвинуваченого від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності на підставіст. 49 КК України. Так з моменту події, що мала місце у квітні 2018 року сплинуло 3 роки. Наслідки закриття кримінального провадження та звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченому роз`яснено. Обвинувачений від суду не ухилявся, в зв`язку із чим суд не повинен враховувати період, коли ОСОБА_7 був оголошений у розшук.
Обвинувачений підтримала клопотання захисника, наслідки закриття кримінального провадження та звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченому роз`яснено.
Прокурор у вирішенні цього питання поклався на розсуд суду, вказавши, що не заперечує можливості задоволення клопотання.
Представники потерпілої особи та цивільного позивача заперечували можливість задоволення клопотання.
Вивчивши клопотання обвинуваченого, обвинувальний акт та матеріали кримінального провадження, вислухавши думку прокурора, захисника, представника потерпілого суд приходить до наступного.
Так, відповідно до вимог ч. 4ст. 286 КПК Україниякщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
Згідно з положеннями п. 1 ч. 2ст. 284 КПК Україникримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Разом з тим, відповідно до вимог ч. 1ст. 285 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом про кримінальну відповідальність.
Так, відповідно до вимогст. 49 КК Україниматеріально-правовими підставами звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності є закінчення встановлених законом строків давності та відсутність обставин, що порушують перебіг строків давності.
Відповідно до п. 2 ч. 1ст. 49 КК Україниособа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років;
Згідно з ч.2 ст. 12 КК України кримінальним проступком є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов`язане з позбавленням волі.
Відповідно до ч.2 ст. 49 КК України перебіг давності зупиняється, якщо особа, що вчинила кримінальне правопорушення, ухилилася від досудового розслідування або суду. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з`явлення особи із зізнанням або її затримання, а з часу вчинення кримінального проступку - п`ять років. У цьому разі особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з часу вчинення кримінального правопорушення минуло п`ятнадцять років.
Відповідно до ст. 335КПК України у разі якщо обвинувачений ухилився від суду або захворів на психічну чи іншу тяжку тривалу хворобу, яка виключає його участь у судовому провадженні, суд зупиняє судове провадження щодо цього обвинуваченого до його розшуку або видужання і продовжує судове провадження стосовно інших обвинувачених, якщо воно здійснюється щодо декількох осіб. Розшук обвинуваченого, який ухилився від суду, оголошується ухвалою суду, організація виконання якої доручається слідчому та/або прокурору.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 18.04.2019 року ОСОБА_7 було оголошено у розшук в зв`язку із повторною неявкою обвинуваченого в судове засідання. При цьому обвинувачений був повідомлений про час та місце розгляду справи, проте в судове засідання не з`явився, клопотань чи заяв про відкладення розгляду справи чи документів про поважність причин пропуску суду надано не було.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 12.12.2019 року провадження у справі було відновлено.
З урахуванням вказаних обставин, суд вважає, що перебіг давності на час розшуку зупинявся та на цей час не сплив, в зв`язку із чим клопотанні сторони захисту не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 49 КК України, ст.ст. 369-372 КПК України суд,-
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання сторони захисту про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_7 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Повний текст буде виготовлено 01.09.2021 року.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 01.09.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 99769075 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Гнатюк О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні