Ухвала
від 17.06.2010 по справі 22-1338/10
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

іменем України

17 червня 2010 року м. Ужг ород

Колегія суддів палати в ц ивільних справах апеляційно го суду Закарпатської област і в складі суддів: Чужі Ю.Г. (гол овуючий), Леска В.В., Конд ора Р.Ю., при секретарі Молна р Е.А., розглянувши у відкритом у судовому засіданні справу за апеляційною скаргою Упра вління праці та соціального захисту населення Хустської районної державної адмініст рації на постанову Хустськог о районного суду від 2 березня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту насе лення Хустської районної дер жавної адміністрації про виз нання протиправними дій, зоб ов' язання зробити перераху нок допомоги по догляду за ди тиною та стягнення недоплаче ної допомоги, -

в с т а н о в и л а :

У травні 2009 року ОСОБА_3 звернулася в суд з зазначени м позовом, посилаючись на те, щ о вона є матір' ю двох малолі тніх дітей 2005-го та 2008-го років н ародження і має право на одер жання допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирі чного віку. Відповідно до ч. 1 с т. 15 Закону України «Про держа вну допомогу сім' ям з дітьм и» допомога по догляду за дит иною до досягнення нею трирі чного віку надається в розмі рі встановленого законом про житкового мінімуму для дітей віком до 6 років. Проте відпов ідач, посилаючись на положен ня Законів України «Про держ авний бюджет» на 2007 - 2009-ті рок и виплачує допомогу у значно меншому розмірі.

Посилаючись на те, що рішенн ями Конституційного Суду Укр аїни від 9.07.2007 року та 22 травня 2008 р оку положення Законів Україн и «Про державний бюджет», яки ми були обмежені права осіб н а отримання допомоги визнані неконституційними, просила визнати дії відповідача прот иправними, зобов' язати його зробити перерахунок допомог и та виплатити їй недоплачен у допомогу за період з липня 20 07 року по травень 2009 року.

Постановою Хустського рай онного суду від 2 березня 2010 рок у позов задоволено частково. Постановлено визнати протип равними дії відповідача щодо відмови позивачу у нарахува нні та виплаті допомоги по до гляду за дитиною 2005 року нар одження до досягнення трир ічного віку в розмірі прожит кового мінімуму для дітей ві ком до 6 років та зобов' язано відповідача нарахувати та в иплатити позивачу суму кошті в недоотриманої допомоги по догляду за дитиною 2005 року н ародження до досягнення не ю трирічного віку за період з 9 липня по 31 грудня 2007 року в роз мірі встановленого законом п рожиткового мінімуму для діт ей віком до 6 років. В решті зая влених вимог відмовлено.

В обґрунтування апеляційн ої скарги відповідач посилає ться на невідповідність висн овків суду обставинам справи , неправильне застосування с удом норм матеріального прав а та порушення норм процесуа льного права, в зв' язку з чим ставить питання про скасува ння рішення місцевого суду т а ухвалення нового рішення п ро відмову у задоволенні поз ову.

Позивач рішення суду не оск аржив.

Справа в порядку ч. 2 ст. 305 ЦПК України розглянута у відсутн ості сторін.

Дослідивши матеріа ли справи та обговоривши дов оди апеляції колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.

Під час розгляду справи в а пеляційному порядку апеляці йний суд, відповідно до вимог ч. 1 ст. 303 ЦПК України, перевіряє законність і обґрунтованіст ь рішення суду першої інстан ції в межах доводів апеляцій ної скарги та вимог, заявлени х у суді першої інстанції.

Судом першої інстанції вст ановлено, що позивачка є маті р' ю двох дітей: сина - ОСОБА _4 ІНФОРМАЦІЯ_2 та дочки - ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 і у зв' язку з їх народженням н абула права на одержання доп омоги по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну допом огу сім' ям з дітьми» допомо га по догляду за дитиною до до сягнення нею трирічного віку надається в розмірі встанов леного законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Всупереч вимогам закону ві дповідач, посилаючись на нор ми Законів України «Про держ авний бюджет України» на 2006, 2007 т а 2008 роки виплачував позивачу допомогу у меншому розмірі (90 грн., 130 грн.).

Рішенням Конституційного Суду України від 9.07.2007 року визн ано таким, що не відповідає Ко нституції положення Закону У країни «Про державний бюджет України на 2007 рік», яким зупине но дію ст. 15 Закону України «Пр о державну допомогу сім' ям з дітьми».

Оскільки нормативні акти, я кі визнані Конституційним Су дом України неконституційни ми, втрачають чинність з дня у хвалення рішення суду (ст. 152 Ко нституції України) висновок суду першої інстанції про ча сткове задоволення позову є правильним.

Суд вірно встановив фактич ні обставини справи, правиль но застосував матеріальний з акон, дотримався процедури р озгляду справи та вирішив сп ір у відповідності з чинним з аконодавством.

Рішення суду є зако нним та обґрунтованим і підс тав для його зміни чи скасува ння немає. Доводи апеляції ви сновків суду не спростовують , а тому до уваги взяті бути не можуть.

Керуючись ст.ст. 307, 308, 315 ЦПК Ук раїни, колегія суддів, -

у х в а л и л а :

Апеляційну скаргу Управління праці та соціаль ного захисту населення Хустс ької районної державної адмі ністрації відхилити.

Постанову Хустського рай онного суду від 2 березня 2010 рок у залишити без змін.

Ухвала набирає зако нної сили з моменту її прогол ошення, однак може бути оскар жена до Верховного Суду Укра їни протягом двох місяців шл яхом подачі касаційної скарг и безпосередньо до суду каса ційної інстанції.

Судді:

СудАпеляційний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення17.06.2010
Оприлюднено24.06.2010
Номер документу9979362
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —22-1338/10

Ухвала від 17.06.2010

Цивільне

Апеляційний суд Закарпатської області

Чужа Юрій Григорович

Рішення від 26.05.2010

Цивільне

Апеляційний суд Запорізької області

Денисенко Тамара Семенівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні