Єдиний унікальний номер: 448/895/21
Провадження № 2/448/507/21
У Х В А Л А
про зупинення провадження
23.09.2021 року м.Мостиська
Мостиський районний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Білоуса Ю.Б.,
при секретарі судового засідання Романченко І.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду в м.Мостиська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
учасники справи:
позивачка ОСОБА_1 , - не з`явилась,,
відповідач ОСОБА_2 ,
встановив:
В провадженні суду перебуває вищевказана цивільна справа.
Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, однак в матеріалах справи міститься клопотання про розгляд справи у її відсутності, при цьому зазначає, що позовні вимоги визнає, не заперечує щодо ухвалення заочного рішення по даній справі.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні просив суд надати строк на примирення подружжя, оскільки зазначив, що бажає зберегти шлюб, а твердження позивачки, на які остання покликається як на підставу розірвання шлюбу є загальними поняттями, котрі не свідчать про припинення між ними (сторонами) шлюбних відносин. Вважає, що у них не має підстав для розірвання шлюбу.
Заслухавши думку сторони відповідача по справі та проаналізувавши матеріали вищевказаної цивільної справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.111 СК Українисуд вживає заходів до примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.
Згідно вимог діючого законодавства України, шлюб може бути розірвано в судовому засіданні лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне проживання подружжя стало неможливим.
У відповідності до п.10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 21.12.2007р.№11 Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя , проголошена Конституцією України охорона сім`ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам дитини. Передбачене ч.1 ст.111 СК України вжиття заходів щодо примирення подружжя застосовується у випадку відсутності згоди одного з них на розірвання шлюбу за ініціативою однієї зі сторін або суду.
У ст.240 ЦПК Українизазначено, що у справі про розірвання шлюбу суд може зупинити розгляд справи і призначити подружжю строк для примирення, який не може перевищувати шести місяців.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що подружжя не вжили достатніх заходів для збереження сім`ї, а тому сторонам, з врахуванням того, що відповідач заперечує проти розірвання шлюбу, наполягає на вжитті заходів щодо примирення подружжя, тривалого часу перебування їх у шлюбі та обставин, які б вказували на те, що примирення подружжя суперечить моральним засадам суспільства, не встановлено, необхідно надати строк для примирення, з наведених вище мотивів та підстав.
У відповідності до ст.251 ЦПК Українисуд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі надання сторонам у справі про розірвання шлюбу строку для примирення.
Керуючись ст.111 Сімейного кодексу Українист.ст. 240 , 251 , 258 , 260 ЦПК України , суд, -
постановив:
Надати подружжю ОСОБА_1 та ОСОБА_2 строк в 6 (шість) місяців для примирення.
Зупинити провадження у справі до часу закінчення строку для примирення, визначеного судом.
На ухвалу суду в частині зупинення провадження у справі може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.Б. Білоус
Суд | Мостиський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2021 |
Оприлюднено | 24.09.2021 |
Номер документу | 99844733 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мостиський районний суд Львівської області
Білоус Ю. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні