Ухвала
від 24.09.2021 по справі 466/8846/21
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 466/8846/21

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

24 вересня 2021 року м. Львів

Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Донченко Ю.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Редвуд , третя особа без самостійних вимог на стороні позивача ОСОБА_2 , треті особи без самостійних вимог на стороні відповідачів ОСОБА_3 , Державної архіректурно-будівельної інспекції України про припинення права на виконання будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення,-

в с т а н о в и в:

23.09.2021 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Редвуд , третя особа без самостійних вимог на стороні позивача ОСОБА_2 , треті особи без самостійних вимог на стороні відповідачів ОСОБА_3 , Державної архіректурно-будівельної інспекції України про припинення права на виконання будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення.

Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями 23.09.2021 року справу номер 466/8846/21 розподілено судді Донченко Ю.В., 24.09.2021 року дані матеріли передані судді Донченко Ю.В.

Відповідно до ч. 1 ст. 187 ЦПК України суд відкриває провадження у справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Згідно вимог ЦПК Україним, звернення до суду за захистом порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів особи здійснюється шляхом пред"явлення позову, форма і зміст якого повинні відповідати вимогам статтей 175, 177 ЦПК України.

Розглянувши зазначену заяву, вважаю за необхідне заяву залишити без руху виходячи з наступного.

Згідно ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Так, вищезазначена заява подана до суду без додержання вимог, викладених у ст. 175 ЦПК України, а саме: в позовній заяві відсутні відомості про номер і серію паспорта позивача.

У відповідності до ст.95 ЦПК України - письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Однак, всупереч вимог ст.95 ЦПК України, додані до зяви копії документів, а також копії документів для відповідача та третіх осіб не засвідчені належним чином, визначеним законом (відсутні ініціали, прізвище особи яка засвідчила документ, дата засвідчення копії документа та відмітка Згідно з оригіналом ).

Аналогічна правова позиція висвітлена в рішенні ВС/КГС у справі №904/8549/17 від 11 липня 2018 року, а саме що незасвідчені або неправильно засвідчені копії документів можуть бути належними, проте недопустимими доказами у справіі є підставою для скасування судового рішення.

Крім того, документи, які містяться в матеріалах позовної заяви, та дадатках до неї, поданих до суду є неналежної якості (нечитабельної форми).

Отже, позивачу слід надати додатки до матеріалів позовної заяви належної якості (читабельної форми).

Крім того, третьою особою без самостійних вимог на стороні відповідачів зазначено Державну архіректурно-будівельну інспекцію, яка 15 вересня 2021 року пипинилда своє існування.

Таким чином позовна заява не відповідає вимогам визначеним п.2 ч.3 ст.175, ч.5 ст. 177 ЦПК України.

Згідно з ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно із ч. 2 ст. 185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

З огляду на те, що заяву подано без додержання вимоги, закріпленої у пункті 8 частини третьої статті 177 ЦПК України, то таку заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вищезазначених недоліків.

Керуючись ст. 175, 177, 185 ЦПК України,

п о с т а н о в и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив Редвуд , третя особа без самостійних вимог на стороні позивача ОСОБА_2 , треті особи без самостійних вимог на стороні відповідачів ОСОБА_3 , Державної архіректурно-будівельної інспекції України про припинення права на виконання будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення залишити без руху, надавши заявнику строк в кількості 10 (десяти) днів для усунення недоліків з дня отримання ухвали, роз`яснивши позивачу, що в разі не виправлення недоліків протягом встановленого строку заява буде повернута.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://rh.lv.court.gov.ua/sud1317/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя: Ю. В. Донченко

СудШевченківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення24.09.2021
Оприлюднено29.09.2021
Номер документу99910067
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —466/8846/21

Ухвала від 21.02.2022

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Донченко Ю. В.

Ухвала від 10.02.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Приколота Т. І.

Ухвала від 10.02.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Приколота Т. І.

Ухвала від 14.12.2021

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Приколота Т. І.

Ухвала від 25.10.2021

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Приколота Т. І.

Ухвала від 18.10.2021

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Донченко Ю. В.

Ухвала від 27.09.2021

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Донченко Ю. В.

Ухвала від 24.09.2021

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Донченко Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні