справа № 179/1501/21
провадження № 2/179/666/21
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
24 вересня 2021 року суддя Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області Ковальчук Т.А. ознайомившись із заявою ОСОБА_1 до Колективного підприємства Магдалинівський маслозавод про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення заборгованості по орендній платі, -
В С Т А Н О В И В:
21 вересня 2021 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 до Колективного підприємства Магдалинівський маслозавод про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення заборгованості по орендній платі.
Пред`явлену заяву слід залишити без руху, виходячи з такого.
Як убачається з позову та доданих до нього матеріалів, позовну заяву подано без дотримання вимог ст. 175 ЦПК України .
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна.
Ціна позову - це грошовий вираз майнових вимог позивача. Ціна позову визначається лише щодо майнових вимог, тобто тих вимог, які мають грошову оцінку.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України , до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Закон України Про судовий збір передбачає сплату судового збору на рахунок суду, який розглядає справу.
Як роз`яснив Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ в п. 26 своєї постанові № 10 від 14.10.2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах , перерахування суми судового збору здійснюється за загальними правилами згідно з вимогами Закону України від 05.04.2011 року Про платіжні системи та переказ коштів в Україні і відповідних нормативно-правових актів Національного банку України.
Так, платіжне доручення повинно бути підписано уповноваженою посадовою особою банку і скріплено печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та відміткою про зарахування суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідні документи подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Відповідно до Закону України Про судовий збір , за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1 % ціни позову, але не менше 0,4 % розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. На підставі чого, позивач сплачує судовий збір за подання заяви майнового характеру в розмірі 908 грн. 00 коп.
Також в позовній заяві є вимога немайнового характеру, яка згідно Закону України Про судовий збір сплачується фізичною особою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто в розмірі 908 грн. 00 коп.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин, враховуючи встановлені недоліки, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві часу на усунення її недоліків шляхом подання належним чином оформлених та засвідчених документів та їх копій.
Роз`яснити позивачеві, що у випадку не усунення недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175-177 , 185 ЦПК України , суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Колективного підприємства Магдалинівський маслозавод про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення заборгованості по орендній платі - залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 десятиденний строк на усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії зазначеної ухвали.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що у випадку не виконання вимог вказаної ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.А.Ковальчук
Суд | Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2021 |
Оприлюднено | 01.10.2021 |
Номер документу | 99995965 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області
Ковальчук Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні