ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
03.06.10 р. Справа № 29/39пн
за позовом ОСОБА_1, код НОМЕР_1, м.Донецьк
до відповідача 1. Компанії „Інмодал компані лімітед”, м.Кінгстаун
до відповідача 2. Товариства з обмеженою відповідальністю „Пілон Інвест”,
ЄДРПОУ 32532383, м.Київ
до відповідача 3. Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма”,
ЄДРПОУ 33200048, м.Донецьк
про визнання недійсним рішення щодо передачі в заставу ТОВ „Пілон Інвест” частки Компанії „Інмодал компані лімітед” у статутному капіталі ТОВ „Сінбіас Фарма” у розмірі 96,524%, вартістю 15 077 245,62 грн., прийняте на загальних зборах учасників ТОВ „Сінбіас Фарма”, що оформлені відповідним протоколом; визнання недійсним договору застави від 20.12.2007р., укладеного між ТОВ „Пілон Інвест” та Компанією „Інмодал компані лімітед”
Головуючий суддя Левшина Г.В.
Суддя Мартюхіна Н.О.
Суддя Марченко О.А.
Представники:
від позивача: ОСОБА_2-по дов.
від відповідача 1: не з’явився
від відповідача 2: не з’явився
від відповдіача 3: не з’явився
В засіданні суду брали участь:
Згідно із ст.77 ГПК України в засіданні суду
оголошувалась перерва з 19.04. по 12.05.2010р.
СУТЬ СПРАВИ:
ОСОБА_1, м.Донецьк, позивач, звернувся до господарського суду з позовною заявою до відповідача 1, Компанія „Інмодал компані лімітед”, м.Кінгстаун, до відповідача 2, Товариство з обмеженою відповідальністю „Пілон Інвест”, м.Київ, до відповідача 3, Товариство з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма”, м.Донецьк, про:
- визнання недійсним рішення щодо передачі в заставу Товариству з обмеженою відповідальністю „Пілон Інвест”, м.Київ частки Компанії „Інмодал компані лімітед”, м.Кінгстаун у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма”, м.Донецьк у розмірі 96,524% вартістю 15077245,62 грн., прийнятого на загальних зборах учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма”, м.Донецьк, що оформлені відповідним протоколом;
- визнання недійсним договору застави від 20.12.2007р., укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю „Пілон Інвест”, м.Київ та Компанією „Інмодал компані лімітед”, м.Кінгстаун.
В обгрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення відповідачем 3 його права на прийняття участь в управлінні Товариством з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма” та, як наслідок, невідповідність оспорюваного правочину вимогам закону.
Відповідач 1 надав відзив на позов від 15.04.2010р., в якому проти позовних вимог заперечує. В обґрунтування своїх заперечень проти позову відповідач 1 посилається на прийняття загальними зборами учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма” рішення про надання згоди на передачу в заставу відповідачу 2 частки статутного капіталу товариства у розмірі 96,524%. При цьому, за твердженням відповідача 1, присутність чи відсутність позивача з належною йому часткою 1,126% на вказаних загальних зборах у будь-якому разі не могла вплинути на вирішення вказаного питання.
Відповідач 2 надав заперечення на позов від 16.04.2010р., в яких повідомив суд про належне повідомлення позивача про проведення загальних зборів Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма”. Одночасно, відповідач 2 стверджує про відсутність підстав для визнання оспорюваного правочину недійсним.
Відповідач 3 у відзиві на позов без номера та дати, що надійшов на адресу суду 06.04.2010р., заперечень проти позовних вимог не надав та стверджував про неправомірність оспорюваного позивачем договору.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача та відповідачів, господарський суд встановив:
За приписом ст.4 Закону України „Про господарські товариства” товариство з обмеженою відповідальністю створюється і діє на підставі установчого договору і статуту, який містить відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного фонду, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.
Відповідно до ст.82 Господарського кодексу України установчим документом товариства з обмеженою відповідальністю є статут. Установчі документи господарського товариства повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, склад і компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, з яких необхідна одностайність або кваліфікована більшість голосів, інші відомості, передбачені статтею 57 цього кодексу. Статут товариства з обмеженою відповідальністю також повинен містити відомості про розмір часток кожного з учасників, розмір, склад та порядок внесення ними вкладів.
Як встановлено судом, відповідно до п.1 ст.2 статуту Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма” учасниками товариства є Компанія „Інмодал компані лімітед”, ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6
Статутний капітал товариства складає 15620207,53 грн. із таким розподілом між учасниками:
- Компанія „Інмодал компані лімітед” – 96,524% або 15077245,62 грн.;
- ОСОБА_1 – 1,126% або 175882,36 грн.;
- ОСОБА_3 – 1,126% або 175882,36 грн.;
- ОСОБА_4 – 0,432% або 67476,49 грн.;
- ОСОБА_5 – 0,396% або 61860,35 грн.;
- ОСОБА_6 – 0,396% або 61860,35 грн.
Відповідно до ст.14 статуту Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма” органами товариства є збори учасників товариства, директор, ревізійна комісія.
Згідно із ст.58 Закону України „Про господарські товариства”, ст.145 Цивільного кодексу України вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є збори учасників, які складаються з учасників товариства або призначених ними представників.
Статтею 98 Цивільного кодексу України передбачено, що загальні збори учасників товариства мають право приймати рішення з усіх питань діяльності товариства, у тому числі і з тих, що передані загальними зборами до компетенції виконавчого органу.
Згідно із ст.16 статуту Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма” до виключної компетенції зборів учасників товариства відноситься, зокрема, прийняття рішення про укладення від імені товариства договорів та інших правочинів, сума яких окремо або одночасно перевищує 1000000,00 грн.
Відповідно до ст.509 Цивільного кодексу України, ст.173 Господарського кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Зобов'язання згідно із ст.ст.11, 509 Цивільного кодексу України, ст.174 Господарського кодексу України виникають, зокрема, з договору.
Як встановлено судом, 20.12.2007р. між Товариством з обмеженою відповідальністю „Пілон Інвест”, м.Київ та Компанією „Інмодал компані лімітед”, м.Кінгстаун був підписаний договір застави.
Згідно з умовами вказаного договору в забезпечення виконання зобов’язань за договором купівлі-продажу цінних паперів №К-387/06 від 28.11.2006р. між Закритим акціонерним товариством „Боссем” та Товариством з обмеженою відповідальністю „Пілон Інвест”, м.Київ, Компанія „Інмодал компані лімітед”, м.Кінгстаун надає в заставу належну йому частку статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма” у розмірі 96,524% від статутного капіталу вартістю 15077245,62 грн. та частку статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю „Онко Дженерікс” у розмірі 100% від статутного капіталу вартістю 35000,00 грн.
За приписом п.3.1 договору застави від 20.12.2007р. Товариство з обмеженою відповідальністю „Пілон Інвест”, м.Київ набуває право звернути стягнення на заставлене майно у разі порушення Закритим акціонерним товариством „Боссем” будь-якої з вимог договору.
Відповідно до ст.572 Цивільного кодексу України в силу застави кредитор (заставодержатель) має право у разі невиконання боржником (заставодавцем) зобов'язання, забезпеченого заставою, одержати задоволення за рахунок заставленого майна переважно перед іншими кредиторами цього боржника, якщо інше не встановлено законом (право застави).
Заставою згідно із ст.1 Закону України „Про застав” є спосіб забезпечення виконання зобов’язань. В силу застави кредитор (заставодержатель) має право в разі невиконання боржником (заставодавцем) забезпеченого заставою зобов'язання одержати задоволення з вартості заставленого майна переважно перед іншими кредиторами.
Заставодержатель набуває право звернення стягнення на предмет застави в разі, якщо в момент настання терміну виконання зобов'язання, забезпеченого заставою, воно не буде виконано, якщо інше не передбачено законом чи договором.
Таким чином, за своєю правовою природою застава фактично є майбутнім відчуженням заставленого майна у разі невиконання відповідних обов’язків, тобто, відчуженням заставленого майна.
З урахуванням викладеного, приймаючи до уваги норми статуту Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма”, за висновками суду, передачі частки статутного капіталу товариства у розмірі 96,524% вартістю 15077245,62 грн. має передувати відповідне рішення загальних зборів товариства.
Відповідно до ст.10 Закону України „Про господарські товариства”, ст.116 Цивільного кодексу України учасники товариства мають право брати участь в управлінні справами товариства.
Згідно п.3 ст.2 статуту Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма” учасники товариства мають право брати участь в управлінні справами товариства в об’ємах і формах, передбачених статутом, включаючи право на одержання дивідендів, одержувати інформацію про діяльність товариства, вносити пропозиції на розгляд вищого органу управління та інших органів товариства, здійснити відчуження часток (їх частин) у статутному (складеному) капіталі (фонді) товариства у порядку, встановленому законом, вийти у передбаченому статутом порядку зі складу товариства, користуватися іншими правами, якщо це передбачено законодавством, цим статутом і рішеннями відповідних органів товариства.
Згідно із ст.61 Закону України „Про господарські товариства” загальні збори учасників товариства скликаються не рідше двох разів на рік, якщо інше не передбачено установчими документами. Про проведення загальних зборів товариства учасники повідомляються передбаченим статутом способом з зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного. Повідомлення повинно бути зроблено не менш як за 30 днів до скликання загальних зборів.
Порядок скликання загальних зборів згідно із ст.98 Цивільного кодексу України визначається в установчих документах товариства.
Відповідно до ст.17 статуту Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма” збори учасників скликаються головою товариства. Позачергові збори учасників скликаються головою товариства у разі неплатоспроможності товариства, а також у будь-якому іншому випадку якщо цього потребують інтереси товариства в цілому, зокрема, при виникненні загрози значного зменшення статутного капіталу. Позачергові збори учасників повинні скликатися також на вимогу директора. Учасники, що володіють більш як 10% голосів мають право вимагати скликання позачергових зборів учасників у будь-який час і з будь-якого питання, що стосуєтьься діяльності товариства. Якщо протягом 25 днів голова не виконав вимоги про скликання зборів учасників, учасники, які володіють у сукупності більш як 10% голосів вправі самостійно скликати збори учасників.
Учасники (їх представиники) сповіщаються головою про час, місце проведення і порядок денний зборів учасників. Повідомлення про скликання зборів учасників з зазначенням порядку денного повинно бути надіслано кожному учаснику в письмовій формі не менше як за 30 днів до скликання зборів учасників.
За змістом ст.ст.4-3, 33 Господарського процесуального кодексу України встановлений принцип господарського судочинства, згідно з яким кожна сторона повинна довести обставини, на які вона посилається в обгрунтування своїх вимог або заперечень.
Як встановлено судом, відповідачем 1 до матеріалів справи надано вимогу від 05.10.2007р. про скликання зборів учасників, адресовану Товариству з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма”.
Проте, за висновками суду, відповідачем 1 до матеріалів справи не надано доказів, які б підтверджували направлення цієї вимоги на адресу відповідача 3.
Відповідачами 1 та 2 до матеріалів справи також надано копію повідомлення про проведення 14.12.2007р. об 11.00 год. загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма”, адресовану ОСОБА_1
При цьому, в якості доказу направлення цього повідомлення на адреси учасників товариства відповідачами 1, 2 до матеріалів справи додано копію реєстру від 07.11.2007р.
За приписом ст.34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до п.36 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.2002р. №1155, про прийняття для пересилання реєстрованого поштового відправлення (поштового переказу) відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" видається розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
За висновками суду, відповідних розрахункових документів щодо направлення на адресу, зокрема, позивача 07.11.2007р. відповідного повідомлення до матеріалів справи не надано.
Крім цього, згідно п.86 Правил список згрупованих внутрішніх поштових відправлень (поштових переказів), що подаються для пересилання юридичними особами, складається у двох примірниках. У разі потреби, залежно від категорії або особливостей обробки та пересилання поштових відправлень (поштових переказів), об'єкт поштового зв'язку може вимагати складання списку у трьох примірниках. Список згрупованих внутрішніх рекомендованих листів, поштових карток та бандеролей засвідчується підписом відповідального працівника юридичної особи, який скріплюється відповідною печаткою. Список згрупованих внутрішніх листів, бандеролей з оголошеною цінністю, посилок, прямих контейнерів, поштових переказів засвідчується підписами керівника та головного бухгалтера, які скріплюються печаткою юридичної особи.
Як встановлено судом, надана до матеріалів справи копія реєстру від 07.11.2007р. не містить на собі підписів відповідального працівника відповідача 1 та його печатки.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про недоведеність відповідачем 1 відповідними засобами доказування факту належного повідомлення всіх учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма” про проведення 14.12.2007р. загальних зборів учасників товариства.
Викладене, в свою чергу, призвело до порушення права позивача на прийняття участі в управлінні Товариством з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма”, реалізація якого ніяким чином не залежить від розміру частки позивача у статутному капіталі товариства.
Так, відповідно до постанови №13 Пленуму Верховного суду України “Про практику розгляду судами корпоративних спорів” від 24.10.2008р. рішення загальних зборів учасників та інших органів господарського товариства є актами, оскільки ці рішення зумовлюють настання правових наслідків, спрямованих на регулювання господарських відносин, і мають обов’язковий характер для суб’єктів цих відносин. Підставами для визнання недійсним рішень загальних зборів акціонерів господарського товариства можуть бути: позбавлення акціонера (учасника) товариства можливості взяти участь у загальних зборах; порушення прав чи законних інтересів акціонера (учасника) товариства рішенням загальних зборів.
Згідно п.17 постанови №13 Пленуму Верховного суду України “Про практику розгляду судами корпоративних спорів” від 24.10.2008р. підставами для визнання недійсним рішень загальних зборів акціонерів господарського товариства можуть бути: порушення вимог закону та/або установчих документів під час скликання та проведення загальних зборів товариства; позбавлення акціонера (учасника) товариства можливості взяти участь у загальних зборах; порушення прав чи законних інтересів акціонера (учасника) товариства рішенням загальних зборів.
Крім цього, згідно п.21 постанови №13 Пленуму Верховного суду України “Про практику розгляду судами корпоративних спорів” від 24.10.2008р. рішення загальних зборів господарського товариства можуть бути визнаними недійсними в судовому порядку у випадку недотримання процедури їх скликання, встановленої ст.ст.43, 61 Закону України “Про господарські товариства”.
Відповідних належних доказів прийняття рішення загальними зборами учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма” про передачу в заставу частки статутного фонду товариства всупереч вимог ст.ст.4-3, 33 Господарського процесуального кодексу України до матеріалів справи не надано.
При цьому, наявний в матеріалах справи протокол від 14.12.2007р. як доказ ухвалення загальними зборами учасників відповідача 3 відповідного рішення суд до уваги не приймає.
Так, відповідно до ст.10 статуту Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма” протоколи зборів учасників ведуться українською і (або) російською мовами і підписуються головою товариства і секретарем зборів учасників. На вимогу учасників голова товариства у будь-який час повинен надати книгу протоколів зборів учасників та/або засвідчені витяги з книмги протоколів зборів учасників.
Як встановлено судом, наданий відповідачем 1 протокол містить підписи директора Компанії „Інмодал компані лімітед”. Одночасно, на вказаному протоколі відсутні підписи директора Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма” та секретаря загальних зборів.
Відповідно до ст.1 Господарського процесуального кодексу України до господарського суду мають право звертатися підприємства, установи, організації, інші юридичні та фізичні особи, права і охоронювані законом інтереси яких порушені.
За висновками суду, викладеними вище, доказів прийняття відповідного рішення щодо передачі в заставу Товариству з обмеженою відповідальністю „Пілон Інвест”, м.Київ частки Компанії „Інмодал компані лімітед”, м.Кінгстаун у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма”, м.Донецьк у розмірі 96,524% вартістю 15077245,62 грн. до матеріалів справи не надано.
За таких обставин, відсутність цього рішення тягне за собою неможливість визнання йго недійсним, внаслідок чого позов в частині вимог про визнання недійсним рішення щодо передачі в заставу Товариству з обмеженою відповідальністю „Пілон Інвест”, м.Київ частки Компанії „Інмодал компані лімітед”, м.Кінгстаун у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма”, м.Донецьк у розмірі 96,524% вартістю 15077245,62 грн., прийнятого на загальних зборах учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма”, м.Донецьк, що оформлені відповідним протоколом, підлягає залишенню без задоволення за недоведеністю.
Згідно із ст.147 Цивільного кодексу України учасник товариства з обмеженою відповідальністю має право продати чи іншим чином відступити свою частку (її частину) у статутному капіталі одному або кільком учасникам цього товариства. Відчуження учасником товариства з обмеженою відповідальністю своєї частки (її частини) третім особам допускається, якщо інше не встановлено статутом товариства. Учасники товариства користуються переважним правом купівлі частки (її частини) учасника пропорційно до розмірів своїх часток, якщо статутом товариства чи домовленістю між учасниками не встановлений інший порядок здійснення цього права. Купівля здійснюється за ціною та на інших умовах, на яких частка (її частина) пропонувалася для продажу третім особам. Якщо учасники товариства не скористаються своїм переважним правом протягом місяця з дня повідомлення про намір учасника продати частку (її частину) або протягом іншого строку, встановленого статутом товариства чи домовленістю між його учасниками, частка (її частина) учасника може бути відчужена третій особі.
Аналогічні положення містяться у ст.53 Закону України „Про господарські товариства”.
Відповідно до ст.9 статуту Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма” учасник товариства має право за згодою решти учасників продати чи іншим чином відступити свою частку (її частину) у статутному капіталі товариства одному чи кільком учасникам товариства або третім особам. Учасники товариства користуються переважним правом на придбання такої частки (її частини). Учасник не має права передавати свою частку (її частину) третій особі, якщо хоча б один з учасників висловив бажання придбати його частку (її частину) або якщо збори учасників заперечують проти кандидатури третьої особи.
Згідно із ст.3 Закону України „Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень” обтяженням є право обтяжувача на рухоме майно боржника або обмеження права боржника чи обтяжувача на рухоме майно, що виникає на підставі закону, договору, рішення суду або з інших дій фізичних і юридичних осіб, з якими закон пов'язує виникнення прав і обов'язків щодо рухомого майна.
При цьому, за приписом ст.2 вказаного закону рухомим майном є окрема рухома річ, сукупність рухомих речей, гроші, валютні цінності, цінні папери, а також майнові права та обов'язки.
Корпоративні права згідно із ст.167 Господарського кодексу України це права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
Тобто, корпоративні права є майновими правами, які згідно із ст.2 Закону України „Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень” відносяться до рухомого майна.
Відповідних доказів відмови учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма” від переважного права придбання частки у статутному капіталі товариства відповідачем 1 до матеріалів справи не надано.
За таких обставин, всупереч вимог ст.147 Цивільного кодексу України, ст.53 Закону України „Про господарські товариства” під час підписання договору застави від 20.12.2007р. були порушені вимоги щодо дотримання переважного права учасника товариства купівлі частки у статутному капіталі товариства.
Відповідно до ст.204 Цивільного кодексу України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.
За приписом ст.215 Цивільного кодексу України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього кодексу, а саме: зміст правочину не може суперечити цьому кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства; особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності; волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі; правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним; правочин, що вчиняється батьками (усиновлювачами), не може суперечити правам та інтересам їхніх малолітніх, неповнолітніх чи непрацездатних дітей.
З урахуванням викладеного, недійсність правочину зумовлюється наявністю дефектів його елементів: дефекти (незаконність) змісту правочину; дефекти (недотримання) форми; дефекти суб'єктного складу; дефекти волі - невідповідність волі та волевиявлення.
Враховуючи висновки суду щодо відсутності відповідного рішення загальних зборів учасників товариства щодо передачі в заставу Товариству з обмеженою відповідальністю „Пілон Інвест”, м.Київ частки Компанії „Інмодал компані лімітед”, м.Кінгстаун у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма”, м.Донецьк у розмірі 96,524% вартістю 15077245,62 грн., а також щодо порушення норм ст.147 Цивільного кодексу України, ст.53 Закону України „Про господарські товариства”, в порядку ч.1 ст.203 та ст.215 Цивільного кодексу України договір застави від 20.12.2007р., укладений відповідачами 1 та 2, підлягає визнанню судом недійсним, а позов в цій частині задоволенню.
Відповідно до ст.236 Цивільного кодексу України правочин, який визнаний судом недійсним, є недійсним з моменту його вчинення.
Враховуючи висновки суду щодо недійсності договору застави від 20.12.2007р., останній є таким з моменту його вчинення.
Судові витрати підлягають віднесенню на відповідача 1 повністю, враховуючи, що, за висновками суду, спір по справі виник внаслідок неправильних дій останнього.
Клопотання від 02.06.2010р. Товариства з обмеженою відповідальністю „Пілон Інвест”, м.Київ про відкладення розгляду справи судом залишено без задоволення. Зокрема, за висновками суду, з моменту порушення провадження по справі у сторін було достатньо часу для надання суду доказів.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1, м.Донецьк до Компанії „Інмодал компані лімітед”, м.Кінгстаун, Товариства з обмеженою відповідальністю „Пілон Інвест”, м.Київ, задовольнити.
Визнати недійсним з моменту вчинення договір застави від 20.12.2007р., укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю „Пілон Інвест”, м.Київ та Компанією „Інмодал компані лімітед”, м.Кінгстаун.
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1, м.Донецьк до Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма”, м.Донецьк про визнання недійсним рішення щодо передачі в заставу Товариству з обмеженою відповідальністю „Пілон Інвест”, м.Київ частки Компанії „Інмодал компані лімітед”, м.Кінгстаун у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма”, м.Донецьк у розмірі 96,524% вартістю 15077245,62 грн., прийнятого на загальних зборах учасників Товариства з обмеженою відповідальністю „Сінбіас Фарма”, м.Донецьк, що оформлені відповідним протоколом, відмовити.
Стягнути з Компанії „Інмодал компані лімітед”, м.Кінгстаун на користь ОСОБА_1, м.Донецьк витрати по сплаті державного мита в сумі 85 грн. 00 коп., витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. 00 коп.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
В судовому засіданні 03.06.2010р. оголошено повний текст рішення.
Головуючий суддя
Суддя Мартюхіна Н.О.
Суддя Марченко О.А.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2010 |
Оприлюднено | 12.10.2010 |
Номер документу | 9999711 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Левшина Г.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні