Справа № 296/8935/17
2-зз/296/40/21
УХВАЛА
про повернення заяви без розгляду
"01" жовтня 2021 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду м. Житомира Петровська М.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства Західінкомбанк , третя особа приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Слівінська Олена Борисівна про захист прав споживача фінансових (банківських) послуг,
встановив:
До Корольовського районного суду м. Житомира надійшла заява ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову у цивільній справі № 2968935/17.
У відповідності до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.09.2021, для розгляду вказаної заяви головуючим суддею визначено Петровську Марину Вікторівну.
Перевіряючи заяву на її відповідність вимогам статтей 183 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), суд дійшов наступного висновку.
Частиною першою статті 183 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) визначено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
При цьому, частиною другою статті 183 ЦПК України передбачено, що письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
З матеріалів справи вбачається, що представником заявника подано заяву про скасування заходів забезпечення позову шляхом направлення електронною поштою її сканованої копії, не скріпленої електронним цифровим підписом.
Разом з тим, до суду не надано доказів на підтвердження повноважень Левчук Т.В. підписувати від імені ОСОБА_2 клопотання, заяви, тощо.
Крім того, відповідно до пп. 15.1, 15.2, 15.3 п. 15 Розділу XIII ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі; позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов`язковій реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду в день надходження документів; розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі.
Водночас, обмін процесуальними документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, органами та установами системи правосуддя, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу наразі забезпечує підсистема Електронний суд .
При цьому, відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України Про електронні документи та електронний документообіг (далі - Закон) електронний документообіг здійснюється відповідно до законодавства України або на підставі договорів, що визначають взаємовідносини суб`єктів електронного документообігу.
Відповідно до ст.5 Закону, електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа. Електронний документ може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму. Візуальною формою подання електронного документа є відображення даних, які він містить, електронними засобами або на папері у формі, придатній для приймання його змісту людиною.
Згідно з п.4 ч.1 ст.1 Закону України Про електронні документи та електронний документообіг обов`язковий реквізит електронного документа - обов`язкові дані в електронному документі, без яких він не може бути підставою для його обліку і не матиме юридичної сили.
Відповідно до ч.1 ст.7 зазначеного закону оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронні довірчі послуги .
Таким чином, у розумінні Закону України Про електронні документи та електронний документообіг , оригіналом документа в електронній формі є електронний документ, який має юридичну силу за умови, якщо цей документ відповідає вимогам щодо обов`язкових реквізитів електронного документу законодавства і за своєю формою (форматом) дає змогу довести його цілісність та справжність у порядку, визначеному законодавством. Паперова форма є тільки його візуальною формою і має юридичну силу лише копії електронного документа на папері.
Статтею 6 Закону України Про електронні документи та електронний документообіг передбачено, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Відносини, пов`язані з використанням удосконалених та кваліфікованих електронних підписів, регулюються Законом України Про електронні довірчі послуги . Використання інших видів електронних підписів в електронному документообігу здійснюється суб`єктами електронного документообігу на договірних засадах.
Сканована копія заяви ОСОБА_1 , направлена на електронну пошту суду, не є оригіналом документу, а є електронною копією оригіналу, складеного в паперовому вигляді, не скріплена електронно-цифровим підписом заявника, для її подання не використовувалася підсистема Електронний суд , що унеможливлює ідентифікацію суб`єкта звернення, а тому вважається такою, що не підписана представником заявника.
Відповідно до ч.4 ст.183 ЦПК України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Відтак, враховуючи відсутність підпису представника заявника на заяві, відсутність доказів на підтвердження повноважень Левчук Т.В. діяти від імені ОСОБА_2 , суд приходить до висновку про необхідність повернення заяви особі, яка її подала, на підставі ч.4 ст.183 ЦПК України.
Керуючись статтями 158, 183, 260, 261 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення - повернути заявнику без розгляду.
Копію ухвали про повернення заяви без розгляду, разом із заявою та доданими до неї документами, надіслати особі, яка її подала.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви без розгляду не позбавляє права на повторне звернення до суду із вказаною заявою за загальними правилами та на підставах, визначених Цивільним процесуальним кодексом України.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя М. В. Петровська
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2021 |
Оприлюднено | 03.10.2021 |
Номер документу | 100045920 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Петровська М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні