Справа № 177/1286/21
Провадження № 2/177/847/21
У Х В А Л А
01.10.2021
Суддя Криворізького районного суду Дніпропетровської області Березюк М. В. розглянувши матеріали позовної заяви керівника Криворізької східної окружної прокуратури (адреса місцезнаходження: вул. Леоніда Бородича, 3, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область) в інтересах держави до Новопільської сільської ради (адреса місцезнаходження: вул. Садова,46 с. Новопілля, Криворізького району Дніпропетровської області) до ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ), Державний реєстратор Глеюватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області Волос Олена Володимирівна (місце знаходження: вул. Шевченка,65, с. Глеюватка, Криворізького району Дніпропетровської області) про визнання незаконним та скасування рішення, скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку та повернення земельної ділянки, -
В С Т А Н О В И В:
09.09.2021 на адресу суду надійшов позов керівника Криворізької східної окружної прокуратури, поданий в інтересах держави в якому прокурор просив суд визнати незаконним та скасувати рішення Новопільскої сільської ради №1117-ХLIII/УІІ від 19.08.2020 Про затвердження ОСОБА_1 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з кадастровим номером 1221884700:07:003:0001, площею 1,5000 га, для ведення особистого селянського господарства та передачі йому у власність , скасувати державну реєстрацію права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, площею 1,5 га, кадастровий номер 1221884700:07:003:0001, проведену за ОСОБА_1 на підставі рішення державного реєстратора Глеюватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області Волос О.В. №56635319 від 16.02.2021 з одночасним припиненням речових прав ОСОБА_1 на вказану земельну ділянку ( номер запису про право 40569141) та витребувати з незаконного володіння та користування ОСОБА_1 земельну ділянку сільськогосподарського призначення , площею 1,5 га, кадастровий номер 1221884700:07:003:0001, що розташована у с. Лісопитомник Криворізького району Дніпропетровської області на користь Новопільської сільської ради Дніпропетровської області та стягнути з відповідачів на користь позивача понесені судові витрати.
15.09.2021 судом отримано відповідь з Новопільської сільської ради на запит суду в порядку ч.6 ст. 187 ЦПК України, щодо встановлення зареєстрованого місця проживання відповідача, згідно якої ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , але з 06.03.2017 року знятий з реєстраційного обліку.
30.09.2021 судом отримано повторну відповідь за запит суду з Новопільської сільської ради, а також відповідь з ГУ ДМС у Дніпропетровській області, відповідно до яких ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Позовна заява подана з додержанням вимог статей 30, 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду, підстави для її повернення, залишення без руху чи відмови у відкритті провадження судом не встановлені.
Відповідно п. 1 ч. 6 ст. 19, п.1 ч.1 ст. 274 ЦПК України, у порядку спрощеного провадження розглядаються малозначні справи. Малозначними справами, серед інших, є справи, у яких ціна позову не перевищує двісті п`ятидесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Справи про скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку відповідно до п.5 ч.4 ст. 274 ЦПК України, не відносяться до переліку справ, які не можуть бути розглянуті у спрощеному позовному провадженні.
Дослідивши матеріали позовної заяви, з урахуванням положень статті 274 ЦПК України, суддя приходить до висновку, що вищезазначена позовна заява підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження за правилами, передбаченими главою 10 розділу ІІІ ЦПК України.
Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними в справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду, розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи предмет позову, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, суддя вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного провадження, з повідомленням сторін.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 30, 56, 187, 260-261, ст. 274, 353 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за позовною заявою керівника Криворізької східної окружної прокуратури (адреса місцезнаходження: вул. Леоніда Бородича, 3, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область) в інтересах держави до Новопільської сільської ради (адреса місцезнаходження: вул. Садова,46 с. Новопілля, Криворізького району Дніпропетровської області) до ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ), Державний реєстратор Глеюватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області Волос Олена Володимирівна (місце знаходження: вул. Шевченка,65, с. Глеюватка, Криворізького району Дніпропетровської області) про визнання незаконним та скасування рішення, скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку та повернення земельної ділянки.
Призначити судове засідання по справі на 12 .11.2021 о 10:00 годині , у приміщенні Криворізького районного суду Дніпропетровської області (пр-т. Миру, 5а, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, зал судового засідання № 2).
Ухвалу про відкриття провадження у справі надіслати учасникам провадження, в тому числі відповідачам та третім особам разом із копією позовної заяви та копіями доданих до неї документів.
Відповідачі протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення копії цієї ухвали мають право подати відзив на позовну заяву, який має відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України. До відзиву мають бути додані докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем.
Роз`яснити відповідачу, що копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду та наданням документів, що підтверджують надіслання (надання відзиву) і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України, у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи .
Відповідач не пізніше п`яти днів з дня отримання відповіді позивача на відзив, до початку розгляду справи по суті має право підготувати заперечення на відповідь на відзив та направити позивачу й суду, з підтвердженням такого направлення позивачу.
Встановити третім особам строк на подання пояснень щодо позову або відзиву, відповідно протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження по справі з копією позовної заяви та доданими до неї документами або копії відзиву.
Відповідь на пояснення третіх осіб, учасники справи мають право надати до закінчення підготовчого провадження.
Повідомити учасників справи про наявність у суді технічної можливості брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Інформацію щодо розгляду справи учасники справи можуть отримати за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет: https://kv.dp.court.gov.ua/sud0420/ .
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею .
Суддя М.В. Березюк
Суд | Криворізький районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2021 |
Оприлюднено | 05.10.2021 |
Номер документу | 100094543 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Криворізький районний суд Дніпропетровської області
Березюк М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні