04.10.2021 Справа № 756/4349/13-ц
Справа пр. №8/756/17/21
ун. №756/4349/13-ц
У Х В А Л А
04 жовтня 2021 року м. Київ
Суддя Оболонського районного суду м. Києва Андрейчук Т.В., вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Оболонського районного суду м. Києва від 22 жовтня 2013 року у цивільній справі № 756/4349/13-ц, -
в с т а н о в и в :
Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Оболонського районного суду м. Києва від 22 жовтня 2013 року у цивільній справі № 756/4349/13-ц.
Суддя, дослідивши матеріали справи, вважає, що заяву слід залишити без руху з наступних підстав.
Вимоги до форми та змісту позовної заяви встановлені ст. 175 ЦПК України. Ці вимоги застосовуються також до заяв, поданих в порядку ст. 423 цього Кодексу.
За приписами п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
У своїй заяві ОСОБА_1 , покликаючись на главу 4 розділу V ЦПК України, просить суд скасувати рішення Оболонського районного суду м. Києва від 22 жовтня 2013 року у справі № 756/4349/13-ц та рішення Оболонського районного суд м. Києва від 22 квітня 2015 року у справі № 756/4349/13-ц про видачу виконавчих листів, а також зобов`язати АТ "УкрСиббанк" провести реструктуризацію за кредитними договорами ОСОБА_1 .
Проте ч. 2 ст. 423 ЦПК України передбачені підстави для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами, а не підстави скасування судового рішення.
Крім того в одній заяві не передбачено можливості перегляду за нововиявленими обставинами рішення суду та оскарження видачі виконавчих листів.
Відтак, заявнику ОСОБА_1 слід визначитись зі змістом заяви.
Окрім цього, ОСОБА_1 вказує себе як заявника, а в дужках скаржника, а АТ "УкрСиббанк" в якості суб`єкта оскарження у справі, тоді як під час розгляду заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами не передбачено такого процесуального статусу учасників справи як скаржник та суб`єкт оскарження.
Таким чином, заявнику слід визначитись з колом осіб, які беруть участь у розгляді справи.
За приписами п. 2 ч. 3 ст. 426 ЦПК України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами додається документ про сплату судового збору.
Згідно п. 6 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" заява про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами має бути оплачена судовим збором у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Зокрема входячи з того, що при поданні позовної заяви до суду сума судового збору, яка підлягала сплаті, становила 3441,00 грн, то сума судового збору, яка підлягає до сплати за вимогу про перегляд рішення за нововиявленими обставинами буде становити 5161,50 грн.
У своїй заяві ОСОБА_1 покликаючись на п. 14 постанови Пленуму ВССУ № 6 від 07 лютого 2014 року, вказує що він звільнений від сплати судового збору.
Однак суд звертає увагу заявника на те, що вищевказана постанова стосується практики розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах.
Таким чином, заявнику слід надати суду оригінал квитанції на підтвердження факту сплати судового збору за подання заяви про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами у передбаченому законом порядку та розмірі, враховуючи ставки судового збору, встановлені п. 6 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Згідно з ч. 3 ст. 426 ЦПК України до заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами додаються: копії заяви відповідно до кількості учасників справи; документ про сплату судового збору; докази, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин; документ, що підтверджує повноваження представника особи, яка подає заяву, - якщо заява підписана таким представником; клопотання особи про витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, - у разі подання заяви про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої п. 2 ч. 3 ст. 423 цього Кодексу; у разі пропуску строку на подання заяви - клопотання про його поновлення.
Проте ОСОБА_1 не додано до заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами жодних доказів, що підтверджують наявність нововиявлених обставин.
Також, якщо заявником було пропущено строк звернення до суду з заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, то відповідно до вимог ст. 424 ЦПК України необхідно додати до заяви клопотання про поновлення цього строку із зазначенням доказів поважності причин його пропуску.
За приписами ч. 3 ст. 427 ЦПК України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 426 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 185 цього Кодексу. Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На виконання зазначеної ухвали заявник повинен подати до суду заяву в новій редакції відповідно до вимог ст. 185 ЦПК України, з урахуванням вимог про усунення недоліків, викладених в цій ухвалі.
Зважаючи на вищенаведене, керуючись ст. 426 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Оболонського районного суду м. Києва від 22 жовтня 2013 року у цивільній справі № 756/4349/13-ц залишити без руху та надати заявнику строк на усунення недоліків у термін до 18 жовтня 2021 року, але не пізніше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
У випадку, якщо недоліки заяви у встановлений строк не будуть усунуті, заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.
Копію ухвали про залишення заяви без руху надіслати заявнику.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Т.В. Андрейчук
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2021 |
Оприлюднено | 05.10.2021 |
Номер документу | 100102515 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Андрейчук Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні