Крижопільський районний суд Вінницької області
2/134/316/2021
Справа № 134/1401/21
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
04 жовтня 2021 року смт. Крижопіль
Суддя Крижопільського районного суду Вінницької області Лабай О. В. отримавши позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах якої дія адвокат Хитрик Іван Сергійович до ОСОБА_2 про визнання недійсним та скасування свідоцтва про права власності на нерухоме майно, визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, щодо реєстрації права власності на земельну ділянку та скасування в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно запису про державну реєстрацію права власності щодо земельної ділянки,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання недійсним та скасування свідоцтва про права власності на нерухоме майно, визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, щодо реєстрації права власності на земельну ділянку та скасування в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно запису про державну реєстрацію права власності щодо земельної ділянки.
Перевіривши подану позовну заяву та додані до неї документи, приходить до наступного висновку.
Позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі суддя встановив, що позов поданий і оформлений у порядку, встановленому ст. 175 ЦПК України, підстав для залишення її без руху, підстав для відмови у відкритті провадження по справі, повернення позову чи залишення його без розгляду немає. Під час відкриття провадження у справі суддя вирішує питання щодо порядку розгляду вказаного спору.
Вказана справа не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до ч. 4 ст. 274 ЦПК України, тому її розгляд слід здійснювати за правилами загального позовного провадження і з метою виконання вимог передбачених ч. 1 ст. 189 ЦПК України розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.
Безпосередньо в позовній заяві позивачем викладено клопотання про витребування у держаного нотаріуса Крижопільського державної нотаріальної контори Вінницької області Деревянчук А,В. належним чином засвідчені копії спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Вільшанка, на підставі заяви його дружини позивача ОСОБА_1 , що може бути підтвердженням прийняття спадщини після смерті свого чоловіка в порядку та в строк, передбаченим чинним законодавства. Позивач на підтвердження неможливості отримання копії нотарільної справи заведенної на підставі її заяви про приняття спадщини здійснює посилання на ч.8 ст. 8 Закону України Про нотаріат від повідної до якої довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду.
Ознайомившись з клопотанням, взявши до уваги письмові пояснення позивача, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.3 ст.12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.7 ст.81 ЦПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмету спору самостійно.
Разом з тим, питання щодо можливості витребування доказів судом врегульовано статтею 84 ЦПК України.
Відповідно до ч.1 ст.84 ЦПК України Учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
За змістом частини 2 вказаної статті у клопотанні про витребування доказів має бути зазначено, який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; та вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Разом з тим в клопотанні про витребування доказів, викладеному в позовній заяві, не зазначено заходи, які були вжиті позивачем для отримання вказаного доказу, або причини неможливості самостійно отримати цей доказ.
Так, статтею 8 Закону України Про нотаріат врегульовано можливість доступу до нотаріальної таємниці.
Відповідно до частини 7 вказаної статті Довідки про вчинені нотаріальні дії та копії документів, що зберігаються у нотаріуса, видаються нотаріусом виключно фізичним та юридичним особам, за дорученням яких або щодо яких вчинялися нотаріальні дії.
В клопотанні зазначено, що спадкова справа, яку позивач просить витребувати, відрилась за заявою позивача. Відповідно до вищезазанченого, що позивач має право отримати довідки та копії документів зі спадкової справи. Разом з тим, тільки у випадку відмови нотаріуса у видачі необхідних позивачу документів та довідок зі вказаної спадкової справи, - суд, за заявою позивача, може витребувати необхідні документи.
У зв`язку з викладеним суд вважає, що клопотання є необгрунтваним та у його задоволенні слід відмовити, що не позбавляє можливості повторного заявлення клопотання.
Враховуючи викладене, вважаю, що позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175, 177, 187, 274 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Відкрити провадження у справі 134/1401/21 за позовною ОСОБА_1 в інтересах якої дія адвокат Хитрик Іван Сергійович до ОСОБА_2 про визнання недійсним та скасування свідоцтва про права власності на нерухоме майно, визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, щодо реєстрації права власності на земельну ділянку та скасування в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно запису про державну реєстрацію права власності щодо земельної ділянки Розгляд справи провести за правилами спрощеного позовного провадження.
Призначити підготовче судове засідання на 11:00 год. 26 жовтня 2021 року в залі судових засідань Крижопільського районного суду Вінницької області, що знаходиться за адресою: 24600, Вінницька область, смт. Крижопіль, вул. Героїв України, 23.
Позивачу у підготовче судове засідання надати оригінали документів, копії яких додані до позовної заяви.
Визначити відповідачу 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Визначити третій особі 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання пояснення на позовну заяву, яке повинне відповідати ч.ч. 3-6 ст. 178 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України, у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу 5-денний строк з дня отримання копії відзиву (у разі його надіслання відповідачем) для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч.ч. 3-5 ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу 5-денний строк з дня отримання відповіді на відзив (у разі його надіслання позивачем) для подання заперечення, яке має відповідати вимогам ч.ч. 3-5 ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Визначити третій особі 5-денний строк з дня отримання копії відзиву (у разі його надіслання відповідачем) для подання пояснення на відзив, яке повинне відповідати ч.ч. 3-6 ст. 178 ЦПК України.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки: http://cg.hr.court.gov.ua.
Роз`яснити сторонам, що судові повістки можна отримувати в електронному вигляді за допомогою SМS-повідомлення, для чого учаснику процесу потрібно подати до суду заявку, яку необхідно роздрукувати на порталі Судової влади України або отримати в суді.
Копію ухвали направити сторонам у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Крижопільський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2021 |
Оприлюднено | 06.10.2021 |
Номер документу | 100109670 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Крижопільський районний суд Вінницької області
Лабай О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні