Справа № 444/181/18 Головуючий у 1 інстанції: Мікула В.Є.
Провадження № 22-ц/811/3085/21 Доповідач в 2-й інстанції: Левик Я. А.
У Х В А Л А
про відкриття апеляційного провадження
04 жовтня 2021 року колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Львівського апеляційного суду в складі:
головуючого-судді: Левика Я.А.,
суддів: Мікуш Ю.Р., Савуляка Р.В.,
перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на рішення Жовківського районного суду Львівської області від 19 липня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про поділ спадщини, -
в с т а н о в и л а :
рішенням Жовківського районного суду Львівської області від 19 липня 2021 року позов задоволено.
Дане рішення оскаржив ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 .
Ухвалою Львівського апеляційного суду від 06 вересня 2021 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на рішення Жовківського районного суду Львівської області від 19 липня 2021 року залишено без руху для сплати судового збору за подання скарги у відповідності до вимог закону у розмірі 13215 грн.
На виконання вимог вказаної ухвали ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 подав квитанцію про сплату судового збору у розмірі 3000грн. та клопотання про зменшення сплати судового збору до 3000грн.
В обґрунтування клопотання зазначає, що згідно з Довідкою про доходи від 22 вересня 2021 року, виданою Відділом обслуговування громадян №10 ГУПФУ у Львівській області, ОСОБА_2 перебуває на пенсійному обліку у Личаківському об`єднаному управлінні ПВУ м. Львова у Львівській області та отримує пенсію за віком. Вказує, що розмір судового збору, який необхідно сплатити ОСОБА_2 за подання апеляційної скарги є значним та перевищує в 4 рази його місячний дохід. Зазанчає, що пенсія за віком у розмірі 3418,72грн. на місяць є єдиним джерелом доходів апелянта, інших засобів для існування ОСОБА_2 немає.
Відповідно до змісту ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. Суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Згідно змісту ст. 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Зважаючи на те, що апелянтом частково оплачено судовий збір за подання апеляційної скарги, те, що апелянт є пенсіонером та отримує пенсію у розмірі 3418,72 грн., що дійсно може свідчити про неналежне матеріальне становище, що не дає можливості апелянту на даний час сплатити судовий збір у повному обсязіта з метою забезпечення права на апеляційне оскарження ОСОБА_2 , колегія суддів вважає за можливе клопотання про зменшення сплати судового збору задовольнити частково та відстрочити ОСОБА_2 сплату судового збору у розмірі 10215 грн. до ухвалення судового рішення у справі.
Апеляційна скарга подана без порушення вимог ЦПК України щодо її форми та змісту в редакції Кодексу, чинній на момент подання скарги.
Справа, відповідно до вимог ст.ст. 274, 368, 369 ЦПК України розглядається з повідомленням учасників справи.
Перешкод для відкриття апеляційного провадження не встановлено та слід відкрити апеляційне провадження із вчиненням відповідних процесуальних дій та інформувати про ці дії та їх наслідки учасників справи із роз`ясненням їх прав та обов`язків на цій стадії провадження.
Керуючись ст.ст. 12, 354, 356, 359, 360, 361, 368, 369 ЦПК України, -
у х в а л и л а :
клопотання ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про зменшення сплати судового збору - задовольнити частково.
Відстрочити ОСОБА_2 сплату судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 10215 грн. до ухвалення судового рішення у справі.
Відкрити апеляційне провадження у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на рішення Жовківського районного суду Львівської області від 19 липня 2021 року.
Копію ухвали про відкриття апеляційного провадження разом з копією апеляційної скарги та доданими до неї матеріалами надіслати учасниками справи.
Учасники справи мають право протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали подати відзив на апеляційну скаргу у письмовій формі, що повинен містити відомості визначені ч.2 ст. 360 ЦПК України
До відзиву слід додати докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Особа, яка подала апеляційну скаргу має право відмовитись від неї, а інша сторона - визнати апеляційну скаргу обґрунтованою в повному обсязі чи в певній частині до закінчення апеляційного провадження.
Розгляд справи проводити з повідомленням учасників справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий: Я.А. Левик
Судді: Ю.Р. Мікуш
Р.В. Савуляк
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2021 |
Оприлюднено | 07.10.2021 |
Номер документу | 100161342 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Левик Я. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні