Справа № 758/244/20
Категорія 12
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 жовтня 2021 року м. Київ
Подільський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Петрова Д.В., при секретарі судового засідання Бурдун М.В., заявника ОСОБА_1 , представника заявника ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_4 , заінтересовані особи: Дванадцята Київська державна нотаріальна контора, Брусилівська селищна рада Брусилівського району Житомирської області, про встановлення факту, що має юридичне значення,
У С Т А Н О В И В :
До Подільського районного суду м. Києва звернулася ОСОБА_1 із вищезазначеною заявою в порядку окремого провадження про встановлення факту, що має юридичне значення.
В обґрунтування вимог заяви заявницею зазначено наступне.
Заявниця просить встановити юридичний факт її сумісного постійного проживання за адресою: АДРЕСА_1 разом з батьком ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .Встановлення цього юридичного факту необхідно заявниці для отримання свідоцтва про право на спадщину, оскільки нотаріус не зміг встановити цей факт самостійно за наявними документами. Це стало підставою для винесення постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії. Без встановлення цього факту спадщину може бути визнано відумерлою. ІНФОРМАЦІЯ_2 у м. Києві помер батько заявниці - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . На момент смерті батько постійно проживав і був зареєстрований з 07.06.1974 за адресою: АДРЕСА_1 . Після смерті батька відкрилась спадщина. До спадщини входить нерухоме майно, яке розташовано на території Брусилівської селищної ради Брусилівського (раніше - Коростишевського) району Житомирської області, а саме :
- 47/100 часток житлового будинку АДРЕСА_2 ;
-земельна ділянка, на якій розташована частина даного будинку, площею 0,1132 га, кадастровий номер 1820955100:01:002:2251.
На вказане майно за свого життя батько склав заповіт, яким заповів належну йому частину будинку АДРЕСА_2 заявниці. Інші спадкоємці відсутні.Після смерті батька в Спадковому реєстрі було заведено спадкову справу №58031192. Як єдиний спадкоємець, заявниця звернулась до Дванадцятої Київської державної нотаріальної контори (яка завела спадкову справу) з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом. Проте нотаріус 04.12.2019 винесла постанову про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті батька заявниці, зазначивши, що нею пропущений шестимісячний строк для прийняття спадщини.Нотаріус не змогла самостійно за наявними документами встановити факт її постійного сумісного проживання разом з батьком до дня його смерті, оскільки адреса реєстрації заявниці була іншою: АДРЕСА_3 .
14 червня 2021 року ухвалою Подільського районного суду м. Києва зазначену заяву прийнято до розгляду та призначено в порядку окремого провадження у відкритому судовому засіданні.
Ухвалою суду від 06.08.2021 клопотання заявниці ОСОБА_1 про витребування доказів було задоволено. Витребувано в Дванадцятій Київській державній нотаріальній конторі належним чином засвідчені копії матеріалів спадкової справи спадкодавця ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 (номер у спадковому реєстрі № 58031192, номер у нотаріуса № 1415/15).
У судовому засіданні заявниця підтримала доводи заяви, просила заяву задовольнити, проти залишення її заяви без розгляду заперечувала, пояснивши, що ОСОБА_3 є її зведеним братом, сином померлого ОСОБА_1 , проте її зведений брат, на її переконання, на спадщину батька не претендуватиме, на час розглдяу справи вона з ним не спілкується.
Представник заявниці у судовому засіданні просив задовольнити заяву, проти залишення її без розгляду заперечував, оскільки існування іншого спадкоємця за законом, сина померлого, свідчить лише про наявність ймовірного спору, а ОСОБА_3 своїх прав на спадкове майно не заявляв.
Представники заінтересованих осіб у судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлялись належним чином.
Вислухавши заявницю та її представника, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає залишенню без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно із ч. 6 ст. 294 ЦПК України, якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз`яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
Відповідно до ч. 4 ст. 315 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.
З належним чином завіреної копії спадкової справи № 1415/2015 щодо майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 , наданої в.о. завідувача Дванадцятої Київської державної нотаріальної контори, вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 27.10.2005 було складено заповіт, на випадок його смерті, згідно до якого, все свої рухоме та нерухоме майно, яке на день його смерті буде йому належати, з чого б таке не складалося та де б воно не знаходилось, а також все, на що він за законом матиме право, він заповів ОСОБА_4 та ОСОБА_1 , в рівних частках. Заначений заповіт посвідчений нотаріусом Брусилівської державної нотаріальної контори Житомирської області Отрищенко О.І., зареєстровано в реєстрі за № 2974.
За таких обставин, враховуючи, що під час розгляду даної справи у порядку окремого провадження судом встановлено наявність іншого крім заявниці ОСОБА_4 , спадкоємця після смерті її батька ОСОБА_1 , а саме брата заявниці - ОСОБА_3 , то судом вбачається наявність спору про право, який вирішується в порядку позовного провадження,а отже суд вважає, що заява ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Дванадцята Київська державна нотаріальна контора, Брусилівська селищна рада Брусилівського району Житомирської області, про встановлення факту, що має юридичне значення, підлягає залишенню без розгляду.
За таких обставин, керуючись ст. 258-260, 293, 294, 315 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_4 , заінтересовані особи: Дванадцята Київська державна нотаріальна контора, Брусилівська селищна рада Брусилівського району Житомирської області, про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд м. Києва.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (враховуючи положення п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України).
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяД.В. Петров
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2021 |
Оприлюднено | 07.10.2021 |
Номер документу | 100166793 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Петров Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні