Справа № 2-364/10
провадження 2-во/368/17/21
У Х В А Л А
Ім е н е м У к р а ї н и
"06" жовтня 2021 р. Кагарлицький районний суд Київської області
В складі:
Головуючий - суддя Закаблук О.В.
При секретарі - Балацька В.В.
- розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кагарлик Київської області в залі суду заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Кагарлицького районного суду Київської області у виді ухвали від 12 вересня 2011 року в справі № 2 - 364/10 за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Кигарлицькому районі про визнання незаконними дій та зобов`язати вчинити дії, суд, -
В С Т А Н О В И В :
02.04.2010 року на адресу Кагарлицького районного суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Кагарлицького районного суду Київської області від 07 червня 2010 року в справі № 2 - 364/10 за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Кигарлицькому районі про визнання незаконними дій та зобов`язати вчинити дії, в прохальній частині якої позивач просив суд винести рішення, на підставі якого:
1. Визнати незаконними дії Управління Пенсійного фонду України у Кагарлицькому районі по відмові здійснити перерахунок та виплату пенсій ОСОБА_1 , як інваліду 2 групи, захворювання якого пов`язано з Чорнобильською катастрофою, у відповідності до ч. 4 ст. 54 та ст. 50 Закону України Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи .
2. Зобов`язати Управління Пенсійного фонду України у Кагарлицькому районі починаючи з 22.05.2008 р. провести перерахунок державної пенсії ОСОБА_1 , визначити розмір та виплатити заборгованість, яка утворилась внаслідок неправильного обчислення, а також проводити щомісячну виплату державної пенсії у відповідності до ч. 4 ст. 54 Закону України Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та провести перерахунок додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, визначити розмір та виплатити заборгованість, яка утворилась внаслідок неправильного обчислення, а також проводити щомісячно виплату додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров`ю у відповідності до ст. 50 Закону України Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи`в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, розмір якої встановлений Законом України Про Державний бюджет України на відповідний рік.
12.04.2010 року Кагарлицьким районним судом на підставі ст.ст. 122, 127 ЦПК України винесено ухвалу, на підставі якої відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду на 11 год. 00 хв. 07.06.2010 року.
07.06.2010 року Кагарлицьким районним судом винесено рішення, згідно якого:
Позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Кагарлицькому районі про визнання незаконними дій та зобов`язання вчинити дії, - задовольнити.
Визнати незаконними дії Управління Пенсійного фонду України у Кагарлицькому районі по відмові здійснити перерахунок та виплату пенсій ОСОБА_1 , як інваліду 2 групи, захворювання якого пов`язано з Чорнобильською катастрофою, у відповідності до ч. 4 ст. 54 та ст. 50 Закону України Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи .
Зобов`язати Управління Пенсійного фонду України у Кагарлицькому районі починаючи з 22.05.2008 р. провести перерахунок державної пенсії ОСОБА_2 , визначити розмір та виплатити заборгованість, яка утворилась внаслідок неправильного обчислення,.а також проводити щомісячну виплату державної пенсії у відповідності до ч. 4 ст. 54 Закону України Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та провести перерахунок додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, визначити розмір та виплатити заборгованість, яка утворилась внаслідок неправильного обчислення, а також проводити щомісячно виплату додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров`ю у відповідності до ст. 50 Закону України Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської кагастрофи`в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, розмір якої встановлений Законом України Про Державний бюджет України на відповідний рік.
07.07.2011 року Апеляційним судом Київської області винесено ухвалу, згідно якої:
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Кагарлицькому районі Київської області - залишити без задоволення.
Рішення Кагарлицького районного суду Київської області від 07 червня 2010 року - залишити без змін.
Відповідно, рішення Кагарлицького районного суду Київської області від 07.06.2010 року набрало законної сили 07.07.2011 року, та є чинним по даний час.
12.09.2011 року Кагарлицьким районним судом винесено ухвалу, згідно з якою:
Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в справі за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Кагарлицькому районі Київської області про виправлення описки в рішенні суду від 06.07.2010 року. - задовольнити.
Виправити описку в рішенні Кагарлицького районного суду від 06.07.2010 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Кагарлицькому районі Київської області, а саме зобов`язати Управління Пенсійного фонду України у Кагарлицькому районі починаючи з 22.05.2008 року провести перерахунок державної пенсії ОСОБА_1 (а не ОСОБА_2 ), визначити розмір та виплатити заборгованість яка утворилася внаслідок неправильного обчислення, а також проводити щомісячну виплату державної пенсії у відповідності до ч. 4 ст. 54 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та провести перерахунок додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, визначити розмір та виплатити заборгованість, яка утворилася внаслідок неправильного обчислення, а також проводити щомісячну виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, у відповідності до ст. 50 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, розмір якої встановлений Законом України Про Державний бюджет України на відповідний рік.
28.07.2021 року на адресу Кагарлицького районного суду Київської області надійшла письмова заява про виправлення описки в ухвалу Кагарлицького районного суду від 12.09.2011 року, в якій зазначено наступне:
- ОСОБА_3 виправити описку в ухвалі Кагарлицького районного суду в адміністративній справі № 2 - 364/10 від 12.09.2011 року, де при виправленні описки в постанові № 2 - 364/10 від 07.06.2010 року було допущено описку і зазначено невірно прізвище.
Так, в ухвалі зазначено як ОСОБА_1 , а правильно необхідно зазначити як ОСОБА_1 .
28.07.2021 року автоматизованою системою документообігу суду на підставі п. 15.4) Перехідних Положень ЦПК України для слухання даної справи був визначений суддя Кагарлицького районного суду Закаблук О.В.
Слухання справи в частині виправлення описки в судовому рішенні було призначено на 10 год. 00 хв. 06.10.2021 року.
В судове засідання, яе відбулося 06.10.2021 року, учасники по справі не з`явилися, проте, на адресу Кагарлицького районного суду Київської області надійшла письмова заява заявника ОСОБА_1 , в якій він проситть суд слухати справу в частині виправлення описки без його участі, вимоги, викладені в заяві про виправлення описки, - підтримує в повному обсязі.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає на підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України розглянути справу без участі осіб, які беруть участь у справі та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу та ухвалити рішення на підставі наявних у справі доказів, та вимоги, викладені в прохальній частині заяви про виправлення описки в судовому рішенні, - задовольнити, - шляхом винесеннясудового рішення у виді ухвали, як окремого процесуального документу, з постановленням в нарадчій кімнаті, обґрунтовуючи своє рішення наступним.
Фактичні обставини справи, встановлені в судовому засіданні, та застосування до них норм процесуального права.
Так, у вступній, мотивувальній, резолютивній частині рішення суду у виді ухвали від 12.09.2011 року допущено описки, які полягають в неправильному зазначенні прізвища заявника, а саме, - замість правильного ОСОБА_4 , вказано неправильно - ОСОБА_5 .
Суд в даному випадку наголошує на тій обставині, що вищевказані описки, які допустив суд, - істотно впливають на зміст рішення, його правову природу, та процес виконання рішення, зокрема, - істотно впливає на реалізацію заявником ОСОБА_1 своїх прав, - отримання грошових коштів, які йому призначені за рішенням суду, а тому, на думку суду, заява позивача про виправлення описки в даній справі обгрунтована, а тому дані помилки в судовому рішенні слід виправити.
Питання про внесення виправлень може бути вирішено судом, що ухвалив рішення, як із власної ініціативи, так і за заявою осіб, які беруть участь у справі, і незалежно від того, чи виконано рішення, але в межах установленого законом строку, протягом якого воно може бути пред`явлено до примусового виконання.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Після внесення виправлень текст рішення змінювати не можна, проте, у виконавчому листі наводяться формулювання резолютивної частини рішення в тій редакції, яку воно отримало у зв`язку з постановленням відповідної ухвали.
За таких обставин виникає необхідність постановлення судового рішення у формі ухвали про виправлення описок, а тому такі описки повинні бути виправлені судом на підставі ухвали, в даному випадку описка виправляється судом, який постановив рішення, - шляхом винесення ухвали, в якій необхідно виправити описки, які допущені у вступній, мотивувальній та резолютивних частинах рішення у виді ухвали.
Норми процесуального права, використані судом при винесенні ухвали.
Згідно ст. 269 ЦПК України:
1. Суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити до пущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
2. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення зиправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте, - їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
3. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження.
4. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавало ся чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Враховуючи вищевикладене, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 258, 259, 260, 261, 263, 269 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Кагарлицького районного суду Київської області у виді ухвали від 12 вересня 2011 року в справі № 2 - 364/10 за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Кигарлицькому районі про визнання незаконними дій та зобов`язати вчинити дії, - задовольнити.
Внести виправлення в текст рішення Кагарлицького районного суду у виді ухвали від 12 вересня 2011 року в справі № 2 - 364/10 за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Кигарлицькому районі про визнання незаконними дій та зобов`язати вчинити дії, наступним чином:
- вступну частину ухвали викласти наступним чином:
- Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Кагарлицькому районі про визнання незаконними дій та зобов`язання вчинити дії, -
- абзац перший мотивувальної частини ухвали викласти в наступній редакції:
На адресу Кагарлицького районного суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , який обґрунтовував свій позов тим, що він є інвалідом II групи внаслідок захворювання пов`язаного з Чорнобильською катастрофою і розмір його пенсії відповідно до Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи не може бути нижчим ніж 8 мінімальних пенсій за віком. Тоді як відповідач виплачує йому пенсію в значно нижчому розмірі. Також він має право на додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров`ю, розмір якої згідно з Законом становить 75% від мінімальної пенсії за віком, але відповідач відмовився провести перерахунок пенсії та додаткової пенсії тому позивач просив визнати неправомірною відмовою відповідача щодо перерахунку розміру його пенсії та додаткової пенсії. Просив зобов`язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії встановивши її розмір не менше ніж 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії в розмірі 75% від мінімальної пенсії за віком.
- абзац 1 резолютивної частини ухвали викласти в наступній редакції:
Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в справі за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Кагарлицькому районі Київської області про виправлення описки в рішенні суду від 06.07.2010 року. - задовольнити.
- абзац 2 резолютивної частини ухвали викласти в наступній редакції:
Виправити описку в рішенні Кагарлицького районного суду від 06.07.2010 року в справі позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Кагарлицькому районі Київської області, а саме зобов`язати Управління Пенсійного фонду України у Кагарлицькому районі починаючи з 22.05.2008 року провести перерахунок державної пенсії ОСОБА_1 (а не ОСОБА_2 ), визначити розмір та виплатити заборгованість яка утворилася внаслідок неправильного обчислення, а також проводити щомісячну виплату державної пенсії у відповідності до ч. 4 ст. 54 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та провести перерахунок додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, визначити розмір та виплатити заборгованість, яка утворилася внаслідок неправильного обчислення, а також проводити щомісячну виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, у відповідності до ст. 50 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в розмірі 75% мінімальні пенсії за віком, розмір якої встановлений Законом України Про Державний бюджет України на відповідний рік.
Ухвала не зупиняє виконання рішення суду.
Ухвалу може бути оскаржено на підставі п.п. 19, 25 ч. 1 ст. 353 ЦПК України.
Згідно ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Згідно ст. 355 ЦПК України апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Згідно п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються на надсилаються судами за правилами, що діяли джо набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Апеляційну скаргу може бути подано до Київського апеляційного суду через Кагарлицький районний суд Київської області протягом п`ятнадцяти днів з моменту проголошення, а особами, які беруть у часть в справі, але не були при проголошенні судового рішення у виді ухвали, - протягом п`ятнадцяти днів з моменту отримання копії ухвали.
Суддя: Закаблук О.В.
Суд | Кагарлицький районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2021 |
Оприлюднено | 07.10.2021 |
Номер документу | 100168049 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кагарлицький районний суд Київської області
Закаблук О. В.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дзюбановський Ю. І.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Бондаренко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні