Заводський районний суд м. Запоріжжя
69009 Україна м. Запоріжжя вул. Лізи Чайкіної 65 тел.(061) 236-59-98
Справа № 332/2011/20
Провадження №: 2-о/332/4/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 жовтня 2021 р.
Заводський районний суд м.Запоріжжя в складі:
Головуючого судді: Марченко Н.В.
присяжних : Король Л.О., Лисенко С.А.
при секретарі: Петракей Р.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Заводського районного суду м. Запоріжжя цивільну справу за заявою поданою в порядку окремого провадження ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування районної адміністрації Запорізької міської ради по Заводському району про визнання фізичної особи недієздатною.
ВСТАНОВИВ:
Заявниця звернулася до суду із заявою про визнання своєї тітки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатною, посилаючись на те, що у 1988 році у ОСОБА_2 появилися перші ознаки психічного захворювання (шизофренії), вона періодично проходить лікування. Останнім часом стан її здоров`я погіршився. У тітки спостерігається неадекватна поведінка, яка виявляється в безпідставній агресії, погрозах вбивством своєї матері, відкриває газові конфорки, постійно стягує сміття до квартири, вона дезадаптована в соціально-побутовому плані і не може забезпечити потребу своєї життєдіяльності, не орієнтується в простих життєвих ситуаціях стан її здоров`я постійно погіршується, не в змозі себе обслуговувати тому потребує стороннього догляду. За таких підстав, заявниця просить призначити судову психіатричну експертизу та визнати її тітку недієздатною.
Заявник у судове засідання не з`явилася, через канцелярію суду надала заяву про розгляд справи без її участі.
Представник заінтересованої особи у судове засідання не з`явився, через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи без його участі.
Дослідивши докази по справі, встановивши факти та відповідні їм правовідносини, суд вважає заяву такою, що підлягає задоволенню з нижченаведених підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є племінницею ОСОБА_2 . Факт родинних відносин підтверджується наступними доказами.
ОСОБА_3 та ОСОБА_4 приходяться одна одній рідними сестрами, що підтверджується копіями свідоцтв про народження (а.с.10,13). У зв`язку із укладенням шлюбу з ОСОБА_5 ОСОБА_3 змінила прізвище на ОСОБА_7 , що підтверджується копією витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу (а.с.83) та народила доньку ОСОБА_7 , що підтверджується копією свідоцтва про народження (а.с.11). ОСОБА_7 уклавши шлюб з ОСОБА_8 змінила прізвище на ОСОБА_1 . ОСОБА_4 яка є рідною сестрою ОСОБА_10 та приходиться тіткою ОСОБА_1 після розірвання шлюбу із ОСОБА_11 , що підтверджується копією свідоцтва про розірвання шлюбу (а.с.15) уклала шлюб з ОСОБА_12 у зв`язку із чим змінила прізвище на ОСОБА_2 (а.с.14)
Відповідно до вимог ч.3 ст. 296 ЦПК України, заяву про визнання фізичної особи недієздатною може бути подано членами її сімї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, психіатричним закладом.
Згідно висновку судово-психіатричного експерта № 127 від 20.05.2021 року ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виявляє ознаки психічного розладу у формі параноїдної шизофренії, безперервний тип перебігу, змішаний (емоційно- вольовий та психопатоподібний) дефект, про що свідчать дані анамнезу: нормальний розвиток з раннього віку, навчання в загальноосвітній школі, отримана середньо-спеціальна освіта, трудова діяльність, сімейний стан, початок захворювання у молодому віці з порушення сну, зміни поведінки, коли стала дратівливою, конфліктною, сексуально розгальмованою, здійснювала безглузді вчинки, приєдналися маячні ідеї відношення, що послужило причиною госпіталізацій в психіатричний стаціонар, виставлявся діагноз Шизофренія , була взята на диспансерний облік лікарем психіатром. Багато разів госпіталізувалася в психіатричні стаціонари. Спочатку захворювання протікало афективно-маячними нападами, поступово загострення почастішали, що призвело до більш частих госпіталізацій. В клінічній картині переважає афективно-маячна та психопатоподібна симптоматика, на тлі якої сформувався емоційно-вольовий та психопатоподібний дефект особистості, інвалідізована, соціально дезадаптована. При теперішньому дослідженні виявлено: аутичне мислення з елементами розірваності, нестійкість уваги, знижена концентрація, емоційна холодність, неадекватність, бідність міміки, незграбність моторики, зниження енергетичного потенціалу, відсутність галюцінаторно-маячних хвилювань, реальних планів на майбутнє і критики до свого стану. Ступінь наявних порушень такий, що позбавляє її здатності розуміти значення своїх дій і керувати ними. (а.с.69-73).
Стаття 39 ЦК України встановлює, що фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона, внаслідок хронічного, психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку, що заява ОСОБА_1 про визнання її тітки ОСОБА_2 недієздатною є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Відповідно до вимог ч.6 ст. 300 ЦПК України, строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом, але не може перевищувати двох років.
Керуючись ст. ст. 258, 259, 263-265, 296, 300 ЦПК України, ст. ст. 39 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Цивільну справу за заявою поданою в порядку окремого провадження ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування районної адміністрації Запорізької міської ради по Заводському району про визнання фізичної особи недієздатною- задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - недієздатною.
Строк дії рішення про визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатною на два роки.
Відповідно до ч.ч.7, 8 ст. 300 ЦПК України клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою цієї статті. Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Суддя Н.В. Марченко
Присяжні: С.А. Лисенко
Л.О. Король
Суд | Заводський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2021 |
Оприлюднено | 10.10.2021 |
Номер документу | 100224826 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Заводський районний суд м. Запоріжжя
Марченко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні