Ухвала
від 07.04.2021 по справі 332/2011/20
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

Заводський районний суд м. Запоріжжя

69009 Україна м. Запоріжжя вул. Лізи Чайкіної 65 тел.(061) 236-59-98

Справа № 332/2011/20

Проваження № 2-о/332/4/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" квітня 2021 р.

Заводський районний суд м.Запоріжжя в складі:

Головуючого судді: Марченко Н.В.

присяжних : Король Л.О., Лисенко С.А.

при секретарі: Косаренко А.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Заводського районного суду м. Запоріжжя заяву подану в порядку окремого провадження ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування районної адміністрації Запорізької міської ради по Заводському району про визнання фізичної особи недієздатною.

ВСТАНОВИВ:

Заявниця звернулася до суду із заявою про визнання своєї тітки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатною, посилаючись на те, що у 1988 році у ОСОБА_2 появилися перші ознаки психічного захворювання (шизофренії), вона періодично проходить лікування. Останнім часом стан її здоров`я погіршився. У тітки спостерігається неадекватна поведінка, яка виявляється в безпідставній агресії, погрозах вбивством своєї матері, відкриває газові конфорки, постійно стягує сміття до квартири, вона дезадаптована в соціально-побутовому плані і не може забезпечити потребу своєї життєдіяльності, не орієнтується в простих життєвих ситуаціях стан її здоров`я постійно погіршується, не в змозі себе обслуговувати тому потребує стороннього догляду. За таких підстав, заявниця просить призначити судову психіатричну експертизу та визнати її тітку недієздатною. Ухвалою районного суду м. Запоріжжя від 12.10.2020 року було призначено по справі судову психіатричну експертизу та через неявку підекспертної ОСОБА_2 на засідання комісії вищевказана ухвала була повернена суду без виконання, на підстав чого ухввалою Заводського районного суду м. Запоріжжя від 21.01.2021 року поновлено провадження у справі.

У судове засідання заявниця не зявилася, через канцелярію суду надала заяву про розгляд справи без її участі, також зазначила про те, що попередню експертизу не проведено через неявку ОСОБА_2 у звязку із погіршенням здоровя останньої.

У судове засідання представник заінтересованої особи не з`явилася через канцелярію суду подала заяву про розгляд справи без її участі.

У зв`язку з неявкою у судове засідання сторін на підставі ч. 2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.

Суд дослідивши матеріали справи, дійшов до наступного висновку.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 та ОСОБА_4 є рідними сестрами, що підтверджується в матеріалах справи копіями свідоцтв про народження (а.с.10,13). ОСОБА_5 є донькою ОСОБА_3 та приходиться племінницею ОСОБА_4 .

Як вбачається з поданої заяви, у 1988 році у ОСОБА_2 з`явилися перші ознаки психічного захворювання (шизофренії), вона періодично проходить лікування. Останнім часом стан її здоров`я погіршився. У неї спостерігається неадекватна поведінка, яка виявляється в безпідставній агресії, погрозах вбивством своєї матері, відкриває газові конфорки, постійно стягує сміття до квартири, вона дезадаптована в соціально-побутовому плані і не може забезпечити потребу своєї життєдіяльності, не орієнтується в простих життєвих ситуаціях стан її здоров`я постійно погіршується, не в змозі себе обслуговувати тому потребує стороннього догляду, у зв`язку з чим потребує постійного нагляду.

Відповідно до ч.1 ст.298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Відповідно до ст. 21 Закону України Про психіатричну допомогу судово-психіатрична експертиза з цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначено судом у судовому засіданні, як це передбачено ст. ст. 103-105 ЦПК України.

Відповідно до ст. 7 Закону України Про судову експертизу виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, повязана з проведенням судово-психіатричних експертиз. Тому проведення відповідної судово-психіатричної експертизи може бути доручено експертам амбулаторної судово-психіатричної експертизи Обласної клінічної психіатричної лікарні ЗОД , що є державною спеціалізованою установою..

Згідно ч. 2 ст. 299 ЦПК України, судові витрати, пов`язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною або обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, відносяться за рахунок держави.

Відповідно до п. 5 ч.1 ст.252 ЦПК України суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи. Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.

Керуючись ст.ст.252, 298, 299 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Призначити по справі окремого провадження судову психіатричну експертизу на вирішення якої поставити наступні питання:

1) Чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 на психічну хворобу?

2) Чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 значення своїх дій та чи здатна керувати своїми діями?

Зобов`язати заявницю ОСОБА_1 доставити ОСОБА_2 до КУ ОКПЛ ЗОД за адресою: м. Запоріжжя, Оріхівське шосе 10-А та надати експертам амбулаторну карту заведену на ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 для проведення експертизи у призначений експертами час.

Проведення експертизи доручити експерту - психіатру амбулаторної судово - психіатричної експертизи КУ ОКПЛ ЗОД за адресою : м. Запоріжжя, Оріхівське шосе 10-А та попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України..

Витрати по проведенню експертизи віднести за рахунок держави.

На підставі п.5 ч.1 ст. 252 ЦПК України зупинити провадження по справі на час проведення експертизи.

Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з моменту її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Н.В. Марченко

Присяжні: Л..О. Король

С.А. Лисенко

призначення судом експертизи

Суддя: Н. В. Марченко

СудЗаводський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення07.04.2021
Оприлюднено09.04.2021
Номер документу96084746
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —332/2011/20

Ухвала від 26.04.2024

Цивільне

Заводський районний суд м. Запоріжжя

Марченко Н. В.

Рішення від 08.10.2021

Цивільне

Заводський районний суд м. Запоріжжя

Марченко Н. В.

Ухвала від 02.08.2021

Цивільне

Заводський районний суд м. Запоріжжя

Марченко Н. В.

Ухвала від 07.04.2021

Цивільне

Заводський районний суд м. Запоріжжя

Марченко Н. В.

Ухвала від 21.01.2021

Цивільне

Заводський районний суд м. Запоріжжя

Марченко Н. В.

Ухвала від 12.10.2020

Цивільне

Заводський районний суд м. Запоріжжя

Марченко Н. В.

Ухвала від 21.08.2020

Цивільне

Заводський районний суд м. Запоріжжя

Марченко Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні