Ухвала
від 11.10.2021 по справі 347/209/21
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 347/209/21

Провадження № 22-ц/4808/1488/21

Головуючий у 1 інстанції Драч Д. С.

Суддя-доповідач Бойчук

У Х В А Л А

11 жовтня 2021 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський апеляційний суд в складі:

судді-доповідача Бойчука І.В.,

суддів: Девляшевського В.А., Фединяка В.Д.,

розглянувши клопотання представника ОСОБА_1 адвоката Мельничук Ілони Вікторівни про проведення судового засідання у режимі відеоконференції у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: ОСОБА_4 про визнання майна, набутого за час шлюбу, спільною сумісною власністю та договорів купівлі-продажу земельних ділянок недійсними за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Косівського районного суду від 25 червня 2021 року,

в с т а н о в и в:

На розгляді в Івано-Франківському апеляційному суді перебуває апеляційна скарга ОСОБА_3 .

Ухвалами Івано-Франківського апеляційного суду від 20 вересня 2021 року та від 01 жовтня 2021 року у даній справі, відповідно, відкрито апеляційне провадження та призначено справу до розгляду на 12 жовтня 2021 року на 13-45 год.

11 жовтня 2021 року представник представника ОСОБА_1 адвокат Мельничук І В. подав до апеляційного суду клопотання про проведення судового засідання у режимі відеоконференції, зсилаючись на карантинні обмеження, які проводяться з метою запобігання поширення коронавірусної хвороби та просить забезпечити участь представника ОСОБА_1 в судовому засіданні шляхом забезпечення проведення відеоконференції із застосуванням сервісу EASYCON.

Відповідно до ч.ч. 1, 4, 5 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості.

Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус або Державною судовою адміністрацією України.

Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

На виконання Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) , відповідно до пункту 10 частини першої статті 152, частини п`ятої статті 153 Закону України Про судоустрій і статус судів Наказом ДСА України від 23.04.2020 року №196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок № 196).

Відповідно до п. 2 Розділу І Порядку №196, учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.

Згідно п.п.1, 2, 3 Розділу ІІІ Порядку № 196, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.

Рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.

Оскільки клопотання представника ОСОБА_1 адвоката Мельничук І В про проведення судового засідання у режимі відеоконференції відповідає вимогам законодавства та Порядку №196 та зважаючи на наявну технічну можливість проведення судового засідання в такому режимі, суд вважає за можливе провести зазначене судове засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням сервісу EASYCON.

Керуючись ст. 212 ЦПК України, Порядком роботи з технічними засобами відеоконференц зв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженим Наказом ДСА України від 23.04.2020 року №196, суд,

у х в а л и в:

Клопотання представника ОСОБА_1 адвоката Мельничук Ілони Вікторівни про проведення судового засідання у режимі відеоконференції задовольнити.

Розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: ОСОБА_4 про визнання майна, набутого за час шлюбу, спільною сумісною власністю та договорів купівлі-продажу земельних ділянок недійсними за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Косівського районного суду від 25 червня 2021 року здійснювати дистанційно в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за участі представника ОСОБА_1 поза межами приміщення суду у відповідності до вимог, визначених Порядком роботи з технічними засобами відеоконференц зв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженим Наказом ДСА України від 23.04.2020 року №196.

Відповідно до п.8 Розділу ІІІ Порядку №196 та в порядку, визначеному ЦПК України, проінформувати учасників справи, в тому числі і засобами телефонного зв`язку та електронної пошти, вказаними у заяві, щодо технічної можливості проведення засідання в режимі відеоконференції поза межами суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач І.В. Бойчук

Судді: В.А. Девляшевський

В.Д. Фединяк

СудІвано-Франківський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення11.10.2021
Оприлюднено12.10.2021
Номер документу100247392
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —347/209/21

Ухвала від 03.12.2024

Цивільне

Косівський районний суд Івано-Франківської області

КІЦУЛА Ю. С.

Ухвала від 13.11.2024

Цивільне

Косівський районний суд Івано-Франківської області

КІЦУЛА Ю. С.

Постанова від 17.11.2021

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Бойчук І. В.

Постанова від 04.11.2021

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Бойчук І. В.

Ухвала від 09.11.2021

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Бойчук І. В.

Постанова від 04.11.2021

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Бойчук І. В.

Ухвала від 11.10.2021

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Бойчук І. В.

Ухвала від 01.10.2021

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Бойчук І. В.

Ухвала від 20.09.2021

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Бойчук І. В.

Рішення від 25.06.2021

Цивільне

Косівський районний суд Івано-Франківської області

Драч Д. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні