Ухвала
від 07.10.2021 по справі 335/9793/21
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

1Справа № 335/9793/21 1-кс/335/5325/2021

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 жовтня 2021 року м. Запоріжжя

Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжя прокурора Вознесенівської окружної прокуратури м. Запоріжжя ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021082060001024 від 22.08.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор звернувся до слідчого судді з вищезазначеним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив наступне.

СВ відділу поліції №1 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021082060001024 від 22.08.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України.

17.09.2021 проведено обшук в приміщенні туристичного агентства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в ході якого вилучено комп`ютерну техніку та мобільні пристрої менеджерів з туризму.

Під час проведення огляду мобільних пристроїв, працівниками ВПК в Запорізькій області ДКП НПУ, в рамках виконання доручення прокурора, в порядку ст. 36 КПК України, встановлено що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка використовує абонентський номер із значеннями: НОМЕР_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка використовує абонентські номери із значеннями: НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 , будучи менеджерами з туризму в ТА « ІНФОРМАЦІЯ_1 » пропонували громадянам, що мають намір виїзду за кордон, за грошову винагороду виготовлення фіктивних ПЛР-тестів для виїзду за кордон, які мають відмітку про відсутність захворювання «COVID-19», без здійснення лабораторних досліджень.

Вказані ПЛР-тести ОСОБА_4 та ОСОБА_5 замовляли через мережу Інтернет за допомогою месенджерів «Viber» та «Telegram» у представника туристичного агентства - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП (ІПН): НОМЕР_4 , документована паспортом громадянина України НОМЕР_5 , виданий 17.07.2014, працевлаштована менеджером з туризму в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_6 , АДРЕСА_1 ), зареєстрована та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , яка використовує абонентський номер із значеннями: НОМЕР_7 .

Замовлення довідок фіктивних ПЛР-тестів здійснювалось шляхом надання персональних паспортних даних громадян у вигляді фотознімків перших сторінок паспорту громадянина України для виїзду за кордон, та готові довідки надсилались за 1-3 дні до дати проведення дослідження зазначеного в довідці. Оплату ОСОБА_6 приймала на свою особисту картку емітовану АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » № НОМЕР_8 , після виготовлення невстановленими особами вказаних довідок, передавала замовникам за допомогою поштового відправлення перевізником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 ». Так, в ході огляду встановлено, що ОСОБА_6 використовуючи м.т. НОМЕР_7 09.09.2021 року о 16:00:08 у поштовому відділенні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » № НОМЕР_9 м. Запоріжжя здійснила відправлення на приватну особу ОСОБА_4 м.т. НОМЕР_1 на відділення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » № НОМЕР_9 м. Запоріжжя документів.

З метою встановлення всіх обставин, які мають значення для проведення досудового розслідування, які у відповідності до положень ч.1 ст.91 КПК України підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, зокрема встановлення паспортних даних осіб, встановлення точної дати, часу та місця отримання та відправлення та отримання товару ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 яка використовує абонентський номер із значеннями: НОМЕР_7 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка використовує абонентський номер із значеннями: НОМЕР_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка використовує абонентські номери із значеннями: НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 , отримання грошових коштів, надсилань накладеним платежем, за відправлення та отримання довідок про результати аналізу на виявлення COVID-19 методом ПЛР з ознаками фіктивності та без фактичного проведення дослідження, тобто встановлення конкретного часу та місця доведення злочинного умислу до кінця, також встановлення фактичних даних, які мають суттєве значення для кримінального провадження та можуть бути використані як докази, у органу досудового слідства виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу з вилученням інформації про документи, що використовуються зазначеними особами при відправленні та отримані товарів та послуг ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », історію відправки та отримання товарів із зазначенням що відправлено та що отримано, за період з 01.01.2021 по 07.10.2021, яка перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , у зв`язку з чим прокурор звернувся до суду з даним клопотанням.

Прокурор підтримав подане клопотання, надавши відповідну заяву.

Уповноважений представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », в судове засідання не з`явився, заяв та клопотань на адресу суду не надходило.

Вивчивши клопотання, дослідивши додані до нього матеріали, слідчий суддя доходить наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Статтею 132 КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження. Обов`язок доведення того, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора, покладається на сторону обвинувачення.

Згідно ч. 4 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Частиною 1 ст. 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Частиною 5 ст.132КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, сторони кримінального провадження повинні подати суду докази обставин, на які вони посилаються.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Частиною 5 ст. 132 КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, сторони кримінального провадження повинні подати суду докази обставин, на які вони посилаються.

З урахуванням викладеного, виходячи з потреб та мети досудового розслідування, слідчий суддя доходить висновку, що прокурором у відповідності до п. 6 ч. 2 ст. 160 КПК України, доведено можливість використання як доказів зазначених у клопотанні документів, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

На переконання слідчого судді, прокурором у відповідності до п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України надано достатньо доказів для висновку, що зазначені у клопотанні документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та слідчий суддя вважає за необхідне клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити, надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів зазначених у клопотанні документів, із можливістю зняття їх копій.

На підставі викладеного, керуючись ст. 159-163, 369, 372 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.

Надати прокурору Вонесенівської окружної прокуратури міста Запоріжжя ОСОБА_7 , прокурору Вонесенівської окружної прокуратури міста Запоріжжя ОСОБА_3 , слідчим СВ відділу поліції № 1 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області, які входять до групи слідчих у кримінальному провадженні №12021082060001024 від 22.08.2021, ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що містять інформацію, яка знаходиться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , а саме:

-інформацію про документи, що використовуються зазначеними особами при відправленні та отримані товарів та послуг ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », історію відправки та отримання товарів із зазначенням що відправлено та що отримано, за період з 01.01.2021 по 07.10.2021:

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 яка використовує абонентський номер із значеннями: НОМЕР_7 , по всім відділенням ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 ». ;

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка використовує абонентський номер із значеннями: НОМЕР_1 , по всім відділенням ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 »;

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка використовує абонентські номери із значеннями: НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 , по всім відділенням ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 ».

-відеозаписи щодо фактів отримання або відправки товару, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 яка використовує абонентський номер із значеннями: НОМЕР_7 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка використовує абонентський номер із значеннями: НОМЕР_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка використовує абонентські номери із значеннями: НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 , надісланого за період 01.01.2021 року по 07.10.2021, по всім відділенням ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », з можливістю зняття копій.

Встановити строк дії даної ухвали до 07.11.2021 включно.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання слідчим суддею та оскарженню не підлягає.

У випадку вилучення речей і документів, за відсутністю яких юридична особа позбавляється можливості здійснювати свою діяльність, ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОрджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення07.10.2021
Оприлюднено22.05.2024
Номер документу100329795
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —335/9793/21

Ухвала від 07.10.2021

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Стеценко А. В.

Ухвала від 07.10.2021

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Стеценко А. В.

Ухвала від 07.10.2021

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Стеценко А. В.

Ухвала від 07.10.2021

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Стеценко А. В.

Ухвала від 22.09.2021

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Стеценко А. В.

Ухвала від 28.09.2021

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Стеценко А. В.

Ухвала від 28.09.2021

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Стеценко А. В.

Ухвала від 28.09.2021

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Стеценко А. В.

Ухвала від 22.09.2021

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Стеценко А. В.

Ухвала від 22.09.2021

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Стеценко А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні