1Справа № 335/9793/21 1-кс/335/5347/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2021 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , власника майна ОСОБА_4 , представника власника майна адвоката ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя клопотання прокурора Вознесенівської окружної прокуратури м. Запоріжжя ОСОБА_3 про арешт майна, подане в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021082060001024 від 22.08.2021, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт майна, в обґрунтування якого зазначив, що СВ ВП №1 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному проваджені, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021082060001024 від 22.08.2021, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України.
22.08.2021 до відділу поліції № 1 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області надійшли матеріали про те, що невстановлені особи, шахрайським шляхом заволоділи грошовими коштами, чим завдали матеріального збитку (ЖЄО № 24745 від 22.08.2021)
Під час досудового розслідування проведено обшук в приміщенні туристичного агентства «Авіа Тревел», в ході якого вилучено комп`ютерну техніку та мобільні пристрої менеджерів з туризму.
Під час проведення огляду мобільних пристроїв, працівниками ВПК в Запорізькій області ДКП НПУ, в рамках виконання доручення прокурора, в порядку ст. 36 КПК України, встановлено що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи менеджером з туризму в ТА «Авіа Тревел» пропонувала громадянам, що мають намір виїзду за кордон, за грошову винагороду виготовлення фіктивних ПЛР-тестів для виїзду за кордон, які мають відмітку про відсутність захворювання «COVID-19», без здійснення лабораторних досліджень.
Вказані ПЛР-тести ОСОБА_6 замовляла через мережу Інтернет за допомогою месенджерів «Viber» та «Telegram» у представника туристичного агентства - ТОВ «Дімона- Авіатур» ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП (ІПН): НОМЕР_1 , документована паспортом громадянина України НОМЕР_2 , виданий 17.07.2014, працевлаштована менеджером з туризму в ТОВ «Дімона-Авіатур» (ЄДРПОУ: 38229826, м. Запоріжжя, вул, Лермонтова, буд. 6, кв. 32), зареєстрована та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , яка використовує абонентський номер із значеннями: НОМЕР_3 .
Замовлення довідок фіктивних ПЛР-тестів здійснювалось шляхом надання персональних паспортних даних громадян у вигляді фотознімків перших сторінок паспорту громадянина України для виїзду за кордон, та готові довідки надсилались за 1-3 дні до дати проведення дослідження зазначеного в довідці.
Встановлено, що за адресою: АДРЕСА_2 зареєстровано ТОВ «Дімона-Авіатур» (ЄДРПОУ: 38229826) та ТОВ «Дімона Авіатур» (ЄДРПОУ: 42582116), які спеціалізуються на діяльності туристичних агентств.
Аналізом отриманої інформації встановлено, що туристичне агентство ТОВ «Дімона Авіатур», в особі менеджера ОСОБА_4 за допомогою комп`ютерної техніки, здійснює виготовлення, по замовленню. та збут фіктивних довідок про проходження ПЦР-тестів, що мають відмітку про відсутність захворювання «COVID-19», для виїзду осіб за кордон.
Допитані у якості свідків ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , пояснили, шо їм відомі випадки виготовлення та розповсюдження туристичним агентством ТОВ «Дімона Авіатур» фіктивних довідок про проходження ПЛР-тестів для виїзду за кордон, шо мають відмітку про відсутність захворювання на «COVID-19», без фактичного проходження дослідження, вартість вказаної довідки варіюється від 400 до 500 грн.
05.10.2021 згідно ухвали слідчого судді Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя № 1-кс/335/5207/2021 від 28 вересня 2021 року проведено обшук за адресою: АДРЕСА_3 , за місцем фактичного розташування ТОВ «Дімона Авіатур», в ході якого було виявлено та вилучено: мобільний телефон IPhone 6S+, IMEI: НОМЕР_4 , s/n НОМЕР_5 , зі встановленою сім-картою мобільного оператора «Київстар» з мобільним номером НОМЕР_3 , який належить ОСОБА_4 .
Під час обшуку встановлена наявність на мобільному телефоні листування у інтернет менеджерах, які містять фотокопії довідок про результати проходження аналізів на виявлення Covid-19 методом ПЛР у режимі реального часу, датованих майбутніми датами, що прямо свідчить про їх фіктивність.
Посилаючись на те, що вилучене майно має істотне значення для проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, оскільки може бути використано як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, з метою збереження речових доказів та в подальшому проведення відповідних експертиз, з метою встановлення істини по справі, прокурор звернувся до суду із вказаним клопотанням про арешт вищезазначеного майна.
Прокурор в судовому засіданні підтримав подане клопотання, зазначивши, що у органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що вилучений мобільний телефон та сім-карта є знаряддями розповсюдження підроблених документів, які використовувались для вчинення кримінального правопорушення, та містять у собі інформацію яка може бути використана як доказ факту його вчинення.
В судовому засіданні представник власника вилученого майна адвокат ОСОБА_5 не заперечував проти клопотання прокурора, оскільки прокурором до клопотання не долучено та у судовому засіданні не надано доказів, що вказаний телефон належить саме ОСОБА_4 .
В судовому засіданні власник майна ОСОБА_4 підтримала свого представника.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України , арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Беручи до уваги, що матеріали кримінального провадження, додані до клопотання, містять достатні дані для висновку, що зазначене у клопотанні майно, яке було вилучено в ході обшуку, відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, зокрема, може бути використано як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, слідчий суддя вважає за необхідне накласти арешт на зазначене у клопотанні майно.
Керуючись вимогами ст.ст. 131, 132, 170, 172, 173, 175, 369, 372 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора про арешт майна - задовольнити.
Накласти арешт шляхом заборони розпорядження та користування на майно, тимчасово вилучене під час обшуку, проведеного 05.10.2021 за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: мобільний телефон «IPhone 6S+», іmei: НОМЕР_6 , s/n НОМЕР_5 , з сім-карткою мобільного оператора «Київстар» з мобільним номером НОМЕР_3 .
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.
Копію судового рішення, після його оголошення, негайно вручити слідчому, прокуророві, особі, щодо майна якої вирішується питання.
Роз`яснити, що підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст ухвали виготовлено 11.10.2021.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2021 |
Оприлюднено | 22.05.2024 |
Номер документу | 100329825 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Стеценко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні