Справа № 758/11808/16-ц
Категорія 33
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 жовтня 2021 року Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Захарчук С. С. ,
за участю секретаря - Сікора М. Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 про призначення судової будівельно-технічної експертизи у справі за позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , товариства з обмеженою відповідальністю Комерційне підприємство Техпрогрес до ОСОБА_1 , треті особи: публічне акціонерне товариство Київенерго , комунальне підприємство Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Подільського району , про відшкодування матеріальної шкоди,
В С Т А Н О В И В :
Представник відповідача звернувся до суду із клопотанням про призначення у справі судової будівельно-технічної експертизи.
Обґрунтовуючи клопотання, заявник зазначав, що з позовної заяви випливає, що в результаті пошкодження мереж теплопостачання в квартирі АДРЕСА_1 , яка належить відповідачу у справі, відбулося залиття приміщення АДРЕСА_2 .
Відповідно до акту комісії КП Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Подільського району міста Києва Дільниця №1 вранці 10.03.16 у будинку АДРЕСА_3 відбулося залиття житла в результаті аварії на системі центрального опалення.
Крім того, в ході роботи комісії встановлено, що залиття в квартирі АДРЕСА_3 , яка належить Відповідачу, сталося в результаті пошкодження системи центрального опалення житлового будинку (розриву 3-ї секції радіатора та стального радіатора ( регістра ).
Аварія на системі центрального опалення сталася після ремонту зовнішніх мереж теплопостачання працівниками ПАТ КИЇВЕНЕРГО та внаслідок запуску системи теплопостачання, який проводився з відкритою рамкою управління, яка розташована в будинку, що в свою чергу призвело до аварійного підвищення тиску в системі опалення.
З метою встановлення вини ОСОБА_1 у залитті приміщення АДРЕСА_2 виникла необхідність у дослідженні пошкоджених опалювальних пристроїв.
Посилаючись на зазначені обставини, просив призначити у справі судову будівельно-технічну експертизу на вирішення якої поставити наступні питання: чи міг бути 10.03.16 гідравлічний удар причиною пошкодження опалювальних пристроїв, які знаходилися (використовувалися) у квартирі АДРЕСА_3 , яка належить ОСОБА_1 на праві власності, а саме причиною розриву 3-ї секції восьми-секційного радіатора та стального радіатора ( регістра ) в районі з`єднання верхньої секції зі з`єднувальною трубою до другої секції; яка причина пошкодження 10.03.16 опалювальних пристроїв, які знаходилися (використовувалися) у квартирі АДРЕСА_3 , яка належить ОСОБА_1 на праві власності, а саме, яка причина розриву 3-ї секції восьми-секційного радіатора та стального радіатора ( регістра ) в районі з`єднання верхньої секції зі з`єднувальною трубою до другої секції.
Проведення судової будівельно-технічної експертизи просив доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.
У судовому засіданні представник відповідача підтримав клопотання з викладених у ньому підстав та просив його задовольнити.
Представник позивачів проти задоволення клопотання заперечив, вказавши на те, що прилади, які є об`єктом дослідження на момент залиття були в неналежному стані, вони вже демонтовані та пошкоджені, у зв`язку з чим, встановити причину їх пошкодження буде неможливо.
Суд, вислухавши думку учасників справи, вивчивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Згідно зі ч.ч. 1, 2 ст. 102 ЦПК України висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством.
Предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань. Предметом висновку експерта не можуть бути питання права.
Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Оскільки для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення клопотання представника відповідача та призначення у справі судової будівельно-технічної експертизи.
Керуючись ст. ст. 102, 103, 252, 253, 261, 353 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 про призначення судової будівельно-технічної експертизи у справі за позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , товариства з обмеженою відповідальністю Комерційне підприємство Техпрогрес до ОСОБА_1 , треті особи: публічне акціонерне товариство Київенерго , комунальне підприємство Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Подільського району , про відшкодування матеріальної шкоди - задовольнити.
Призначити по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , товариства з обмеженою відповідальністю Комерційне підприємство Техпрогрес до ОСОБА_1 , треті особи: публічне акціонерне товариство Київенерго , комунальне підприємство Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Подільського району , про відшкодування матеріальної шкоди судову будівельно-технічну експертизу, проведення якої доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз (03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6).
На вирішення судової будівельно-технічної експертизи поставити наступні питання:
- чи міг бути гідравлічний удар, який стався 10.03.16 причиною пошкодження опалювальних пристроїв, які знаходилися (використовувалися) у квартирі АДРЕСА_3 , яка належить ОСОБА_1 на праві власності, а саме причиною розриву 3-ї секції восьми-секційного радіатора та стального радіатора ( регістра ) в районі з`єднання верхньої секції зі з`єднувальною трубою до другої секції;
- яка причина пошкодження опалювальних пристроїв, яке відбулося 10.03.16, які знаходилися (використовувалися) у квартирі АДРЕСА_3 , яка належить ОСОБА_1 на праві власності, а саме, яка причина розриву 3-ї секції восьми-секційного радіатора та стального радіатора ( регістра ) в районі з`єднання верхньої секції зі з`єднувальною трубою до другої секції.
Експерта попередити про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Експерт невідкладно повинен повідомити суд про неможливість проведення ним експертизи через відсутність у нього необхідних знань або без залучення інших експертів.
Витрати з оплати вартості експертизи покласти на ОСОБА_1 .
Учасникам справи роз`яснити, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвалу може бути оскаржено безпосередньо Київського апеляційного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 261 ЦПК України.
СуддяС. С. Захарчук
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2021 |
Оприлюднено | 21.10.2021 |
Номер документу | 100451648 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Захарчук С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні