справа № 636/4272/21 провадження 2/633/172/2021
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 жовтня 2021 р. смт. Печеніги
Суддя Печенізького районного суду Харківської області Тимченко А.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Мартівської сільської ради Чугуївського району Харківської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини в порядку спадкування за законом
ВСТАНОВИВ:
19 жовтня 2021 року до Печенізького районного суду Харківської області з Чугуївського міського суду Харківської області надійшла цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Мартівської сільської ради Чугуївського району Харківської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини в порядку спадкування за законом, згідно ухвали судді Чугуївського міського суду Харківської області від 23 вересня 2021 року відповідно до ч.1 ст.31 ЦПК України.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. 177 ЦПК України з огляду на наступне.
Так, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Як вбачається із матеріалів цивільної справи, Чугуївським міським судом Харківської області 20 вересня 2021 року складений акт про те, що при реєстрації позовної заяви про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, яка надійшла поштою та зареєстрована 20.09.2021 від позивача ОСОБА_1 , виявлено недоліки у вказаних додатках, а саме відсутня квитанція про сплату судового збору.
20 вересня 2021 року Чугуївським міським судом Харківської області даний акт направлений позивачу ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , для відома.
Відповідно до положень ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Доказів сплати судового збору, або звільнення від сплати судового збору в матеріалах справи відсутні.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2021 рік установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2021 року - 2270 грн.
Відповідно до підп. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За таких обставин, позивачу необхідно сплатити судовий збір та надати до суду оригінал квитанції про сплату судового збору, у сумі 908,00 грн.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 9 Закону України Про судовий збір судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. Судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, в тому числі з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу (ч. 1 ст. 6 згаданого Закону).
Для подання позовної заяви до Печенізького районного суду Харківської області з 01.01.2021 року платіжні реквізити для перерахування судового збору в гривнях розміщені на офіційному сайті Печенізького районного суду Харківської області та є в загальному доступі для громадян та юридичних осіб.
Таким чином, позивачу необхідно надати документ, що підтверджує сплату судового збору у встановленому Законом порядку та розмірі.
Згідно ч. 1 ст. 185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 , 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 136,175, 177, 185, 353 ЦПК України , суддя -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Мартівської сільської ради Чугуївського району Харківської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини в порядку спадкування за законом - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який становить десять днів з дня вручення ухвали суду.
Роз`яснити, що у разі не усунення зазначених недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, відповідно до ч. 3ст. 185 ЦПК України позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя А.М. Тимченко
Суд | Печенізький районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2021 |
Оприлюднено | 21.10.2021 |
Номер документу | 100459491 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Печенізький районний суд Харківської області
Тимченко А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні