Ухвала
від 21.10.2021 по справі 522/18597/21
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/18597/21

Провадження 1-кс/522/ 10910/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 жовтня 2021 року м. Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотанняслідчого СВвідділу поліції№2Одеського районногоуправління поліції№1ГУНП вОдеській області ОСОБА_3 ,погоджене прокуроромПриморської окружноїпрокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 1202116250001043 від 20.08.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 3 ст. 358 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ відділу поліції №2 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 звернулась до суду з клопотанням, погодженим з прокурором Приморської Окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів, з можливістю вилучення завірених належним чином копій документів щодо найманих працівників, виплачених доходів фізичним особам, сум нарахованих внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , за період з 01.01.2017 по теперішній час, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .

В обґрунтування клопотання слідчий посилається на наступне.

Слідчим відділом поліції №2 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 1202116250001043 відомості про яке внесено до ЄРДР 20.08.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України.

Підставою для внесення відомостей до ЄРДР стала заява ГО « ІНФОРМАЦІЯ_3 » щодо фактів підробки документів та розкрадання бюджетних коштів.

В ході досудового слідства встановлено, що за ідентифікатором закупівлі UA-2017-09-29-000393-b ID 4cc2eb40e4ae44b1b5a1403382e7eb99 КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 13.11.2017 уклало з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_2 ) договір № 2 на виконання робіт з «Реставрація та реабілітація фасадів будівлі ІНФОРМАЦІЯ_6 , АДРЕСА_3 » сума 14 880 125, 50 грн. При цьому другим учасником тендерної процедури виступило ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

За ідентифікатором закупівлі UA-2018-08-29-000565-c ID 54bde3a001c94254a25e0f08e7c13125 установлено, що 01.10.2018 КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » уклало з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » договір № 1 на виконання робіт з Реставрація та реабілітація фасадів будівлі ІНФОРМАЦІЯ_6 , АДРЕСА_3 (додаткові роботи) 1 468 411, 22 грн.

При цьому тендер проведено без змагальних процедур з обґрунтуванням проведення додаткових будівельних робіт, не зазначених у початковому проекті, але які стали через непередбачувані обставини необхідними для виконання проекту за сукупності таких умов: договір буде укладено з попереднім виконавцем.

Ремонтні роботи будівлі ІНФОРМАЦІЯ_6 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » виконанні не якісно, на даний час будівля перебуває у напівзруйнованому стані та ставить під загрозу здоров`я та життя громадян, які бажають насолодитись українським мистецтвом.

У клопотанні зазначено, що з метою повного, всебічного та неупередженого проведення розслідування по даному кримінальному провадженню, встановлення осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, а також виявлення можливих спільників, виникла необхідність отримати документи, які надали б змогу отримати додаткову доказову інформацію та дозволили б шляхом їх дослідження підтвердити факти незаконного заволодіння бюджетними коштами, а саме завірених належним чином копій документів щодо найманих працівників, виплачених доходів фізичним особам, сум нарахованих внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , за період з 01.01.2017 по теперішній час, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .

Слідчий зазначає, що всі ці документи містять фактичні дані, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а також прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.

Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 160 КПК України, на думку слідства, вбачається можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами встановити обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, окрім як у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Отримати зазначені документи окрім як шляхом тимчасового доступу до них не вбачається можливим у зв`язку з тим, що вони містять охоронювану законом таємницю (комерційну таємницю, персональні дані осіб та ін.).

На підставі вищевикладеного, в цілях належної перевірки всіх фактів, що викладені в заяві про вчинення кримінального правопорушення, встановлення особи (осіб), причетних до вчинення злочину, усунення неповноти досудового розслідування та з метою повного і всебічного дослідження обставин та збору доказів виникла необхідність у проведенні заходу забезпечення кримінального провадження тимчасового доступу до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю.

З огляду на викладені обставини вчинення кримінального правопорушення вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, відповідно до ст. 91 КПК України та, відповідно до ст.ст.98, 99 КПК України мають значення речових доказів.

Враховуючи викладене, слідчий зазнає, що отримати зазначені документи окрім як шляхом тимчасового доступу до них не вбачається можливим у зв`язку з тим, що вони містять охоронювану законом таємницю (комерційну таємницю, персональні дані осіб та ін.).

У зв`язку із зазначеним, на теперішній час, у досудового розслідування виникла необхідність у отримані тимчасового доступу до зазначеної інформації та відповідних копій документів, з можливістю вилучення (здійснити виїмку).

Тому слідчий просить надати тимчасовий доступ до зазначених документів.

В судове засідання слідчий та прокурор не з`явилися, відповідно до письмової заяви слідчого, клопотання підтримує в повному обсязі та просить здійснити розгляд клопотання за його відсутності.

Також, вказане клопотання, сторона кримінального провадження просить розглядати без виклику осіб, у володінні яких перебувають зазначені у клопотанні документи.

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загрози передчасного розголошення відомостей про обставини, відносно яких проводиться досудове розслідування, що може призвести до втрати можливості отримати фактичні дані, які можливо використати як доказ у кримінальному провадженні внаслідок їх зміни або знищення, вважаю за доцільне розглянути дане клопотання без виклику представника ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Дослідивши надані матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.2 КПК України завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та у разі неможливості іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю.

З наданих матеріалів вбачається, що слідчим відділом поліції №2 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 1202116250001043 відомості про яке внесено до ЄРДР 20.08.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України.

Встановлено наявність достатніх підстав вважати, що документи, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, відповідно до ст. 91 КПК України та, відповідно до ст.ст.98, 99 КПК України мають значення речових доказів, та можуть мати значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, відомості, які в ній містяться можуть бути використані як докази, та іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.

Відповідно до п.18 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 223-559/0/4-13 від 05.04.2013 - застосування стороною кримінального провадження такого способу збирання доказів як вилучення речей чи документів (ч. 7 ст. 163 КПК) під час отримання доступу до речей і документів може здійснюватися у випадках, якщо: 1) особа, у володінні якої знаходяться речі або документи, не бажає добровільно передати їх стороні кримінального провадження або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагатиметься змінити або знищити відповідні речі або документи; 2) речі та документи згідно зі ст. 162 КПК містять охоронювану законом таємницю і таке вилучення необхідне для досягнення мети застосування цього заходу забезпечення. В інших випадках сторона кримінального провадження може витребувати та отримати речі або документи за умови їх добровільного надання володільцем без застосування процедури, передбаченої главою 15 КПК.

Зміст ст. 2 КПК України, серед інших, закріплює завдання кримінального провадження такі як захист суспільства та держави від кримінальних правопорушень, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачений цим Кодексом, в зв`язку з чим суд вважає за можливе розглянути клопотання за відсутності слідчого.

При цьому, відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Надані матеріалі свідчать про те, що інформація яка зазначена в клопотанні має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та необхідні для встановлення істини по даному кримінальному провадженню, зокрема для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного кримінального провадження.

Як вбачається з клопотання та наданих до суду матеріалів, слідчим було обґрунтовано та доведено, що вказана інформація має суттєве доказове значення для встановлення істини по справі.

Іншим способом, ніж отримати тимчасовий доступ до відомостей, які містять охоронювану законом таємницю, отримати інформацію, що має доказове значення відносно встановлених слідством осіб, які зазначені в клопотанні, в провадженні та довести обставини, які передбачається довести за її допомогою, неможливо.

За таких обставин, є підстави, передбачені ст. 159-163 КПК України, для надання тимчасового доступу та вилучення зазначеної в клопотанні інформації.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 159-164 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ відділу поліції №2 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Приморської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 1202116250001043 від 20.08.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 3 ст. 358 КК України - задовольнити.

Надати слідчому СВ ВП №2 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , а також іншим слідчим з числа групи слідчих та прокурорам, які здійснюють процесуальне керівництво, у даному кримінальному провадженні, дозвіл на тимчасовий доступ та можливість завірених належним чином копій документів щодо найманих працівників, виплачених доходів фізичним особам, сум нарахованих внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , за період з 01.01.2017 по теперішній час, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .

Встановити строк дії ухвали протягом двох місяців з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення21.10.2021
Оприлюднено22.05.2024
Номер документу100471904
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —522/18597/21

Ухвала від 27.04.2022

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Науменко А. В.

Ухвала від 27.04.2022

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Науменко А. В.

Ухвала від 28.01.2022

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Науменко А. В.

Ухвала від 28.01.2022

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Науменко А. В.

Ухвала від 31.12.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Науменко А. В.

Ухвала від 31.12.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Науменко А. В.

Ухвала від 25.11.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Науменко А. В.

Ухвала від 25.11.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Науменко А. В.

Ухвала від 21.10.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Науменко А. В.

Ухвала від 21.10.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Науменко А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні