справа №619/5284/20
провадження №6/619/108/21
УХВАЛА
іменем України
25 жовтня 2021 року м. Дергачі
Дергачівський районний суд Харківської області у складіголовуючого - суддіБолибока Є.А
Імена (найменування) учасників справи :
стягувач: ОСОБА_1 ;
боржник: ОСОБА_2 .
Суть питання, що вирішується ухвалою.
07 жовтня 2021 року представник ОСОБА_2 - адвокат Зайцева В.О. звернулася до суду з заявою про визнання виконавчих листів такими, що не підлягають виконанню.
22 жовтня 2021 року представник ОСОБА_2 - адвокат Зайцева В.О. подала до суду клопотання про закриття провадження у зв`язку зі смертю боржника ОСОБА_2 .
Мотиви, з яких суд дійшов висновків, і закону, яким керувався суд.
Суд дійшов висновку про закриття провадження з таких підстав.
Порядок виправлення помилок у виконавчому документі та визнання його таким, що не підлягає виконанню визначений статтею 432 ЦПК України.
Відповідно до ч. 9 ст. 10 ЦПК України якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Так як статтею 432 ЦПК України не передбачено закриття провадження по заяві про визнання виконавчих листів такими, що не підлягають виконанню, у зв`язку зі смертю стягувача , то відповідно до ч. 9 ст. 10 ЦПК України суд застосовує за аналогією загальні положення, зокрема п. 7 ч. 1 ст. 255 ЦПК України.
Частиною 1 ст. 48 ЦПК України передбачено, що сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач .
За змістом статей 46, 47 ЦПК України здатність мати цивільні процесуальні права та обов`язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи (цивільна процесуальна правоздатність) мають усі фізичні і юридичні особи , а також здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність) мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи .
Виходячи зі змісту цих статей, стороною у справі може бути лише особа, яка має цивільну процесуальну правоздатність і цивільну процесуальну дієздатність.
Згідно з ч. 4 ст. 25 ЦК України цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у день її смерті.
Як вбачається з Актового запису про смерть № 1343 від 21 жовтня 2021 року, ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Цивільне судочинство здійснюється виключно в порядку, встановленому ЦПК України, проте процесуальним законом не передбачено правонаступництво у вирішенні питання про визнання виконавчих листів такими, що не підлягають виконанню .
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
У зв`язку зі смертю ОСОБА_2 суд вважає необхідним на підставі п. 7 ч. 1 ст. 255 ЦПК України закрити провадження по заяві про визнання виконавчих листів такими, що не підлягають виконанню.
Відповідно до ч. 2 ст. 255 ЦПК України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу .
Згідно з ч. 2 ст. 258 ЦПК України процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
Відповідно до ч. 3 ст. 255 ЦПК України ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена.
Відповідно до абз. 2 ч. 6 ст. 259 ЦПК України складання повного тексту ухвали, залежно від складності справи, може бути відкладено на строк не більш як п`ять днів з дня оголошення вступної та резолютивної частин ухвали.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 255, 258-261, 351-354 ЦПК України, суд
постановив:
Закрити провадження по заяві ОСОБА_2 про визнання виконавчих листів такими, що не підлягають виконанню.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги особою, яка її оскаржує, протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення .
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручені у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне судове рішення складено 26 жовтня 2021 року.
Суддя Є. А. Болибок
Суд | Дергачівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2021 |
Оприлюднено | 26.10.2021 |
Номер документу | 100568902 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дергачівський районний суд Харківської області
Болибок Є. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні