Справа № 127/9337/21
Провадження № 2/127/1640/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
26.10.2021 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Сичука М.М.,
за участю секретаря судового засідання Коровай А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку КОЦЮБИНСЬКОГО-78 про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням .
Позов мотивовано тим, що позивач ОСОБА_1 являється квартиронаймачем квартири АДРЕСА_1 на підставі п. 1.7 рішення виконкому Вінницької міської ради від 19.09.2019 року № 2360 Про зміну договорів найму жилих приміщень , яким було надано дозвіл житлово - експлуатаційним підприємствам, установам, організаціям н укладення договору найму з позивачем, у зв`язку із смертю попереднього квартиронаймача ОСОБА_4 .
В даній квартирі позивач проживає і зареєстрована ще з 31.01.1997 року.
Разом із нею зареєстрована дочка - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Окрім них в даній квартирі зареєстровані, хоч і не проживають з 2016 року брати позивача ОСОБА_2 та ОСОБА_3 . Останні в участі в утриманні і ремонті квартири не беруть, оплату комунальних послуг не здійснюють взагалі.
У зв`язку з вищенаведеним позивач звернулася до суду та просила визнати ОСОБА_2 та ОСОБА_3 такими, що втратили право користування житловим приміщенням, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 .
Позивач та представник в судовому засіданні позов підтрималаи, просили його задовольнити.
Відповідачі у судове засідання не з`явились, про день, час та місце судового засідання повідомлялися в порядку визначеному чинним законодавством, що підтверджується матеріалами справи, про причини неявки суд не повідомили, відзиву на позов не надали.
Представник КОЦЮБИНСЬКОГО-78 надала суду заяву про розгляд справи без її участі, при вирішення даної справи покладається на розсуд суду .
Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні зазначила, що відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не проживають з 2016 року за адресою: АДРЕСА_2
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 являється квартиронаймачем квартири АДРЕСА_1 на підставі п. 1.7 рішення виконкому Вінницької міської ради від 19.09.2019 року № 2360 Про зміну договорів найму жилих приміщень , яким було надано дозвіл житлово - експлуатаційним підприємствам, установам, організаціям н укладення договору найму з позивачем, у зв`язку із смертю попереднього квартиронаймача ОСОБА_4 .
Відповідно до акту про тимчасову відсутність особи, зареєстрованої в житловому приміщенні від 11.02.2021 року, засвідчений головою правління ОСББ КОЦЮБИНСЬКОГО-78 відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_2 зареєстровані за адресою: АДРЕСА_3 та не проживають з 2016 року.
Суд знаходить обґрунтованою вимогу про визнання відповідача таким, що втратив право користування житловою площею в належному позивачу на праві приватної власності помешканні. Право власності позивача на квартиру згідно ст. 316, 317, 318, 319, 321 ЦК України захищено положенням про те, що право власності є непорушним.
Згідно ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю; право приватної власності є непорушним.
Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Разом з тим, виселення є категорією житлового законодавства, тому при розгляді цивільних справ за позовом про усунення перешкод у користуванні власністю шляхом виселення предметом доказування є втрата права на житло, або взагалі його відсутність, або інші передбачені ЖК УРСР підстави для позбавлення права на житло.
Відповідно до ст. 150 ЖК УРСР громадянин, який має у приватній власності будинок (квартиру), має право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд та має право звернутися в суд про виселення.
Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Відповідно до ст. 71 ЖК УРСР при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім`ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Згідно із ст. 72 ЖК УРСР суд визнає особу такою, що втратила право користування житловим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені терміни.
Відповідно до ч. 2 ст. 405 ЦК України член сім`ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім`ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Оскільки відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не проживають більше одного року за адресою: АДРЕСА_2 , суд приходить до переконливого висновку, що вимоги позовної заяви підлягають до задоволення.
Згідно ст. 141 ЦПК України з відповідачів слід стягнути на користь позивача судовий збір в розмірі 908,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 81, 89, 141, 178, 191, 263-265, 279, 280-282 ЦПК України, ст. 405 ЦК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку КОЦЮБИНСЬКОГО-78 про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням задовольнити повністю.
Визнати ОСОБА_2 та ОСОБА_3 такими, що втратили право користування житловим приміщенням, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 .
Стягнути в рівних частках з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 908 (дев`ятсот вісім) гривень 00 копійок судового збору.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Вінницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивач ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .
Відповідач ОСОБА_2 , місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника НОМЕР_1 .
Відповідач ОСОБА_3 , місце проживання: АДРЕСА_2 .
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку КОЦЮБИНСЬКОГО-78 , місцезнаходження: просп. Коцюбинського, 78, м. Вінниця, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 43016396.
Суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2021 |
Оприлюднено | 29.10.2021 |
Номер документу | 100656508 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Сичук М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні