Ухвала
від 01.11.2021 по справі 922/3711/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

01 листопада 2021 року м. ХарківСправа № 922/3711/21

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Калініченко Н.В.

при секретарі судового засідання Шевченко А.В.

за участю представників учасників процесу:

позивача: Новіков М.С., самопредставництво

відповідача: Яковенко Д.А., адвокат, ордер серія АІ № 1143093 від 17.08.2021 р.

в межах підготовчого провадження, розглянувши клопотання відповідача (вх. № 25477 від 01 листопада 2021 року) про залучення третьої особи у справі

за позовом Харківської міської ради, місто Харків,

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Класік-Форм", місто Харків,

про стягнення заборгованості зі сплати орендної плати,-

здійснюється фіксування судового процесу технічними засобами - програмно апаратним комплексом "Діловодство суду", серійний номер диска CD-R 922/3711/21.

ВСТАНОВИВ:

В провадженні господарського суду Харківської області, в порядку загального позовного провадження, перебуває справа № 922/3711/21.

01 листопада 2021 року до канцелярії суду надійшло клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Класік-Форм" (вх. № 25477) в якій останній просить залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Товариство з обмеженою відповідальністю "Нафта Кепітал Груп". 01 листопада 2021 року дане клопотання було долучено до матеріалів справи та поставлено на обговорення по його подальшої долі. 01 листопада 2021 року, у відповідності до норми статті 233 Господарського процесуального кодексу України, судом було проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.

Суд, розглянувши клопотання відповідача, сформоване в порядку статті 50 Господарського процесуального кодексу України, із урахуванням усних пояснень позивача, зазначає наступне.

Відповідно до підпункту 1 частини 1 статті 41 Господарського процесуального кодексу України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи. Стаття 50 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Проаналізувавши наведену норму, суд зазначає, що третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, має знаходитись з однією зі сторін у матеріальних правовідносинах, які в результаті прийняття судом рішення у справі зазнають певних змін. Разом з цим, предмет спору повинен бути за межами цих правовідносин, інакше така особа може мати самостійні вимоги на предмет спору. Інститут третіх осіб покликаний захистити права та охоронювані законом інтереси осіб, які не є учасниками спірних матеріальних правовідносин, але знаходяться із однією зі сторін процесу у таких відносинах, які можуть змінитися в результаті винесеного рішення. В пункті 1.6 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26 грудня 2011 року "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" (хоч зазначені роз`яснення були прийняті стосовно Господарського процесуального кодексу України попередньої редакції, поняття інституту третіх осіб не змінилося) роз`яснено, що третя особа виступає в процесі на стороні позивача або відповідача - залежно від того, з ким із них у неї існують (або існували) певні правові відносини.

З огляду на зазначене необхідно констатувати, що особа може бути допущена до участі в господарському процесі третьою особою у тому випадку, коли буде доведено конкретний юридичний інтерес у такій справі. При чому такий інтерес опосередковується наявністю правових відносин зі стороною у справі.

Як свідчить матеріали справи, предметом позову є стягнення заборгованості по договору оренди землі від 07 березня 2019 року зі сплати орендної плати за користування земельною ділянкою з кадастровим номером 6310138500:13:004:00001 з моменту оформлення відповідачем права власності на нежитлові будівлі літ. "А-1", загальною площею 94,5 кв. м. та нежитлову будівлю літ. "Б-1" загальною площею 30,0 кв. м. за адресою вулиця Свистуна, будинок 11 у місті Харкові на підставі договору купівлі-продажу № 1179

При цьому, суд зазначає, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Нафта Кепітал Груп" (в залученні якого наполягає відповідач) було попереднім землекористувачем із яким було укладено договір оренди землі від 07 березня 2019 року. Позивач, формуючи позов, зазначає, що внаслідок набуття відповідачем права власності на нежитлові будівлі, які розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 6310138500:13:004:00001, відбулась автоматична зміна учасника господарського правовідношення (із Товариство з обмеженою відповідальністю "Нафта Кепітал Груп" на відповідача у даній справі), що зумовило у останнього виникнення обов`язку по оплаті орендних платежів.

Тобто, позивачем сформовано позовні вимоги до відповідача в рамках господарського відношення, учасниками якого є лише два контрагента - позивач та відповідач.

В питанні залучення у даній справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, суд не оминув своєю увагою постанову Великої Палати Верховного Суду 25 червня 2019 року по справі № 910/17792/17, у пункті 7.23 якої зазначено, що підставою для вступу (залучення) в судовий процес такої третьої особи є її заінтересованість у результатах вирішення спору - ймовірність виникнення в майбутньому в неї права на позов або пред`явлення до неї позовних вимог зі сторони позивача чи відповідача.

Отже, необхідною умовою для залучення третьої особи до участі у справі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, є наявність юридичного інтересу до предмету спору у такої особи.

Суд вважає клопотання відповідача необґрунтованим, оскільки з нього не вбачається, що майбутнє рішення у даній справі безпосередньо вплине на права та обов`язки Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафта Кепітал Груп", враховуючи те, що підставою для вступу (залучення) в судовий процес такої третьої особи є її заінтересованість у результатах вирішення даного спору і, як ймовірність, виникнення в майбутньому у неї права на позов або пред`явлення до неї позовних вимог зі сторони позивача чи відповідача, що не вбачається у даній справі.

Крім того, відповідач не обґрунтував, яким чином його правовідносини з Товариством з обмеженою відповідальністю "Нафта Кепітал Груп" залежать від правовідносин позивача та відповідача у даній справі та яким чином правовідносини між згаданою юридичною особою та відповідачем набувають цивілістичного характеру в рамках договору, який є підставою даного позову, а відтак не доведено юридичної заінтересованості в розумінні процесуального закону.

Оскільки відповідачем не доведено необхідності залучення Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафта Кепітал Груп" в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, а судом не встановлено обставин, що рішення у даній справі може вплинути на права та обов`язки вказаної юридичної особи, клопотання відповідача не підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 42, 50, 177, п. 10 статті 182, статтями 232-236 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Харківської області,-

УХВАЛИВ:

Відмовити в задоволенні клопотання відповідача (вх. № 25477 від 01 листопада 2021 року) про залучення третьої особи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Повну ухвалу складено 01 листопада 2021 року.

Суддя Н.В. Калініченко

справа № 922/3711/21

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення01.11.2021
Оприлюднено02.11.2021
Номер документу100703920
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/3711/21

Ухвала від 06.12.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Рішення від 06.12.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 15.11.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 01.11.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 01.11.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 01.11.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 20.09.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні