Справа № 500/5174/19
Провадження № 2/522/7818/21
УХВАЛА
03 листопада 2021 року Приморський районний суд міста Одеси у складі:
головуючого судді - Ковтун Ю.І.,
за участю секретаря - Лахматової С.В.
представника відповідача - адвоката Лукинюка В.В.
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду в м.Одесі цивільну справу за позов ом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю Сітрон Шиппінг (Seatron Shipping Co LTD) про стягнення страхової суми,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області з позовом, в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю Сітрон Шиппінг (Seatron Shipping Co LTD) про стягнення страхової суми .
Ухвалою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 16 липня 2019 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 .
Заочним рішенням Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 11.02.2020 задоволено позов ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю Сітрон Шиппінг (Seatron Shipping Co LTD) про стягнення страхової суми.
Ухвалою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 19 червня 2020 року скасоване заочне рішення Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 11.02.2020 та справу призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 25 вересня 2020 року, яка залишена без змін ухвалою Одеського апеляційного суду від 25.06.2021, цивільну справу № 500/5174/19 за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю Сітрон Шиппінг (Seatron Shipping Co LTD) про стягнення страхової суми направлено за підсудністю до Приморського районного суду м.Одеси.
Ухвалою Приморського районного суду м. Одеси від 16 серпня 2021 року цивільну справу № 500/5174/19 за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю Сітрон Шиппінг (Seatron Shipping Co LTD) про стягнення страхової суми прийнято до провадження та призначено до розглядуза правилами загального позовного провадження.
У підготовчому засіданні судом установлено, що позовну заяву слід залишити без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Позов за змістом і формою повинен відповідати вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України.
Відповідно до п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Проте позивачем вказана вимога не виконана.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ст. 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Однак, в порушення вищенаведених норм процесуального законодавства України до матеріалів поданої позовної заяви долучено копії документів, які не містять ознак їх належного засвідчення у порядку, встановленому чинним законодавством України.
Також, всупереч п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позивачем в позовній заяві не зазначено у кого знаходяться оригінали письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви.
Крім того, позовна заява складена мовою, яка не є державною в Україні.
Відповідно до частини першої статті 9 ЦПК України, цивільне судочинство в судах провадиться державною мовою.
Частиною першою статті 10 Конституції України встановлено, що державною мовою в Україні є українська мова.
Згідно з частинами першою та третьою статті 14 Закону України Про засади державної мовної політики судочинство в Україні у цивільних, господарських, адміністративних і кримінальних справах здійснюється державною мовою. Сторони, які беруть участь у справі, подають до суду письмові процесуальні документи і докази, викладені державною мовою.
У Рішенні Конституційного Суду України від 14 грудня 1999 року у справі N 10-рп/99 зазначено, що українська мова як державна є обов`язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом (частина п`ята статті 10 Конституції України).
Відповідно до частини четвертої статті 9 ЦПК України учасники судового процесу, які не володіють або недостатньо володіють державною мовою, мають право робити заяви, надавати пояснення, виступати в суді і заявляти клопотання рідною мовою або мовою, якою вони володіють, користуючись при цьому послугами перекладача, в порядку, встановленому цим Кодексом.
Аналогічна позиція викладена в Ухвалі Верховного суду від 21.01.2019 року (справа № 761/42431/17).
Відповідно до ч.ч.5, 6 ст.13 Закону України Про судоустрій та статус суддів від 02 червня 2016 року № 1402-VIII, висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов`язковими для всіх суб`єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.
З огляду на зазначене, позовна заява повинна бути викладена державною (українською) мовою. Позивач надав суду позовну заяву, яка викладена російською мовою. Тому позивачу слід надати позовну заяву та її копію для відповідача на державній (українській) мові, або надати переклад позовної заяви на державну мову засвідчений належним чином.
Також, відповідно до вимог ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У позовній заяві позивач зазначає, що вона звільнена від сплати судового збору на підставі статті 5 Закону України Про судовий збір , оскільки позов заявлено виходячи з трудових правовідносин.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Разом з тим, позивачем заявлено вимогу щодо стягнення грошової суми у розмірі 25000 доларів США, що є частиною страхової суми за договором страхування.
Отже, пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір не поширюється на заявлену позивачем позовну вимогу.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем сплачується 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ціна позову становить 25000 доларів США, що станом на дату подання позовної заяви (15.07.2019) за курсом НБУ (1 долар = 25,76 грн.) еквівалентно 644000 гривень. Отже позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 6440 гривень (1 відсоток ціни позову), на підтвердження чого надати суду оригінал відповідної квитанції (платіжного доручення).
Відповідно до ч. 11 ст. 187 ЦПК України Суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне залишити позов без руху, надавши позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 175-177, 187, 260, 261, 353 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю Сітрон Шиппінг (Seatron Shipping Co LTD) про стягнення страхової суми залишити без руху.
Надати позивачу строк 10 днів з дня вручення зазначеної ухвали для усунення недоліків.
Якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява буде залишена без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.І. Ковтун
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2021 |
Оприлюднено | 04.11.2021 |
Номер документу | 100799333 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Ковтун Ю. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні