ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
08 листопада 2021 року м. Харків Справа № 913/742/21
Провадження № 3/913/742/21
Господарський суд Луганської області у складі судді Секірського А.В., розглянувши матеріали позовної заяви
Фізичної особи-підприємця Іонової Ганни Олександрівни , м. Запоріжжя
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Латєст", м. Сєвєродонецьк Луганської області
про стягнення 39 617 грн 38 коп.
в с т а н о в и в:
Фізична особа-підприємець Іонова Ганна Олександрівна 08.10.2021 (дата оформлення поштового відправлення) звернулася до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Латєст" про стягнення шкоди, завданої в результаті дорожньо-транспортної пригоди, в порядку регресу в розмірі 39 617 грн 38 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що страховою компанією на підставі договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності від 22.04.2019 № АО/1023110, що був укладений між Приватним акціонерним товариством "Страхова компанія "ВУСО" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Латєст", було здійснено страхове відшкодування потерпілому власнику наземного транспортного засобу у зв`язку з дорожньо-транспортною пригодою за участю застрахованого автотранспортного засобу, яка сталася 05.05.2019. Відповідно до чинного законодавства до Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ВУСО", як до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором страхування, з моменту такої виплати у межах фактичних витрат перейшло право зворотної вимоги (регресу) до відповідача як до особи, відповідальної за завдану шкоду в розмірі 39 617 грн 38 коп.
На підставі укладеного 22.03.2021 між Приватним акціонерним товариством "Страхова компанія "ВУСО" та фізичною особою-підприємцем Іоновою Ганною Олександрівною договору про відступлення права вимоги № 22/03/2021, до фізичної особи-підприємця Іонової Ганни Олександрівни перейшли права вимоги за грошовими зобов`язаннями до Товариства з обмеженою відповідальністю "Латєст" щодо стягнення 39 617 грн 38 коп., тож новий кредитор у зобов`язанні звернувся з даним позовом до суду.
Крім того, позивач у позовній заяві повідомив, що попередній розмір судових витрат становить 14 188 грн 28 коп., який складається із сплаченого судового збору за подання позовної заяви в сумі 2 270 грн 00 коп. та судового збору, сплаченого за виготовлення копій матеріалів адміністративної справи, в сумі 54 грн 48 коп., витрат на професійну правничу допомогу в сумі 11 863 грн 80 коп. Інші додаткові витрати, які очікує понести позивач, будуть залежати від кількості судових засідань, а також від обсягу вчинення інших процесуальних дій, в яких прийматиме участь адвокат позивача, які пов`язані з розглядом справи.
Також позивачем одночасно з подачею позовної заяви подано клопотання від 31.08.2021 про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.10.2021 позовну заяву передано на розгляд судді Секірському А.В.
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 18.10.2021 позовну заяву залишено без руху.
Вказана ухвала одержана позивачем 23.10.2021, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 6102255380540.
26.10.2021 (дата оформлення поштового відправлення), тобто в межах встановленого судом строку на усунення недоліків, фізична особа-підприємець Іонова Ганна Олександрівна звернулася до суду із клопотанням від 26.10.2021 про усунення недоліків позовної заяви, яка зареєстрована в автоматизованій системі документообігу суду 02.11.2021.
У клопотанні про усунення недоліків позивачем обґрунтовано підстави залучення в якості третьої особи - ОСОБА_1 та яким чином рішення у справі може вплинути на права чи обов`язки такої особи, а також додано докази відправлення копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу у справі та ОСОБА_1, адвокатський запит від 18.06.2021 № 09063-24/1.
Відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
За змістом ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Подана фізичною особою-підприємцем Іоновою Ганною Олександрівною позовна заява підлягає прийняттю до розгляду.
Пунктом 4 ч. 2 ст. 176 ГПК України передбачено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинства здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, позовного провадження (загального або спрощеного).
Частина 3 ст. 12 ГПК України передбачає, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Згідно з ч. 1 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Зі змісту ч. 5 ст. 12 ГПК України випливає, що малозначними справами, зокрема, є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 1 ст. 250 ГПК України передбачено, що питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Судом встановлено, що позивачем заявлено до стягнення 39 617 грн 38 коп., що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та в розумінні п. 1 ч. 5 ст. 12 та ч. 1 ст. 247 ГПК України є малозначною справою.
У відповідності до ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи, що предметом позову у даній справі є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі (з огляду на заявлені предмет та підстави позову) не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, тому справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.
З огляду на викладене, у задоволенні клопотання позивача про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних засобів слід відмовити.
Що стосується клопотання позивача про залучення до участі у справі третьої особи, суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 2 ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Відповідно до частин 3 та 4 ст. 50 ГПК України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Приймаючи до уваги те, що в майбутньому у Товариства з обмеженою відповідальністю "Латєст" може виникнути питання про стягнення в порядку регресу завданої шкоди з ОСОБА_1 , який на момент вчинення дорожньо-транспортної пригоди, що сталася 05.05.2019 о 12 год 40 хв. на 119 км автодороги Бориспіль - Запоріжжя, перебував у трудових відносинах з відповідачем, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_1 .
Керуючись статтями 12, 50, 120, 176, 234, 235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в:
1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2.Справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.
3.У задоволенні клопотання про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних засобів відмовити.
4.Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
5.Встановити відповідачу строк для подання відзиву з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі; після отримання від позивача відповіді на відзив подати до суду заперечення протягом 5 днів з дня отримання такої відповіді від позивача з урахуванням вимог ст. 167 ГПК України.
6.Встановити третій особі строк для подання пояснень щодо позову з урахуванням вимог ст. 168 ГПК України - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, копію пояснень та додані до них докази надіслати іншим учасникам справи одночасно з надісланням пояснень до суду.
7.Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив з урахуванням вимог ст. 166 ГПК України протягом 5 днів з моменту отримання від відповідача відзиву.
Інформація про справі, що розглядається, додатково розміщена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" в мережі Інтернет (https://court.gov.ua/FAIR).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 08.11.2021 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Андрій СЕКІРСЬКИЙ
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2021 |
Оприлюднено | 09.11.2021 |
Номер документу | 100883882 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Секірський А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні