УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 680/1031/20
Провадження № 22-з/4820/119/21
УХВАЛА
08 листопада 2021 року м. Хмельницький
Хмельницький апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ Корніюк А.П. (суддя - доповідач), П`єнти І.В., Талалай О.І. розглянувши заяву представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 про повернення судового збору у цивільній справі за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 на рішення Новоушицького районного суду Хмельницької області від 15 лютого 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Енселко Агро про повернення земельної ділянки та скасування державної реєстрації,
встановив:
02 листопада 2021 року до апеляційного суду надійшла заява представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 про повернення сплаченого судового збору за подання апеляційної скарги.
Встановлено, що ухвалою Хмельницького апеляційного суду від 04 червня 2021 року визнано неповажними, зазначені представником ОСОБА_1 ОСОБА_2 , причини пропуску строку на апеляційне оскарження рішення Новоушицького районного суду Хмельницької області від 15 лютого 2021 року. Ухвалено відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 на рішення Новоушицького районного суду Хмельницької області від 15 лютого 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ Енселко Агро про повернення земельної ділянки та скасування державної реєстрації.
Суд апеляційної інстанції, перевіривши матеріали справи прийшов до висновку, що вказана заява підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України Про судовий збір , сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.
Постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах № 10 від 17.10.2014 року визначено, що статтею 7 Закону №3674-VI врегульовано загальні питання повернення сплачених сум судового збору з підстав, визначених цією статтею, і перелік яких є вичерпним. Питання про повернення сплаченої суми судового збору вирішується судом за результатами розгляду справи за клопотанням особи, яка його сплатила, що відповідає принципу диспозитивності цивільного судочинства (частина перша статті 7 Закону № 3674-VI Про судовий збір ) Про таке повернення зазначається: в ухвалі, якою заява повертається або відмовляється у відкритті провадження у справі, за подання якої сплачується судовий збір; у резолютивній частині судового рішення, яким закінчується розгляд справи по суті (при цьому в його мотивувальній частині наводяться підстави повернення сум судового збору згідно із Законом № 3674-VI); в ухвалі про повернення сум судового збору, постановленій як окремий процесуальний документ.
При цьому поданий заявником платіжний документ, що підтверджує сплату судового збору, повертається заявнику, а до матеріалів справи приєднується належним чином посвідчена копія цього документа. Про заміну зазначеного документа копією здійснюється відповідна відмітка в описі справи.
Відтак, враховуючи, що ухвалою Хмельницького апеляційного суду від 04 червня 2021 року відмовлено у відкритті апеляційного провадження, судовий збір, який був сплачений за подачу апеляційної скарги у розмірі 1261,21 грн підлягає поверненню.
Керуючись п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України Про судовий збір , ст. 381 ЦПК України, суд
ухвалив:
Заяву представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 про повернення судового збору задовольнити.
Повернути ОСОБА_1 1261 (одна тисяча двісті шістдесят одна) грн 21 коп сплаченого судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Новоушицького районного суду Хмельницької області від 15 лютого 2021 року згідно з квитанцією № 0.0.2067884543.1 від 26 березня 2021 року; код квитанції: 9227-6528-6706-5276; кредит рахунку: НОМЕР_1 ; платник: Наконечна В.А.; отримувач ГУК у Хмел.обл./Хмельниц.мтг/22030101; код отримувача 37971775; банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.); ІНН:1922703387; призначення платежу: *;101;1922703387;22030101; судовий збір, ОСОБА_1 , №680/1031/20, Хмельницький апеляційний суд; березня 2021.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді А.П. Корніюк
І.В. П`єнта
О.І. Талалай
Суд | Хмельницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2021 |
Оприлюднено | 09.11.2021 |
Номер документу | 100896816 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хмельницький апеляційний суд
Корніюк А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні