Ухвала
від 04.11.2021 по справі 157/1359/21
КАМІНЬ-КАШИРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 157/1359/21

Провадження №1-кс/157/586/21

УХВАЛА

про арешт майна

04 листопада 2021 рокумісто Камінь-Каширський

Слідчий суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області ОСОБА_1 , з участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурорів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , розглянувши клопотання прокурора Камінь-Каширської окружної прокуратури ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23 червня 2021 року за №42021032160000006, за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України, про арешт майна,

встановив:

Прокурор Камінь-Каширської окружної прокуратури ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням про арешт майна.

Клопотання мотивовано тим, що слідче відділення Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області здійснює досудове розслідування в кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23 червня 2021 року під №42021032160000006 за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України, за фактом незаконної порубки дерев у лісах, перевезення, зберігання та збуту незаконно зрубаних дерев, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді шкоди навколишньому природному середовищу в розмірі 200 тис. грн. за один місяць на території державного лісогосподарського підприємства Камінь-Каширського району за попередньою змовою групою осіб.

В ході досудового розслідування, на підставі ухвали слідчого судді від 11 жовтня 2021 року прокурором Камінь-Каширської окружної прокуратури ОСОБА_5 проведено обшук в житловому будинку, господарських будівлях та інших спорудах, які розміщені по АДРЕСА_1 , на земельній ділянці з кадастровим номером 0723183600:01:001:0019. За результатами проведеного обшуку виявлено та вилучено блокнот формату А6 на 48 аркушів з надписом «Airplane JOTTER» з переліком цифр, записом «лісхоз», походження якого ОСОБА_6 не зміг пояснити. Вказаний блокнот був опечатаний та вилучений.

Вилучений під час обшуку блокнот 22 жовтня 2021 року визнаний речовим доказом у кримінальному провадженні, оскільки, як вважає прокурор, може містити відомості про обставини вчинення розслідуваного кримінального правопорушення.

Прокурор вважає, що з метою забезпечення збереження речового доказу, перешкоджанню його приховування, пошкодження, знищення, втрати арешту підлягає вказаний в клопотанні блокнот із записами, який вилучений прокурором під час проведення обшуку.

Посилаючись на викладене, прокурор просить накласти арешт на вказаний у клопотанні блокнот, який вилучений в ОСОБА_6 під час проведення 21 жовтня 2021 року обшуку в житловому будинку, господарських будівлях і спорудах по АДРЕСА_1 , на земельній ділянці з кадастровим номером 0723183600:01:001:0019, шляхом заборони користування, розпорядження та відчуження цим майном.

Прокурори ОСОБА_3 , ОСОБА_4 в судовому засіданні клопотання підтримали. Пояснили, що матеріали досудового розслідування містять незаперечні відомості про факти незаконної порубки лісу на території Гірківського лісництва ДП СЛАП «Любешівагроліс», до здійснення яких причетні службові особи цього ж лісогосподарського підприємства. З метою встановлення обставин даного кримінального правопорушення з вилученими під час обшуку речами та документами необхідно провести ряд слідчих дій для отримання інформації, яка в них міститься, а накладення арешту на це майно унеможливить втрату цієї інформації.

Особа, щодо майна якої вирішується питання про арешт, у судове засідання не з`явилася.

Вислухавши пояснення прокурорів, дослідивши надані матеріали досудового розслідування, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підставне та підлягає до задоволення повністю.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

З матеріалів клопотання, зокрема з витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, встановлено, що слідчим відділенням Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні №42021032160000006 від 23 червня 2021 року, розпочатому за повідомленням Камінь-Каширського РВ УСБ України у Волинській області, за фактом незаконної порубки дерев у лісах, перевезення зберігання та збуту незаконно зрубаних дерев за попередньою змовою групою осіб на території державного лісогосподарського підприємства Камінь-Каширського району, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді шкоди навколишньому природному середовищу в розмірі 200 тис. грн. за один місяць. Діяння кваліфіковано як злочин, передбачений ч. 4 ст. 246 КК України.

З досліджених у судовому засіданні матеріалів досудового розслідування, зокрема з лісорубних квитків від 02 квітня та від 05 липня 2021 року, встановлено, що на території лісового масиву, постійним лісокористувачем якого є Гірківське лісництво ДП СЛАП «Любешівагроліс», здійснювалася суцільнолісосічна порубка головного користування, термін завершення якої сплив 31 серпня та 30 вересня 2021 року відповідно. В актах огляду місць заготівлі від 29 вересня та 02 жовтня 2021 року вказано, що дана порубка завершена та заготовлено лісодеревини в кількості, що дозволена по лісорубних квитках.

Проте з протоколів обшуків, проведених 23 та 28 жовтня 2021 року на підставі ухвали слідчого судді Камінь-Каширського районного суду, вбачається, що дійсний стан лісозаготівлі не відповідає відомостям, зазначеним в актах огляду місць заготівлі: на ділянці наявні незрізані дерева в кількості від 30 до 40 відсотків усіх відведених для лісосіки дерев, зрізані та нерозкрижовані хлисти деревини до 90 відсотків росту стовбура.

З оглянутих у судовому засіданні матеріалів негласних (слідчих) розшукових дій, зокрема з протоколу за результатами проведення візуального спостереження від 01 листопада 2021 року, протоколу про зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж від 20 вересня 2021 року, протоколу за результатом проведення НСРД контроль за вчиненням злочину із застосуванням спецхімпрепарату «Промінь-1» від 10 жовтня 2021 року, протоколу огляду (ідентифікації) та помічення речей та предметів від 10 жовтня 2021 року, вбачається, що на вказаних вище ділянках лісосіки здійснюється незаконна, без отримання лісорубного квитка, порубка залишеного на пні лісу, який перевозиться та переробляється на пилорамах, що належать ОСОБА_7 та ОСОБА_8 і знаходяться в території колишнього колгоспу с. Гірки Камінь-Каширського району Волинської області. З цих же матеріалів негласних (слідчих) розшукових дій вбачається, до вчинення незаконних порубок лісу причетні посадові особи Гірківського лісництва ДП СЛАП «Любешівагроліс».

Згідно з протоколом обшуку, проведеного 21 жовтня 2021 року на підставі ухвали слідчого судді Камінь-Каширського районного суду, в житловому будинку, господарських будівлях і спорудах по АДРЕСА_1 , які належать ОСОБА_9 , на земельній ділянці з кадастровим номером 0723183600:01:001:0019, під час проведення даної слідчої дії в кухні вказаного житлового будинку було виявлено і вилучено блокнот формату А6 на 48 аркушів з надписом «Airplane JOTTER» з переліком цифр, записом «лісхоз», в якому може міститися інформація щодо незаконного безоблікового руху деревини.

Згідно з постановою прокурора від 22 жовтня 2021 року вказаний вище блокнот визнаний речовим доказом та долучений до матеріалів кримінального провадження.

Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Аналізуючи вищевикладене, з метою запобігання можливості приховування вказаного вище блокноту, його пошкодження, зникнення, втрати, знищення, використання, передачі, відчуження, враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що це майно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу, тобто є речовим доказом, з метою його збереження, є підстави для накладення арешту на дане майно, що є розумним та співрозмірним обмеженням права власності та не тягне негативних наслідків для їх фактичного володільця.

Керуючись статтями 170, 172, 173 КПК України, слідчий суддя

постановив:

Клопотання задовольнити повністю.

Накласти арешт шляхом заборони користування, розпорядження та відчуження на блокнот формату А6 на 48 аркушах з написом « ІНФОРМАЦІЯ_1 », який був тимчасово вилучений 21 жовтня 2021 року під час обшуку в житловому будинку по АДРЕСА_1 , який належить ОСОБА_9 .

Копію ухвали для виконання вручити прокурору Камінь-Каширської окружної прокуратури ОСОБА_3 .

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудКамінь-Каширський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення04.11.2021
Оприлюднено22.05.2024
Номер документу100943892
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —157/1359/21

Ухвала від 02.04.2024

Кримінальне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Антонюк О. В.

Ухвала від 02.04.2024

Кримінальне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Антонюк О. В.

Ухвала від 08.09.2022

Кримінальне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Гамула Б. С.

Ухвала від 08.09.2022

Кримінальне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Гамула Б. С.

Ухвала від 05.05.2022

Кримінальне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Гамула Б. С.

Ухвала від 05.05.2022

Кримінальне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Гамула Б. С.

Ухвала від 15.03.2022

Кримінальне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Гамула Б. С.

Ухвала від 15.03.2022

Кримінальне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Гамула Б. С.

Ухвала від 18.01.2022

Кримінальне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Гамула Б. С.

Ухвала від 18.01.2022

Кримінальне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Гамула Б. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні