Справа № 420/10480/21
У Х В А Л А
10 листопада 2021 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Іванова Е.А.,
за участі: секретаря Сідлецької А.П., представників: позивача Рязанцева Д.І., відповідача Попаз Ю.І.
розглянувши у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції в залі суду в м.Одесі клопотання про виклик свідка по адміністративній справі за позовом Приватного підприємства Лаіка Секюріті до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправними та скасування припису та постанови,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов Приватного підприємства Лаіка Секюріті до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 27.05.2021 року винесеного головним спеціалістом інспекційного відділу №1 Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради Павловою Н.М. та визнання протиправним та скасування постанови №004/21/126вих від 03.06.2021 року про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності винесену заступником начальника управління - начальником інспекційного відділу №1 Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради Єфремовим В.Ю.
12.07.2021 року до суду надійшло письмове клопотання представника позивача про виклик та допит як свідка ОСОБА_1 .
Відповідно до стаття 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами:
1) письмовими, речовими і електронними доказами;
2) висновками експертів;
3) показаннями свідків.
Згідно статті 92 КАС України виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи.
У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання у справі.
За змістом статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Принцип офіційності розгляду справи, зокрема, виявляється у тому, що суд визначає обставини, які необхідно встановити для вирішення спору; з`ясовує якими доказами сторони можуть обґрунтовувати свої доводи чи заперечення щодо цих обставин; а у разі необхідності суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, доповнити чи пояснити певні обставини, а також надати суду додаткові докази.
Суд враховує, що у відзиві представник відповідача зазначає, що разом з відповідальною особою Управління Павловою Н.М., під час відвідування об`єкта знаходився головний спеціаліст інспекційного відділу №1 Управління ОСОБА_1 , який не приймав участь у складанні матеріалів перевірки та відомості щодо якого матеріали перевірки не містять, але про участь якого в проведенні перевірки вказує позивач у позові серед підстав для не допуску перевіряючих на об`єкт перевірки.
Керуючись ст.ст. 9,77,80,180,243,248КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача задовольнити.
Викликати в судове засідання до Одеського окружного адміністративного суду розташованого м.Одеса вул..Фонтанська дорога 14 (зала №1 на першому поверсі суду) для проведення допиту як свідка: ОСОБА_1 зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 .
Попередити свідка про необхідність мати при собі документ, що посвідчує особу (паспорт, посвідчення водія тощо), та необхідності дотримання маскового режиму у громадських приміщеннях у період дії карантину.
Роз`яснити свідку, що відповідно до частин 3-5 статті 65 Кодексу адміністративного судочинства України свідок зобов`язаний з`явитися до суду за його викликом і дати правдиві показання про відомі йому обставини. За відсутності заперечень учасників справи свідок може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд може дозволити свідку брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції незалежно від заперечень учасників справи, якщо свідок не може з`явитися до суду через хворобу, похилий вік, інвалідність або з інших поважних причин. У разі неможливості прибуття до суду та участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції за викликом суду свідок зобов`язаний завчасно повідомити про це суд. Свідок має право давати показання рідною мовою або мовою, якою він володіє, користуватися письмовими записами, відмовитися від давання показань у випадках, встановлених законом, а також на компенсацію витрат, пов`язаних із викликом до суду.
Відповідно до приписів частини 1-2 ст. 67 КАС України , свідок, який з`явився на вимогу суду, не має права відмовитися від давання показань, крім показань щодо себе, членів сім`ї чи близьких родичів (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, над якою встановлено опіку чи піклування, член сім`ї або близький родич цих осіб), які можуть тягнути юридичну відповідальність для нього або таких членів сім`ї чи близьких родичів.
Свідок, який з`явився на вимогу суду, та відмовляється давати показання, зобов`язаний повідомити причини відмови.
Згідно зі ст. 63 Конституції України , особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім`ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.
Відповідно до приписів ч. 4 ст. 92 КАС України , суд попереджає свідка ОСОБА_1 про кримінальну відповідальність встановлену ст. ст. 384 , 385 КПК України , за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Оскарження ухвали суду, яка не передбачена статтею 294 КАС України , окремо від рішення суду не допускається.
Повний текст ухвали виготовлений 10.11.2021 року.
Суддя Іванов Е.А.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2021 |
Оприлюднено | 11.11.2021 |
Номер документу | 100965293 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Іванов Е.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні