Ухвала
від 10.11.2021 по справі 263/14338/21
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МАРІУПОЛЯ

Справа № 263/14338/21

Провадження № 2/263/2866/2021

УХВАЛА

10 листопада 2021 року місто Маріуполь

Суддя Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області Ікорська Є.С., перевіривши матеріали позовної заяви Маріупольської міської ради до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з орендної плати за користування земельною ділянкою,

ВСТАНОВИЛА:

До Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області надійшла позовна заява Маріупольської міської ради до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , в якій позивач просить суд стягнути солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на користь Маріупольської міської ради заборгованість з орендної плати за користування земельною ділянкою, яка розташована у Кальміуському районі за адресою: АДРЕСА_1 , площею 1,6546 га, кадастровий номер 1412336600:01:022:0026 у розмірі 55753,37 грн, пеню у розмірі 3454,03 грн.

Ознайомившись із матеріалами позовної заяви, суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою, тобто указані вимоги віднесено до виключної підсудності.

Відповідно до п. 42 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 3 від 01 березня 2013 року Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна. Згідно з положеннями статті 181 ЦК України до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у п.п. 41.42 постанови Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ за № 3 від 01 березня 2013 року, роз`яснив, що перелік позовів, для яких визначено виключну підсудність, є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. У разі конкуренції правил підсудності мають застосовуватись правила виключної підсудності. Виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна.

Із змісту позовних вимог установлено, що позивач подав до суду позов, який містить вимоги щодо стягнення заборгованості з орендної плати за користування земельною ділянкою, тобто спірні правовідносини виникли щодо земельної ділянки, яка розташована у Кальміуському районі міста Маріуполя, та на яку поширюється правило про виключну підсудність, а саме: за місцезнаходженням майна, що за адміністративно-територіальним поділом не відноситься до Центрального району міста Маріуполя Донецької області.

Таким чином, вищезазначена цивільна справа не підсудна Жовтневому районному суду міста Маріуполя Донецької області, оскільки спір між сторонами виник з приводу нерухомого майна - земельної ділянки, що знаходиться у Кальміуському районі міста Маріуполя.

За нормами п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, суд передає справу на розгляду іншого суду.

Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги те, що позивачем пред`явлений позов з приводу стягнення заборгованості з орендної плати за користування земельною ділянкою, для якого положеннями ст. 30 ЦПК України встановлена виключна підсудність, за місцем знаходження майна або його основної частини, враховуючи, що згідно з ч. 1 ст. 378 ЦПК України порушення правил виключної підсудності є підставою для скасування рішення і передачі справи на новий розгляд, слід дійти висновку, що зазначену позовну заяву необхідно передати до Іллічівського районного суду м. Маріуполя Донецької області на підставі ст. 31 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 3, 30, 31, 187 ЦПК України, суддя,

У Х В А Л И Л А:

Цивільну справу за позовом Маріупольської міської ради до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з орендної плати за користування земельною ділянкою направити на розгляд до Іллічівського районного суду м. Маріуполя Донецької області.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду протягом 15 днів з дня складання повного тексту ухвали суду, шляхом подачі її безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя Є.С.Ікорська

СудЖовтневий районний суд м.Маріуполя
Дата ухвалення рішення10.11.2021
Оприлюднено11.11.2021
Номер документу100970010
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —263/14338/21

Рішення від 23.12.2021

Цивільне

Іллічівський районний суд м.Маріуполя

Пустовойт Т. В.

Ухвала від 17.12.2021

Цивільне

Іллічівський районний суд м.Маріуполя

Пустовойт Т. В.

Ухвала від 17.12.2021

Цивільне

Іллічівський районний суд м.Маріуполя

Пустовойт Т. В.

Ухвала від 02.12.2021

Цивільне

Іллічівський районний суд м.Маріуполя

Пустовойт Т. В.

Ухвала від 10.11.2021

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Маріуполя

Ікорська Є. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні